Skandināvu stila lustras un griestu lampas

  • Skandināvu stila lustras un griestu lampas

Viegls un brīvs skandināvu stils ir lieliska alternatīva stingrākam minimālismam. Tā arējais temperements palīdz apvienot interjerā mūsdienu dizaina tendences ar mājīgumu un komfortu. Mākslīgais apgaismojums palīdz visas šīs lietas apvienot. 

Kas ievērojams ir Skandināvu stilā

Skandināvu stils interjerā galvenokārt saistīts ar dabiskumu un vienkāršību. Tās estētiku nosaka Ziemeļeiropas iedzīvotāju dzīvesveids un kultūras īpatnības.

Klimats Skandināvijā ir skarbs un bezkrāsains. Saglabāt mājās labu garastāvokli palīdz komfortabli un mājīgi apstākļi. Skandināvu interjera dizains balstās uz visērtāko apkārtējās vides organizāciju. Skandināvu dizaina galvenās iezīmes: 

  • Telpas plašums un gaišums;
  • Minimāls dekors; 
  • Vienkāršas un dabiskas formas; 
  • Akcents uz dabiskumu un dabas materiāliem;
  • Kontrastējošas faktūras. 

Viens no galvenajiem Skandināvu interjera elementiem ir apgaismojums. Tā, tāpat kā visas pārējās stila sastāvdaļas, galvenokārt ir vērsta uz praktiskumu un funkcionalitāti.

Veidojot apgaismojumu mājās vai birojā, galvenā uzmanība tiek pievērsta gaismas kvalitātei. Dekorativās īpašības ir otršķirīgas. 

Kāds apgaismojums ir nepieciešams Skandināvu interjeram

Pastāvīga saules gaismas trūkuma apstākļos mākslīgais apgaismojums Skandināvu interjeros kļūst par vienu no galvenajiem dizainera instrumentiem. Lai izveidotu ērtu un mājīgu telpu, šeit tiek izmantotas gandrīz visas apgaismojuma iespējas.

Galvenais apgaismojums

Šīs ir tradicionālās griestu lampas. Jo vienkāršākas ir to konstrukcijas un dizains, jo vieglāk tās iekļausies kopējā telpas dizainā. Ideāls variants skandināvu stila telpām būs diskrētas pareizas ģeometriskas formas lustras. To krāsas ir tīri baltas, melnas, pelēkas, retāk dabiskas nokrāsas.

Plašās telpās labi izskatīsies lampas uz balstiekārtām ar kupoliem-bumbiņām, konusiņiem, kubiņiem vai puslodēm. Nelielā telpā ir lietderīgāk izmantot lakonisku lampu - "šķīvi" vai "tableti". Lampu dekorā var būt koka, metāla vai stikla elementi.

Lokālais apgaismojums

Lai nodrošinātu pietiekamu apgaismojumu telpā, reti pietiek ar vienu galveno gaismekli. Funkcionāls apgaismojums, kas atrodas noteiktās telpas vietās, palīdz regulēt gaismas daudzumu, tādējādi pielāgojot atmosfēru un apgaismojumu katra mājas iedzīvotāja vajadzībām.

Skandināvu interjerā aktīvi tiek izmantoti visi papildus apgaismojuma veidi: stāvlampas, sienas lampas, galda lampas un iebūvētie apgaismojuma ķermeņi. Lampu galvenā prasība ir vienkāršība. Gaismekļi ir pielāgoti interjeram, tie var izcelties uz kopējā fona vai tieši otrādi nepievērst sev uzmanību. 

Urbāna vai minimālisma dizaina lampas būs lieliski piemērotas skandināvu interjeram. Apjomīgi metāla kupoli, vēsas pelēkas un melnas krāsas padarīs mājas dizainu modernāku un interesantāku. 

Koncentrējoties uz gaismekļu dizainu neaizmirstiet par to funkcionalitāti. Izvēlieties gaismekļus ar dimmera funkciju, pielāgojamu augstumu vai gaismas virzienu. 

Dekoratīvais apgaismojums

Lai gan skandināvu stils tiecas pēc vienkāršības un minimālisma, tas nepavisam neuzliek par pienākumu pilnībā atteikties no interjera dekoratīvajiem elementiem.

Gaismekļi, kas nav paredzēti nedz galvenajam, nedz lokālajam apgaismojumam var dekorēt mājas telpu. Viegli un organiski interejā iederēsies vintage stila laternas, dekoratīvas galda lampas, LED sveces un gaišas gaismas LED virtenes. 

Kādus gaismekļus izvēlēties konkrētajām telpām 

Viesistaba 

Īpaša uzmanība jāpievērš apgaismojuma organizēšanai mājas galvenajā telpā.

