LED griestu lampas ar tāvadības pulti
Izvēlieties apakškategoriju
LED paneļi ir viens no praktiskākajiem un stilīgākajiem veidiem, kā organizēt apgaismojumu jebkura izmēra un mērķa telpām. Šīm apgaismes ierīcēm ir daudz priekšrocību: tās ir kompaktas, energoefektīvas, drošas, viegli uzstādāmas un izmantojamas. Par to, kā izvēlēties LED paneļus mājai un birojam, lasiet šajā rakstā.
LED paneļi ar tālvadības pulti ir lieliska un prakstiska iespēja regulēt apgaismojumu telpā. Sākot no silti baltai gaismai un beidzot ar auksti baltu gaismu. Kā arī ir pieejami modeļi ar RGB – krāsu regulāciju, izvēlēties Jūsu noskaņojumam atbilstošu krāsu.
Kādi mēdz būt LED paneļi:
Galvenais LED paneļu klasifikācijas veids ir pēc formas. Ražotāji pircējiem piedāvā šādas aprīkojuma iespējas:
- Kvadrāts. Šīs formas standarta paneļu izmēri ir 60x60 cm, tie ir universāli un tos var izmantot jebkura izkārtojuma telpās un ar jebkuru mēbeļu izvietojumu.
- Taisnstūrveida. Šie paneļi ir ideāli piemēroti klasēm un birojiem ar gariem galdiem. Ar viņu palīdzību visvieglāk būs panākt vienmērīgu un kvalitatīvu darba virsmu apgaismojumu.
- Apaļas. Ši forma ir aktuāla piekārtam montāžas veidam. Ar šādas formas LED paneli ir iepējams izveidot interesantas gaismas kompozīcijas interjerā. Taču jāatceras, ka tās formas dēļ apgaismojuma efektivitāte ir mazliet mazāka tā formas dēļ nekā kvadrātveida vai taisnstūra formas LED paneļiem.
- Ovāls. Šīs formas paneļu izmantošanas iespējas ir līdzīgas apaļajām. Ovālas lampas ir labi piemērotas iekšējai apdarei vai vietējā apgaismojuma organizēšanai.
LED paneļi atšķiras pēc to uzstādīšanas veida. Kopumā ir 3 iespējas to instalēšanai:
- Pie griestiem stiprināms. Standarta paneļi ir plānāki, un tāpēc tie nav jāuzstāda vienā līmenī ar griestiem. Vienkāršākā un ātrākā uzstādīšanas metode ir vienkārši piestiprināt LED paneli pie griestu virsmas.
- Iebūvējamie. Šī metode ir būtiska iebūvējamiem un piekārtajiem griestiem. Īpaši birojos var sastapt iebūvētos griestu šūnu veidā. Iepriekš tika uzstādīti kopē ar dienasgaismas avotiem, tagad tos bez lielām grūtībām un izmaksām var aizstāt ar LED paneļiem.
- Piekārti. Dizaineru interjeros vai telpās ar augstiem griestiem LED paneļus var piestiprinat pie griestiem izmantojot stieples vai ķēdes, tādā veidā panākot ka gaisma ir tuvāk darba virsma.
Plusi un mīnusi izmantojot LED paneļus
LED paneļi ir ērts un funkcionāls risinājums apgaismojuma organizēšanai mājās vai birojā. LED paneļu priekšrocības:
- Ekonomisks - diodes patērē vismazāko enerģijas daudzumu starp visu veidu gaismas avotiem. Ja salīdzinām, piemēram, ar parasto kvēlspuldzi, tad LED avotu enerģijas patēriņš būs līdz pat 90% mazāks, ja visi pārējie apgaismojuma indikatori būs vienādi.
- Gaismas kvalitāte – LED diodes nodrošina augstu apgaismojuma vienmērīgumu un lielisku krāsu atveidojumu. Šādas kvalitātes apgaismojums ir visērtākais cilvēka redzei un vispārējai labsajūtai.
- Vienkārša uzstādīšana – standarda LED paneļi ir viegli un to uzstādīšana nerada grūtības, pat tiem cilvēkiem kas uz elektrību ir uz “Jūs”.
- Modeļu dažādība – LED paneļiem var būt regulāras ģeometriskas vai dekoratīvas formas. Turklāt tie tiek izpildīti dažādos formātos, un tiem var būt dažādi darbības režīmi. Pēc tam, kad esat izvēlējies vairākas piemērotas iespējas interjeram, varat tās izmantot telpas zonēšanai, atdalot darba zonas no atpūtas zonām.
- Ilgtspējība – LED paneļiem ir ilgs darbības mūžs, tie paredzēti darbam 30-50 tūkstošus stundu, nezaudējot apgaismojuma kvalitāti.
LED paneļiem ir tikai viens trūkums:
Neatbilstība interjeram – LED paneļiem ir minimālistiks dizains un tie izskatās organiski jebkurā modernā, bēniņu vai urbānā stilā. Tomēr diezgan grūti LED paneļus pielāgot klasiskā vai retro dizainā.
LED paneļiem nav nepieciešama papildus uzmanība ikdienā, kā arī tos ir viegli kopt.
