Telpas paplašināšana ar gaismas palīdzību

  • Telpas paplašināšana ar gaismas palīdzību

Vai dzīvojat mazā dzīvoklī vai strādājat mazā birojā? Vai varbūt esat izveidojis šo "brīnišķīgo kombināciju" un vienkārši vēlaties, lai ap jums būtu nedaudz vairāk vietas? Šajā rakstā mēs jums pastāstīsim, kā iegūt vairāk brīvības, nepārvietojot sienas. Galu galā, lai vizuāli paplašinātu telpu, pietiek ar "pareizu" gaismu un krāsu dizainu. 

Atstarotā vai izkliedētā gaisma palīdzēs vizuāli paplašināt telpu. Sienas lampas ar augšupvērstu gaismu var vizuāli "pacelt" griestus. Apgaismojums, kas novietots uz vienas sienas, padarīs šauru telpu plašāku - šī metode ir īpaši piemērota gaiteņiem. Platības paplašināšanas efektu var panākt arī ar griestu perimetrā rotējošu gaismekļu palīdzību, ja to gaismas plūsmu virzīsiet no telpas centra. Trešais veids, kā telpu padarīt plašāku, ir izgaismot visus telpas stūrus. Ar maksimālu apgaismojumu telpas apjoms vizuāli palielināsies.

Svarīga ir arī krāsas temperatūra: mazām telpām vislabāk ir izmantot neitrālu gaismas toni ar aptuveni 4000 K. Tas gan paplašina telpu, gan uztur mājīgu atmosfēru. Auksts spektrs ir labāks telpas paplašināšanai, taču tas būs kairinošs un radīs " svešas mājas sajūtu" - tāpēc nav piemērots galvenajam apgaismojumam dzīvojamās telpās. Uzmanīgi jāizturas pret siltiem gaismas toņiem un gaismām gar griestu viduslīniju - tās vizuāli "sašaurina" telpu.

Māja sākas ar priekštelpu. Lai optiski papildinātu telpu - izvēlieties garāko sienu un izvietojiet apgaismojumu visā tās garumā prožektoru rindā. Lai pastiprinātu efektu uz izgaismotās sienas, varat pievienot spoguli. Griestu apgaismojums, kas sākas gaitenī un stiepjas pa visu dzīvokli, palīdzēs padarīt telpu vienotu, vizuāli to palielinot. Galvenais šāda apgaismojuma gadījumā ir neaizmirst par nelieliem ģeometriskiem akcentiem.

Dzīvojamā istabā vai ēdamistabā ar nelielu platību labāk izvēlēties gaismekļus ar regulējamu piekares augstumu. Īpaša uzmanība jāpievērš lielajām lustrām ar daudziem ragiem un citiem dekoratīviem elementiem, kuras ir iecienījuši daudzi cilvēki. Ja šādu lustru piekarināsiet centrā, telpa vizuāli kļūs mazāka un zemāka. Bet, ja jūs uzkarināsiet lustru virs ēdamgalda, novietosiet stāvlampu viesistabas centrā pie dīvāna un papildināsiet sienas ar lampām - telpa "nepazudīs".

Neliela guļamistaba ir ideāli piemērota griestu gaismekļiem un sienas lampām. Izvēlieties modeļus ar augšupvērstu apgaismojumu, lai vizuāli paceltu griestus. Kā griestu apgaismojumu vislabāk izmantot apgaismojumu ar aizmugurējo gaismu, kas pacels griestus un piešķirs telpai apjomu un gaisīgumu. Šī ilūzija vislabāk darbojas ar spīdīgiem griestiem. Galda lampas jāaizstāj ar piekarināmiem gaismekļiem abās gultas pusēs, kas interjeram piešķirs gaisīgumu un atbrīvos noderīgu vietu uz naktsgaldiņa.

Vēl viens neliels dzīves uzrāviens ir lielo detaļu papildu apgaismojums. Izveidojiet skapīšu, dekoru, grāmatu plauktu apgaismojumu un interjerā izmantojiet maksimāli daudz gaišu krāsu. Mākslīgā gaisma tiks atstarota no virsmām, tāpēc tās vizuāli šķitīs lielākas, un telpa kļūs plašāka.

KĀ APGAISMOT TELPU AR ZEMIEM GRIESTIEM?


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-08-31 17:25:21
0
276

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!