Stāvlampu veidi, kā izvēlēties pareizo stāvlampu

 • Stāvlampu veidi, kā izvēlēties pareizo stāvlampu

Mūsdienu stāvlampas vairs nav tikai gaismas avoti, bet bieži vien īsti mākslas darbi. Tās vienmēr piesaista uzmanību un interesi ar savu oriģinālo izskatu, augsto gaismas kvalitāti, kā arī paplašināto funkcionalitāti.

Izvēloties stāvlampu savam mājoklim, ir jāņem vērā daudzi faktori, tostarp telpas izmērs, lampas mērķis, interjers un citas nianses.

Kādas mēdz būs stāvlampas

Dažādās stāvlampas var klasificēt pēc vairākiem kritērijiem, tostarp pēc konstrukcijas veida, galvenā mērķa, gaismekļu materiāla un dizaina stila. Apskatīsim katru no tiem sīkāk.

Atkarībā no konstrukcijas veida:

 • tradicionālās lampas - tām parasti ir koka kāja un viena spuldze, kas paslēpta aiz auduma abažūra. Šie modeļi simbolizē mājīgumu un siltumu mājās. Lai nodrošinātu lielāku komfortu, ieteicams tos aprīkot ar siltām spuldzēm. Tradicionālā tipa modeļus parasti izmanto klasiskajos un modernajos interjeros;
 • Svečturu stāvlampas ir eleganti modeļi, kas veidoti kā svečturi uz plāniem balstiem. Lai tās vairāk līdzinātos svecēm, tajās izmantotas miniatūras spuldzītes ar siltu, dzeltenīgu gaismu. Šāda tipa stāvlampas lieliski iederas baroka, Art Deco un neoklasicisma interjeros;
 • Stāvlampas - makšķeres ir nestandarta loka formas statīvs. Pamatne parasti ir metāla, abažūram ir regulāra ģeometriska forma, un tas var būt izgatavots no plastmasas, stikla, tekstila un citiem materiāliem. Šāda stila lampas modeļi lieliski iederas gandrīz visos mūsdienīgajos interjeros;
 • Lasīšanas lampas - klasiskie vai oriģinālie stāvlampu modeļi, kas papildus aprīkoti ar plauktu vai grāmatu turētāju un papildu gaismas avotu uz elastīgas kājas, ko var izmantot, lai mainītu gaismas stara virzienu;
 • stāvlampas uz statīva ar 3 kājām ir ļoti stabilas un tām ir diezgan oriģināls "izskats". Statīvs var būt izgatavots no koka vai metāla, plafons parasti ir regulāras ģeometriskas formas (lode, konuss, cilindrs), plastmasas, stikla, metāla, papīra u. c.
 • Prožektora veida stāvlampas, kas aprīkotas ar spēcīgu gaismas avotu, līdzīgu prožektoram. Tie ir īpaši piemēroti urbānajiem un rūpnieciskajiem stiliem;
 • Kreatīvie modeļi - mūsdienīgi un oriģināli stāvlampu varianti. To balsti un kupoli var iegūt visdīvainākās formas pēc dizaineru norādījumiem. Šie gaismekļi parasti ir interjera centrālais elements. Tie parasti ir aprīkoti ar LED gaismas avotiem, tāpēc ir arī ekonomiski un ilgmūžīgi.

Interjera lietojuma ziņā stāvlampas var izmantot kā:

 • Galvenais gaismas avots - šis apgaismojuma variants ir piemērots tikai nelielām telpām, kurās nav nepieciešams pilnīgs un spilgts apgaismojums. Stāvlampas var aizstāt lustru mājīgā guļamistabā vai ļoti kompaktā viesistabā;
 • Papildus apgaismojums ir visizplatītākā stāvlampu loma. Tās var izmantot sēdvietās, darba un ēdamistabas zonās u. c. Ar savu maigo izkliedēto gaismu tās palīdz radīt noskaņu patīkamai laika pavadīšanai ar grāmatu, mīļāko filmu un citiem mierīgiem hobijiem;
 • Dekoratīvās lampas - gludi, eleganti un oriģināli modeļi paši par sevi var būt jebkura interjera dekoratīvs un akcentējošs elements.

Abažūri un lampu kupoli var būt izgatavoti no dabīgiem vai sintētiskiem materiāliem:

 • stikls,
 • tekstilmateriāli,
 • metāls,
 • koks,
 • papīrs,
 • ģipsis u. c.

Pēc dizaina stila izšķir šādus stāvlampu veidus:

 • klasika - modeļi ar neuzkrītošām un kodolīgām iezīmēm. Tiem parasti ir taisns metāla statīvs un nošķelta konusa formas lampa, kas izgatavota no stikla vai tekstila, kas var būt krāsots vai uz virsmas izšūts;
 • High-tech - stilīgi un tehnoloģiski progresīvi ķermeņi ar futūristisku "izskatu". Tiem var būt neparasti izliekts statīvs, abstraktu formu abažūri un lampu kupoli. Tie ir izgatavoti no augstas izturības plastmasas, metāla, stikla. Krāsu gamma pārsvarā ir vienkrāsaina;
 • minimālisma stilā - lampas ar minimālu detaļu skaitu un bez dekora. Parasti ar vienkāršiem ģeometriskiem kupoliem un tieviem, taisniem vai nedaudz izliektiem balstiem. Tie ir izgatavoti no metāla, plastmasas, stikla un citiem mūsdienīgiem materiāliem;
 • Retro modeļi - vintage stila gaismekļi ar iepriekšējo paaudžu apgaismes tehnoloģiju elementiem: veciem vadiem, mākslīgi nolietotiem statīviem, Edisona spuldzēm, novecojušiem statīviem utt.

Stāvlampu modeļu izvēle ir patiešām milzīga. Sortiments piedāvā pareizo izvēli jebkurai dizaina idejai.

Kā izvēlēties stāvlampu dažādām telpām

Viesistaba 

Šajā gadījumā stāvlampas parasti tiek izmantotas kā papildinājums galvenajam gaismas avotam. Tās novieto atpūtas zonā vai pie dekoratīviem priekšmetiem, piemēram, mākslas darbiem, grāmatu plauktiem, suvenīru plauktiem utt. Galvenā prasība stāvlampām ir tāda, ka tām ir jāatbilst kopējā interjera koncepcijas stilam.

Gaismekļa augstums ir atkarīgs no telpas lieluma: jo kompaktāka ir telpa, jo elegantākam un minimālisma stilam vajadzētu būt gaismeklim.

Guļamistaba

Stāvlampas guļamistabā parasti izmanto kā alternatīvu sienas lampām. Tās nodrošina mērenu apgaismojumu gultas zonā, lai varētu sarunāties, lasīt vai vienkārši mierīgi atpūsties pirms gulēt iešanas. Tās novieto simetriski abpus galvgalim, blakus nakts skapīšiem vai to vietā.

Pie kumodes galdiņa var uzstādīt arī stāvlampu, ja guļamistabā tāda ir. Ieteicams izvēlēties lampas ar virzītu gaismas plūsmu, jo tās ir vieglāk pielāgot savām individuālajām vajadzībām.

Virtuve 

Virtuvē stāvlampa var noderēt, ja vēlaties papildus apgaismot ēdamistabas zonu. Lampu var novietot tuvu ēdamgaldam, tādējādi padarot šo telpas daļu mājīgāku un mājīgāku.

Gatavošanas zonā nav lietderīgi izmantot stāvlampas, jo tās apgrūtina visu darba virsmu pienācīgu apgaismojumu.

Bērnistaba

Stāvlampa bērna istabai ir lietderīga, ja istabas "īpašnieks" ir mazulis vai, gluži pretēji, ja viņš ir pietiekami vecs, lai uzmanīgi rīkotos ar elektroierīcēm.

Pirmajā gadījumā varat iegādāties oriģinālu un spilgtu gaismu zieda, koka, dzīvnieka utt. formā. Otrajā gadījumā aktuāli ir modeļi multiplikācijas filmu varoņu formā vai radoši gaismekļi ar neparastiem balstiem un plafoniem.

Koridors, gaitenis

Mazākās telpās stāvlampa varētu būt apgrūtinoša, tāpēc labāk no šāda veida gaismas ķermeņiem vispār izvairīties. Plašā gaitenī vai koridorā stāvlampa var būt piemērota.

Izvēlieties modeļus ar minimālu dekoru un stabilu pamatni, jo, uzvelkot virsdrēbes vai vienkārši pārvietojoties starp telpām, pastāv liela iespēja aizķerties aiz ierīces.

Noderīgi padomi, kā izvēlēties

 • Ja telpa ir neliela, ar standarta vai zemiem griestiem, vislabāk izvēlēties stāvlampu, kuras augstums ir aptuveni 180 cm. Augstāki gaismekļi telpā izskatīsies pārāk smagnēji, savukārt zemāki var radīt diskomfortu acīm, atstājot atspīdumus uz mēbelēm, monitoriem un citām mēbelēm.
 • Plašā telpā var izvietot vairākas līdzīga dizaina, bet dažāda augstuma stāvlampas. Šāda kompozīcija atsvaidzinās interjeru, padarot to modernāku un dinamiskāku.
 • Stāvlampas var izmantot, lai radītu interesantas gaismas kompozīcijas interjerā. Šim nolūkam vislabāk izmantot gaismekļus ar lampām, kas vērstas uz augšu un ir izgatavotas no caurspīdīgiem materiāliem: organzas, plastmasas, pusmatēta stikla utt. Gaismas stari no gaismekļiem pacelsies līdz griestiem, vizuāli padarot interjeru gaišāku un gaisīgāku. To var izmantot arī zonēšanai.
 • Lai akcentētu pašu stāvlampu, to var novietot blakus spogulim. Šāds izvietojums arī palīdzēs palielināt gaismas intensitāti telpā.
 • Saskaņotības un pabeigtības efektu var panākt, novietojot pāra vienības simetriski kādam istabas priekšmetam (abpus dīvānam, kamīnam, spogulim utt.).

Tā kā ir tik daudz dažādu stāvlampu modeļu, var būt grūti orientēties. Lai izdarītu pareizo izvēli un iegūtu gaismekli, kas būs īsts interjera rotājums, ir vērts detalizēti izpētīt stāvlampu īpašības un to izvietojuma noteikumus dažādās telpās.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-06-30 15:45:31
0
504

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!