Padomi LED paneļu izvēlei
Izvēloties LED paneļus mājai un birojam, jāņem vērā vairāki svarīgi kritēriji šo apgaismes ierīču darbībai. Tie ietver: gaismas izvadi, gaismas temperatūru un krāsu atveidošanas indeksu, barošanas avota veidu, difuzora veidu, putekļu un mitruma aizsardzības pakāpi.
- Gaismas atdeve: Šis parametrs parāda gaismas daudzumu, ko izstaro gaismeklis par katru tā patērēto elektroenerģijas vatu. Citiem vārdiem sakot, gaismas jauda norāda gaismekļa energoefektivitāti. Indikatoru mēra lm / W. Tā vērtība mūsdienu gaismas diodēm ir 120-170 lm / W. Salīdzinājumam: kvēlspuldžu gaismas izejas līmenis ir tikai 10-20 lm / W. Pirms iegādes, lūdzu, pārbaudiet izvēlētās gaismas joslas energoefektivitāti. Jo lielāka ir šīs īpašības vērtība, jo vairāk gaismas tie izstaros ar tādu pašu enerģijas patēriņu.
- Gaismas temperatūra un krāsu atveidošanas indekss: Gaismas nokrāsu, ko izstaro LED paneļi, sauc par to krāsu temperatūru. Šo raksturlielumu mēra kelvinos (K). Jo zemāka ir gaismas temperatūra, jo dzeltenāka un siltāka, jo lielākas vērtības atbilst gaismai ar vēsu baltu vai zilu nokrāsu:
- līdz 3500 K - silti dzeltena gaisma;
- 3500-4200 K - dabiski balta gaisma;
- 4200-5400 K - auksti balta gaisma;
- virs 5400 K - auksti zila gaisma.
Mākslīgais apgaismojums var sabojāt objektu faktiskās krāsas un nokrāsas. LED nav izņēmums. Lai saprastu, cik dabiski jūsu apkārtne izskatīsies konkrēta paneļa gaismā, pievērsiet uzmanību paneļa krāsu atveidošanas indeksam (CRI vai Ra). Jo augstāks tas ir, jo tuvāk mākslīgais apgaismojums ir dienasgaismai un jo dabiskākas tiek uztvertas krāsas.
Meklējiet gaismekļus, kuru CRI vai RA indekss pārsniedz 80. Ja to vērtība ir zem 80, tad gaisma būs nogurdinoša.
Barošanas avoti
Lielākā daļa LED paneļu modeļu pieder vienam no diviem barošanas veidiem: no 220V tīkla vai no 12V barošanas avota. Pirmie ir ērtāk lietojami, turklāt tie ir kompaktāki. Otrajam ir nepieciešami barošanas avoti (pārveidotāji, stabilizatori, draiveri), taču šādas ierīces tiek uzskatītas par uzticamākām un drošākām.
Difuzora tips
Difuzors ir īpašs pārklājums, kas nepieciešams gaismeklim, lai vienmērīgi sadalītu gaismas plūsmu. Difuzors aizsargā acis no tiešas gaismas un kalpo arī kā dekoratīva funkcija. Visbiežāk ir pieejami LED paneļi ar matētu un prizmatisku stiklu.
- Matēts materiāls nodrošina maigāku apgaismojumu, kas ir ērts un patīkams acīm, bet tajā pašā laikā viņi aiztur daļu gaismas, samazinot tās intensitāti, kas ne vienmēr ir noderīga darbam.
- Prizmatiskie ir energoefektīvāki, jo caur tiem izlaiž vairāk gaismas.
- Pastāv arī modeļi bez difuzora, taču tos ieteicams izmantot tikai uz ļoti augstiem griestiem (vismaz 3-4 metrus). Standarta telpās šādas ierīces apžilbinās un izraisīs acu nogurumu un paaugstinātu vispārējo nogurumu.
Putekļu un mitruma aizsardzība
Katrs LED panelis ir paredzēts darbam noteiktā mitruma un gaisa piesārņojuma līmenī. IP indekss palīdzēs jums uzzināt, kur varat izmantot konkrēto modeli.
Tātad mājas dzīvojamām telpām vai biroja darba telpām ir piemēroti modeļi ar minimālu putekļu un mitruma aizsardzības līmeni IP20. Vannas istabām un citām telpām ar augstu mitruma līmeni - ierīces ar IP 44. Telpām, kurās iespējama iekārtu tieša saskare ar ūdens strūklu - ierīces ar indeksu vismaz IP65.
Lai izvēlētos LED paneli, kas ne tikai palīdzēs organizēt apgaismojumu vēlamajā telpā, bet arī ietaupīs naudu, pērkot, pievērsiet uzmanību tā dizaina īpašībām un tehniskajām īpašībām.
Ierīces ar gaismas jaudu 120-170 lm / W, siltu vai neitrālu baltu mirdzumu un krāsu atveidošanas indeksu virs 80 RA kļūs par universālu risinājumu. Gaismekļa forma un uzstādīšanas metode tiek izvēlēta individuāli.
Ja rodas jautājumu, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.
T: +371 24 94 2444
E: info@balticled.lv