Spotlampu uzstādīšana

  • Spotlampu uzstādīšana

Spotlampas ir universāls risinājums piekaramajiem griestiem un citām iekštelpu konstrukcijām - arkām, starpsienām, kāpnēm. Ierīces ļauj izveidot gan akcentējošu apgaismojumu, gan galveno apgaismojumu. Tā kā spotlampas bieži tiek iebūvēti tieši pamatnē, to uzstādīšanas process atšķiras no montāžas procesa griestu lampām.

Kas ir spotlampas

Spotlampas ir kompaktas ierīces ar šauru gaismas plūsmas izkliedes leņķi. Pateicoties to nelielajam izmēram, tās var novietot ļoti ierobežotā telpā. Tieši uz spotlampu modeļu bāzes parasti tiek veidots mēbeļu apgaismojums.

Neraugoties uz "mazo izmēru", lampām raksturīga daudzveidība: ir vienkārši un rotējoši izstrādājumi, atšķiras arī dizains un uzstādīšanas veids. Tādējādi ir pieejami uz virsmas montāžas un iebūvētie modeļi. Turklāt spotlampas var tikt darbināti no elektrotīkla ar 220V spriegumu, kā arī būt zemsprieguma.

Spotlampu uzstādīšana

Uz virsmas un iebūvētās spotlampas uzstāda dažādos veidos. Pirmos var uzstādīt uz jebkuras pamatnes, tostarp betona plāksnēm; otro var uzstādīt konstrukcijās, kas izgatavotas no materiāliem, kuros var izgriezt montāžas atveri.

Virsapmetuma spotlampu uzstādīšana

Pirms ķerties tieši pie uzstādīšanas, izvēlieties spotlampu izkārtojumu. Sākotnējās atzīmes var veikt no acīm, izmantojot improvizētus līdzekļus, piemēram, izolācijas lenti. Precīzām atzīmēm būs nepieciešami mērinstrumenti, piemēram, mērlente vai lāzera nivelieris. Lai apgaismojums būtu vienmērīgs, ierīču gaismas plūsmām jāpārklājas. Tātad, ja griestu augstums ir 2,5 metri, gaismekļi ar 30 grādu izkliedes leņķi jānovieto līdz 1 metra attālumā viens no otra.

Nākamais solis ir elektroinstalācijas sagatavošana. Arī šeit ir nianses: 220 voltu produktus var darbināt tieši no mājsaimniecības elektrotīkla, bet zemsprieguma modeļiem būs nepieciešams transformators. Izvelkot strāvas kabeli no pamatnes, ņemiet vērā, ka caurums tam nedrīkst būt ļoti liels, lai to būtu iespējams pilnībā paslēpt kopā ar lampu.

Pēc tam, kad ir nodrošināts strāvas padeves avots, ķerieties pie montāžas stieņa uzstādīšanas, pie kura tiek piestiprināta apgaismes ierīce. Pēc tam izstrādājums tiek pieslēgts tīklam un nostiprināts vietā. Vadu savienošana vecmodīgā veidā, vērpjot, nav ieteicama, jo šī metode nav uzticama. Vēlams izmantot speciālus spaiļu blokus, kas nodrošina drošu kontaktu.

Ja ierīce ir aprīkota ar iebūvētu LED moduli, varat uzreiz ķerties pie darbības pārbaudes; modeļiem ar maināmiem gaismas avotiem - iepriekš uzstādiet piemērotu lampu.

Iebūvēto spotlampu uzstādīšana

Tāpat kā uz virmas montējamo spotlampu gadījumā, darbs sākas ar vietu iezīmēšanu un padeves vadu ierīkošanu. Zem stieptajiem griestiem pirms auduma uzstādīšanas tiek izveidoti vadi un pamatnes apgaismes ķermeņiem.

Ierīču nostiprināšanai izmanto speciālas noteikta diametra vai universālas cilpveida formas. Pēdējās ir jāizgriež lampām, izmantojot kancelejas nazi. Pēc tam no perforētās lentes izveido U formas elementu, ko no vienas puses ar minivītnēm piestiprina pie cilnes, bet no otras - pie pamatnes griestiem. Lai stiprinājumi būtu atbilstoša izmēra, izmēriet attālumu no pamatnes griestiem līdz griestu profila apakšējai malai. Papildus perforētajai lentei kā stiprinājumu var izmantot regulējamu stabiņu. Izgatavotā elementa piestiprināšanai izmanto dībeļa naglas. Caurumi tiek caurdurti ar perforatoru.

Elektroinstalācijas vadi jāierīko saskaņā ar izvēlēto apgaismes ķermeņu izkārtojumu. Nedrīkst izmantot kabeļus ar šķērsgriezumu, kas mazāks par 1,5 kvadrātmetriem, kā arī jebkādus vadus un auklas ierīču barošanai. Uzstādot atstājiet rezerves vadu gaismekļa uzstādīšanas vietā. Vēlreiz atgādinām, ka savienošanai labāk izmantot speciālas spaiļu ligzdas un caurduršanas skavas.

Lai pasargātu pamatni no pārkaršanas, tiek izmantoti termiskie gredzeni, kas izgatavoti no ABS plastmasas. Turklāt šis elements palīdz nostiprināt topošā gaismekļa atveres malas. Gredzenu rūpīgi nosmērē ar speciālu līmi un piespiež pie stiepjamajiem griestiem. Caurumu rūpīgi izgriež ar kancelejas nazi. Ir svarīgi, lai ārpus termiskā gredzena nepaliktu "gabaliņi": pretējā gadījumā materiāls traucēs lampas dzesēšanai.

Nākamais solis ir pielāgot cilpiņu augstumu. Elementi tiek izvilkti tā, lai tie būtu tuvu audumam, bet neiespiestu to. Pēc tam tiek izvilkti barošanas vadi, pie kuriem tiek pieslēgtas lampas. Visbeidzot apgaismes ķermeņi ieņem savas īstās vietas. Ir svarīgi atcerēties, ka atsperu stiprinājumus nedrīkst ievietot aiz audekla, bet gan aiz cilpas. 

Uzstādīšanas īpatnības reģipša griestos

Reģipša konstrukcijās spotlampas tiek uzstādītas pēc tam, kad uz tām uzklāts špakteles slānis. Izstrādā detalizētu apgaismes ierīču izvietojuma plānu, saskaņā ar kuru zem griestiem tiek izklāta elektroinstalācija un montējamā konstrukcijā tiek izgriezti caurumi. Šim nolūkam izmanto urbi ar piemērota diametra uzgriezni. Ja griestiem ir dekoratīvs pārklājums, piemēram, plastmasas paneļi, ierīces nav atļauts novietot uz paneļu šuvēm un savienojumiem.

Citus ieteikumi par spotlampām: 

 

Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-08-10 15:13:54
0
378

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!