LED sliežu prožektori un aksesuāri

Izvēlieties apakškategoriju

LED sliežu prožektori un aksesuāri

Tirdzniecības un izstāžu zāļu, mākslas galeriju apgaismošanai nepieciešams izmantot īpašu apgaismojuma aprīkojumu. Šeit Jums ir nepieciešams visaugstākās kvalitātes un efektīvs apgaismojums, savukārt tā avotam nevajadzētu piesaistīt pārāk lielu uzmanību. Klasiskās lustras šeit vienkārši izskatīsies nevietā.

Izmantošana interjerā 

Sliežu prožektoru galvenā izmantošanas joma ir veikalu, mazumtirzniecības un mākslas vietu apgaismošana. Šajās telpās ir jāpievērš apmeklētāju uzmanība konkrētiem objektiem, un to vieta var mainīties. LED sliežu prožektori ļauj viegli pielāgot gaismas plūsmas virzienu un izcelt nepieciešamās detaļas. 

Bet arvien biežāk LED sliežu prožektorus izmantot arī mājas interjerā. Iemesls tam ir ne tikai praktiskums, bet arī stilīgs dizains. Lakonisks dizains izskatās moderns, mūsdienīgs un efektīvs, atsvaidzinot atmosfēru telpā. Tie ir ideāli piemēroti lietošanai dzīvojamā istabā, virtuvē vai guļamistabā, ar tiem jūs jebkurā laikā varat viegli mainīt gaismas plūsmas virzienu un radīt jaunu noskaņu.

Ieteikumi izvēloties LED prožektorus

Tiem, kas nevēlas lieku reizi uztraukties par to vai viss tiek nokompletēts pareizi, aicinam visas savas vēlmes uzticēt mūsu konsultatiem un tie sniegs Jums nepieciešamo informāciju, un palīdzēs sakoplektēt optimālos variantus. 

Taču ja vēlaties to darīt pats, ir vērts ņemts vērā sekojošās lietas:

 • Vajadzīgā garuma sliede;
 • Lineārie un stūra savienotāji LED sliežu savienošanai;
 • Lampu skaits;
 • Adapteri gaismas avotu savienošanai ar LED sliedi;
 • Kronšteini uzstādīšanai uz atbalsta virsmas. 

Meklējot piemēroto variantu, iesakām pievērst uzmanību šādiem faktoriem: 

 • LED sliedes tips: pieejamie varianti ir vienfāžu, trīsfāžu vai magnētiskās. Atkarībā no tā veida savienotos gaismekļus var iedalīt vienā, divās vai trīs grupās ar neatkarīgu ieslēgšanu un izslēgšanu;
 • Lampas veids: tirgū ir pieejamas sliedes ar iebūvētām LED diodēm vai ar patronām, kur nepieciešams ievietot spuldzi;
 • Gaismas temperatūra: jo zemāks būs gaismas temperatūras indekss (K), jo siltāka būs gaisma;
 • Spriegums: visbiežāk tirgū sastopamie varianti ir ar 220-240V, taču reti, bet ir pieejami arī 12V;
 • Materiāls un aizsardzības pakāpe: LED sliedes materiālam ir jābūt stipram, bet tajā pat laikā elastīgam. Visbiežāk LED sliedes izgatavo no nerūrējošā tērauda, alumīnija vai plastmasas. Ja LED sliedi plānots uzstādīt mitrā telpā, izvēlēties modeļus ar aizsardzības pakāpi IP44 vai augstāku, pretējā gadījumā mitrums iesūksies korpusa iekšpusē un radīs traucējumus ierīces darbībā; 
 • Dizains: pārsvarā LED sliedes ir izveidotas mūsdienīgā dizainā, taču ir pieejami modeļi arī klasiskā dizainā. Izvēlieties pareizo LED sliedes dizainu atkarībā no Jūsu interjera koncepcijas, nebaidieties apvienot klasiku ar mūsdienu koncepcijām.

Sliežu prožektoru uzstādīšana un pieslēgšana

Pirmkārt, ir jāplāno nākotnes sistēmas shēma un jāaprēķina gaismekļu svara sadalījums. Uz 1 m sliedes jābūt ne vairāk kā 5 gaismekļiem, kas katrs sver ne vairāk kā 5 kg. Ieteicamais attālums starp tiem ir 20 cm. Piekaramie gaismekļi jānovieto ne vairāk kā 1m attālumā vieno no otra, un 80cm attālumā no griestiem. 

Svarīgi: Jāatceras, ka maksimālā adaptera slodze nedrīkst pārsniegt 10 kg, pretējā gadījumā gaismeklis var izkrist no adaptera.

Jāņem vērā arī sistēmas patērētā strāva: pieļaujamā strāvas robeža sliedes kanālā katrā fāzē ir 16 A. Ja šī vērtība tiek pārsniegta, sistēma jāsadala grupās ar atsevišķiem strāvas vadiem.

LED sliežu prožektoram ir daudz priekšrocības: cena, praktiskums funkcionalitāte un ilgs kalpošanas laiks. 

Izvēlies modernu apgaismojumu un izveido komfortablu vidi savās mājās!


Ja rodas jautājumu, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv