Viesistabas apgaismojums: 10 svarīgi padomi

  • Viesistabas apgaismojums: 10 svarīgi padomi

Dzīvojamā istaba ir katras mājas vizītkarte un vieta, kur ģimene pavada daudz laika kopā. Pareizs apgaismojums palīdzēs pārvērst jūsu viesistabu par mājīgu un ērtu telpu. Aplūkosim 10 svarīgus padomus dzīvojamās istabas apgaismojuma izvēlei.

Noteikt funkcionālās zonas

Pirms izvēlieties apgaismes ķermeņus, definējiet galvenās funkcionālās zonas dzīvojamā istabā - vietu, kur atpūsties, skatīties TV, lasīt un uzņemt viesus. Katrai zonai jābūt labi apgaismotai atbilstoši tās mērķim.

Piemēram, atpūtas un saskarsmes zonai vislabāk piemērota maiga un izkliedēta gaisma, kas rada mājīgu atmosfēru. Televizora skatīšanās zonā nepieciešama spilgta un vienmērīga gaisma, lai būtu ērti skatīties programmas. Savukārt lasīšanas zonā jābūt stāvlampām vai galda lampām.

Ir svarīgi apsvērt optimālo apgaismojumu katrai dzīvojamās istabas funkcionālajai zonai, lai tā būtu pēc iespējas ērtāka ikvienai darbībai.

Ņemiet vērā telpas lielumu

Izvēloties apgaismojumu, ļoti svarīgs apsvērums ir dzīvojamās istabas izmērs un proporcijas.

Mazā telpā ar zemiem griestiem labāk izvairīties no masīvas lustras centrā, jo tā var radīt šaurības sajūtu. Priekšroku dodiet vairākām nelielām lampām pa istabas perimetru.

Plašām viesistabām ar augstiem griestiem, gluži pretēji, ir piemērota liela centrālā lustra vai griestu apgaismojums, kas vizuāli sadalīs telpu funkcionālās zonās.

Izvērtējiet savas viesistabas lielumu un konfigurāciju un izvēlieties apgaismes ķermeņus tā, lai tie atbilstu tās proporcijām. Tas ir svarīgi ne tikai komforta, bet arī harmoniska izskata nodrošināšanai.

Nodrošiniet gaismu lasīšanai

Ērta gaisma lasīšanai ir obligāta jebkurā dzīvojamā istabā. Novietojiet stāvlampas ar regulējamu gaismas virzienu dīvāna vai krēslu sānos. Katrai atpūtas vietai blakus jābūt stāvlampa. Kā izvēlēties stāvlampu.

Varat pievienot arī galda lampas ar regulējamu gaismas līmeni. Ir svarīgi, lai stāvlampu un galda lampu spuldzes būtu vismaz 40W kvēlspuldzēm vai vismaz 4W LED spuldzēm, lai nodrošinātu pietiekamu apgaismojumu lasīšanai.

Sienas gaismekļus izmantojiet atpūtas zonā

Atpūtas zonām, piemēram, dīvāniem, krēsliem vai atpūtas vietām, ideāli piemēroti ir sienas lampas. Izvēlieties modeļus ar abažūriem - šī izkliedētā, maigā gaisma rada mājīgu atmosfēru ģimenes atpūtai un socializācijai.

Lai nodrošinātu lielāku funkcionalitāti, apsveriet sienas gaismekli ar regulējamu gaismas virzienu, lai gaismu precīzi novirzītu uz vēlamo vietu.

Sienas lampām stilistiski jāsaskan ar citiem gaismekļiem un dzīvojamās istabas interjeru.

Spēlējiet ar gaismas līmeņiem

Lai viesistabā radītu zonējumu un mājīgumu, izmantojiet gaismas un ēnu spēli, apgaismojuma spilgtumu. Vēlamo efektu radīs spilgtas gaismas kombinācija no centrālās lustras un vājas, izkliedētas gaismas no sienas un stāvlampām.

Spilgta galvenā gaisma izgaismos funkcionālās zonas, bet maiga gaisma no papildu lampām izgaismos stūrus, lai nodrošinātu privātumu.

Kombinējiet dažāda spilgtuma apgaismojuma avotus, lai radītu ideālu funkcionalitātes un mājīguma līdzsvaru.

Akcentējiet ar dekoratīviem gaismas ķermeņiem

Pārdomāti papildiniet vispārējo apgaismojumu ar dekoratīviem gaismas ķermeņiem, piemēram, virs gleznas, blakus puķu podam, uz plaukta vai uz plaukta.

Šādā veidā jūs varat izcelt, vizuāli palielināt, uzsvērt svarīgas interjera detaļas un priekšmetus. Tas ir interesants dizaina paņēmiens.

Kombinējiet dažādus gaismas avotus ar dažādu spilgtumu, lai panāktu ideālu līdzsvaru starp funkcionalitāti un komfortu.

Piešķiriet mājīgumu ar dekoratīvām lampām

Papildiniet mājīgas, mājīgas atmosfēras radīšanu dzīvojamā istabā ar dekoratīvām lampām dažādos stūros: virs gleznām, pie augiem vai uz plauktiem, uz kafijas galdiņiem vai pagriežamiem galdiņiem, sānu galdiem, plauktiem.

Šādas lampas palīdzēs izcelt un uzsvērt svarīgas interjera detaļas. Tas ir aizraujošs triks, lai radītu interesantu dizainu.

Jūs varat izvēlēties dekoratīvās lampas tādā pašā stilā kā citus dzīvojamās istabas ķermeņus. Vai arī jūs varat padarīt tās par drosmīgu interjera dizaina akcentu.

Izmantojiet dimmerus

Lai varētu vienmērīgi regulēt apgaismojuma līmeni savā viesistabā, uzstādiet dimmerus (slēdžus).

Ar tiem var regulēt kopējo apgaismojumu visā telpā vai atsevišķas gaismu grupas.

Dimmeri ļauj izveidot dažādus apgaismojuma scenārijus dažādiem gadījumiem - izgaismot istabu uzkopšanas darbiem vai apslāpēt gaismu filmas skatīšanās laikā.

Rūpējieties par drošību

Uzstādot un lietojot gaismekļus, rūpējieties par drošību:

  • Pārliecinieties, ka visi gaismekļi ir droši piestiprināti pie griestiem un sienām.
  • Aizsargājiet visas spuldzes ar aizsargvāciņiem, lai novērstu nejaušu bojājumu un apdegumu rašanos.
  • Rūpīgi izvietojiet vadus, izvairieties no to krustošanās.
  • Katram gaismeklim izvēlieties pareizās jaudas spuldzes.
  • Uzstādīšanai izmantojiet kvalificētu speciālistu pakalpojumus.

Drošība pirmajā vietā!

Ievērojiet vienu un to pašu stilu

Lai panāktu harmonisku apgaismojumu, visiem apgaismes ķermeņiem jābūt viena stila vai labi savstarpēji saskaņotiem.

Apsveriet dizainu, apdari, materiālus un krāsu gammu. Stilistiskās vienotības ievērošana, izvēloties apgaismes ķermeņus, papildinās interjera skaistumu.

Apkopojot varam atzīmēt, ka prasmīgi projektētam apgaismojumam ir galvenā loma mājīgas un funkcionālas dzīvojamās istabas radīšanā. Ņemiet vērā telpas īpatnības, plānojiet apgaismojumu atbilstoši zonējumam. Kombinējiet dažādus gaismas avotus. Ievērojiet drošības pasākumus. Un, protams, centieties panākt harmonisku stilistisko vienotību.

Padomājiet par katru detaļu un īstenojiet visus mūsu ieteikumus, un jūsu viesistaba uzmirdzēs jaunām krāsām.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-09-20 14:42:23
0
430

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!