Parasti viesistabām izvēlas gan galveno, gan lokālo apgaismojumu. Galvenais gaismekļi ir izvēlēti vienā dizainā un krāsu shēmā. Tie izcelsies ar glītu un minimālistisku izskatu, kā arī augstu funkcionalitāti. 

Lokālais apgaismojums spēlē īpašu lomu dzīvojamās istabas apgaismošanā. Tie rada īpašu mājīgumu un komfortu. 

Pareizi izvēlētas stāvlampas un sienas lampas palīdz izcelt telpas, kurās atrodas dīvāns vai atpūtas krēsls. Galda lampa neuzkrītoši izgaismo kafijas galdiņu vai naktsgaldiņu. 

Guļamistaba

Par apgaismojumu guļamistabā skandināvu stilā ir vairāki daudzlīmeņu apgaismes ķermeņi. Griestu lampa nodrošina vispārējo apgaismojumu, to papildina sienas lampas, stāvlampas vai galda lampas. 

Griestu lampa var būt jebkura izmēra: gan lakoniska, gan apjomīga, galvenais nosacījums ir lai tā netraucētu nevienam. Priekšroka jādot lampai, kas ir vienkārša dizaina ar apjomīgiem stikla vai metāla kupoliem. Skandināvu stila guļamistabās lieliski iederēsies lampas ar abažūriem, kas izgatavoti no rupjiem tekstilizstrādājumiem. Parasti sienas lampas, stāvlampas un galda lampas izvēles tādā pašā dizainā kā griestu lampa. 

Istabai mājīguma piešķirt palīdzēs dekoratīvas LED virtenes vai LED sveces. Vakarā šādi gaismas avoti piepildīs guļamistabu ar mājas siltumu un radīs romantisku noskaņu telpā. 

Virtuve

Labs apgaismojums jebkurā virtuvē ir galvenais nosacījums, Skandināvu stila virtuves nav izņēmums. Gaismekļa izvēlē šeit tiek ņemta vērā telpas izmērus un izkārtojumu. 

Nelielā virtuvē kā galveno apgaismojumu var izmantot iebūvētos spotus vai sliežu prožektorus. Telpā, kur nepieciešams izcelt vairākas zonas, galveno apgaismojumu papildina ar lokālo apgaismojumu. Virs ēdamgalda var novietot piekārtu lampu ar gaišiem kupoliem, virs letes var novietot vairākas lampas. 

Darba zonā varat ievietot iebūvējamos LED paneļus vai LED lentes. Tādā veidā Jūs panāksiet kvalitatīvu apgaismojumu tieši virs darba zonas. 

Bērnistaba

Galvenās prasības bērnistabas apgaismojumam ir pietiekama gaisma un drošība. Arī bērnistabā ir vērts padomāt par lokālo apgaismojumu: sienas lampām, stāvlampām un galda lampām. 

Lai ieturētu Skandināvu dizainu bēristabā ir jāizvēlas vienkāršas lampas ar bumbas formas vai kubu formas kupoliem. Interjeru organiski papildinās arī dažādas ģeometrisku formu apgaismes ierīces, kā ari var izmantot lampas ielu lukturu formā. 

Lai bērnistabas dizainu padarītu vēl mājīgāku iesakām izvēlēties papildus dekoratīvo apgaismojumu, lieliski iederēsies LED gaismas virtenes kamolu izskatā. LED lentes ar RGB funkciju radīs telpā rotaļīgu un mājīgu sajūtu, tās var piestirpināt zem gultas- radot peldošu sajūtu vai pie sienas un griestiem, tādā veidā ierāmējot istabu un radot kosmisku sajūtu telpā. 

Koridors un gaitenis

Saules gaismas avoti parasti koridorī un gaitenī nav pieejami. Skandināvu stila interejram tiek izvēlētas lampas, kas rada dabiskāku gaismas efektu. 

Apgaismojuma radīšanai parasti izmanto LED sliežu prožektorus, taču var ieveito arī griestu lampas un lustras, ja platība to atļauj. Bieži tiek izvēlētas arī sienas lampas, tādā veidā optiski paplašinot telpu. Vēlams gaismekļus izvēlēties ar vienkāršām ģeometriskām formām un dabīgās krāsās. 

Interjerā organiski iederēsies lakoniskas lampas ar koka konstrukcijas elementiem, abažūri no rupji apstrādātiem tekstilizstrādājumiem vai balta matēta stikla kupoli. 

Apgaismojums Skandināvu interjerā tiek izvēlēts pēc principa “Jo vienkāršāk, jo labāk”. Gaismekļu dekorativitātei nav noteicošā faktora. Daudz svarīgāk ir gaismas funkcionalitāte un kvalitāte. Lakoniskas, bet spilgtas lampas, kas ir pareizi sadalītas visā telpā, viegli radīs komforta un miera atmosfēru, kas ir Skandināvu stila galvenā ideja un mērķis.


Ja rodas jautājumu, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-03 11:55:23
0
1286

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!