SKATLOGU APGAISMOJUMA PIELIETOJUMS UZŅĒMUMIEM UN PRIVĀTPERSONĀM

  • SKATLOGU APGAISMOJUMA PIELIETOJUMS UZŅĒMUMIEM UN PRIVĀTPERSONĀM

Nepietiek tikai uzstādīt skatlogu - ir svarīgi to pareizi noformēt. Piemēram, tajā esošajām precēm jābūt skaidri un nepārprotami redzamām. Šo un daudzus citus uzdevumus ideāli atrisina īpašs skatloga apgaismojums.

Kas ir skatlogu apgaismojums?

Precīzāk runājot, skatloga apgaismojums ir gaisma, kuras avots ir uz vienas no skatloga sienām vai griestiem piestiprināts gaismeklis. Šai kategorijai nav raksturīga liela jauda. Pamatā šādi gaismekļi ir ar jaudu no 1 līdz 3 W.

Liela nozīme ir leņķim, kādā gaisma krīt uz priekšmetiem vitrīnā. Pareiza apgaismes ierīču novietojuma kalibrēšana palīdzēs realizēt jūsu idejas par ekspozīcijas apgaismojumu. Piemēram, lai akcentētu kādu konkrētu produktu vai vienkārši nodrošinātu vienmērīgu papildu apgaismojumu vitrīnā. Dažkārt tam tiek pievienotas arī reklāmas funkcijas - vitrīnu apgaismojums bieži tiek minēts rakstos kā viens no veidiem, kā mudināt patērētājus pirkt.

Skatlogu apgaismojumam ir vairākas montāžas iespējas. Piemēram, to var uzstādīt uz virsmas - tad ierīci var uzstādīt tieši uz vienas no skatloga virsmām. Un var būt arī montāža ar padziļinājumu - šādā gadījumā virsma tiek veidota padziļinājumā, kurā tiek iestrādāts lampas stiprinājums.

Apgaismes vitrīnas var pildīt vairākus uzdevumus. Pirmkārt - nodrošināt pircējam iespēju labi apskatīt jūsu preces. Turklāt jūs varat iegādāties apgaismojumu vitrīnai un izmantot to, lai izceltu kādu no precēm. Piemēram, izvietot visu viedtālruņu līniju un papildus izgaismot zīmola vadošo modeli.

Kādos gadījumos uzņēmums var gūt labumu no skatlogu apgaismojuma?

Mazumtirdzniecības nozares uzņēmēji ne vienmēr zina, vai tiešām ir nepieciešams papildu vitrīnu apgaismojums. Lai palīdzētu pieņemt pareizo lēmumu, mēs sniedzam dažus piemērus, kur un kā var izmantot skatlogu apgaismojumu.

Juvelierizstrādājumiem

Viena no acīmredzamākajām jomām, kur veikala skatloga apgaismojums būs tikai ieguvums, ir juvelierizstrādājumi. Visbiežāk uzņēmumi izmanto LED lentes, lai izgaismotu vitrīnas. Šis risinājums garantē pietiekamu spilgtumu, bet vienlaikus izkliedētu un ērtu acīm.

Tomēr eksperti iesaka izmantot prožektorus. Tie praktiski neizvirzās virs vitrīnas virsmas un nenovērš uzmanību no pašiem produktiem. Tas ir īpaši svarīgi, ja ņem vērā, ka bieži vien juvelierizstrādājumi nav ļoti lieli un tos nepieciešams aplūkot tuvāk.

Mākslas objekts

Dažādos muzejos un galerijās bieži vien var atrast vitrīnas ar daudziem maziem priekšmetiem. Tās var būt antīkas figūriņas, senas rotaslietas, sadzīves priekšmeti. Šādiem eksponātiem nepieciešams papildu apgaismojums, kas palīdzēs iestādes apmeklētājiem tos detalizēti izpētīt.

Veikalu skatlogi

Ne vienmēr runa ir par veikala skatlogiem tirdzniecības telpas iekšpusē. Arī veikalu ieejas grupu veidojošajām skatlogu vitrīnām ir nepieciešami kompetenti apgaismojuma risinājumi. Arvien biežāk tie cenšas ne tikai izlikt dažus manekenus ar gataviem stilistiskiem risinājumiem vai parādīt modīgākos aksesuārus no sortimenta. Lielie zīmoli izmanto šādas vitrīnas kā vēl vienu savas reklāmas kampaņas elementu. Citiem vārdiem sakot, veikala skatlogs faktiski kļūst par tādu kā mini teātra izrādi. Un katrai izrādei, protams, ir nepieciešams gaismas dizains.

Lai izceltu svarīgāko un radītu autora iecerēto atmosfēru, palīdzēs sliežu prožektori. Tos var novietot vitrīnā gandrīz nemanāmi, pateicoties to nelielajam izmēram. Tomēr spilgtums ir pietiekams, lai akcentētu nepieciešamās kompozīcijas detaļas.

Pārtikas produkti un dzērieni

Šajā jomā parasti tiek izmantotas tradicionālās LED lentes. Tās rada vienmērīgu un pietiekami spilgtu apgaismojumu. Tomēr tiem, kas vēlas pievērst patērētāja uzmanību kādam konkrētam produktam, ir vērts pievērst uzmanību LED prožektoriem.

Privātmāju vitrīnas apgaismojums

Lai gan skatlogu vitrīnas biežāk ir sastopamas komerciālās telpās, tām ir vieta arī dzīvojamās telpās. Skatloga apgaismojums var būt gan jūsu uzticamais interjera dizaina palīgs, gan veids, kā izcelt jūsu sirdij īpaši dārgus priekšmetus. Lūk, daži iespējamie risinājumi.

Apgaismojums privātām kolekcijām

Neatkarīgi no tā, ko kolekcionējat, vitrīnu apgaismojums var palīdzēt nodrošināt jūsu eksponātiem cienīgu atmosfēru. Tas ir īpaši noderīgi vitrīnām ar pastmarkām, monētām, mazām figūriņām un sīkām miniatūrām.

Bibliotēkas mākslinieciskais noformējums

Tas ir dizaina lēmums, nevis praktiska nepieciešamība. Tomēr jūs varat piešķirt mājīgajai bibliotēkai mājīgu noskaņu, izmantojot blāvus gaismas avotus. Vai arī oriģinālā veidā iezīmēt savus iecienītākos literāros darbus.

Mākslas objektu akcentēšana

Gleznas un statujas izskatās izteiksmīgākas, ja tās papildina akcentējošs apgaismojums. Atkarībā no gaismas staru temperatūras un izkliedes pakāpes jūs varat vai nu piešķirt darbiem stingrību un dinamismu, vai arī piešķirt eksponātam maigumu un dimensiju.


Vitrīnas apgaismojums ir vienkāršs un budžetam draudzīgs veids, kā izcelt un uzsvērt konkrētu produktu vai eksponātu. Risinājums ir piemērots privātpersonām un uzņēmējiem.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-10-26 14:41:47
0
527

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!