Piekaramo gaismekļu izvēle dažādām telpām

  • Piekaramo gaismekļu izvēle dažādām telpām

Piekaramais gaismeklis ir tradicionālās lustras moderna variācija, kas vēl nesen bija neaizstājama visos mājas interjeros. Mūsdienās apgrūtinošos un mazāk funkcionālos dizainus nomaina stilīgi un ergonomiski gaismekļi uz ērtiem piekaramajiem stiprinājumiem.

Gaismekļu izvēle ir rūpīgi jāapsver, lai nodrošinātu to nevainojamu iekļaušanos dzīvokļa vai mājas interjerā.

Kāda veida piekaramie gaismekļi mēdz būt

Visus piekaramo gaismekļu modeļus var iedalīt vairākās grupās pēc šādiem kritērijiem:

  • piekares veids: gaismeklim var būt regulējama vai nemainīga garuma piekare cieta statīva, metāla ķēdes, noteikta diametra kabeļa, vienkārša vadoša kabeļa utt. veidā;
  • gaismas avotu skaits: piekarināmās ierīces var būt aprīkotas ar vienu vai vairākiem desmitiem spuldžu, bet LED modeļiem var būt līdz pat vairākiem simtiem gaismas avotu. Šāda gaismekļa izvēle jāveic, ņemot vērā telpas lielumu un galveno ierīces mērķi;
  • pēc abažūra materiāla: populārākajiem modeļiem parasti ir stikla, plastmasas un metāla abažūri. Ražotāju klāstā ir arī oriģinālas lampas ar tekstila, koka un papīra abažūriem vai abažūriem no kristāla, ģipša un pat akmens;
  • pēc plafonu formas: klasiski varianti ir sfēras, kubi, puslodes, konusi vai cilindri. Radošā dizaina modeļos plafoni var iegūt visdīvainākās un oriģinālākās formas;
  • plafonus var piestiprināt pie griestiem ar āķi, montāžas stieni, starplikas atsperi un citām stiprinājuma iespējām.

Kādi gaismekļi ir piemēroti konkrētām telpām

Viesistaba 

Mājas galvenā telpa ir labākā vieta, kur izvietot piekaramos gaismekļus. Tie var būt galvenais gaismas avots nelielā dzīvojamā istabā ar vienu spilgti izgaismotu lampu, bet lielākā telpā var būt grupa gaismekļu, kas uzstādīti uz oriģināliem piekaramiem, statīviem vai vienkārši uz auklām vai ķēdēm.

Piekaramie gaismekļi tiek izmantoti arī lokāli, lai zonētu telpu un radītu ērtu apgaismojumu dažādām darbībām. Piemēram, piekaramos gaismekļus var novietot virs lasīšanas vai atpūtas zonas, virs ēdamgalda vai darba galda, rotaļu zonā utt. Gaismekļu stilu izvēlas tā, lai tie saskanētu ar kopējo interjera koncepciju.

Guļamistaba 

Guļamistabā piekaramos gaismekļus var izmantot gan kā galvenos, gan lokālos gaismas avotus. Novietoti griestu centrā vai gultas centrā (nelielā telpā), tie visu guļamistabu izgaismos ar maigu, izkliedētu gaismu, kas radīs patīkamu noskaņojumu un palīdzēs jums ātri atpūsties un aizmigt.

Piekaramie gaismekļi var aizstāt tradicionālās sienas lampas, stāvlampas un galda lampas, ja tos novieto virs nakts skapīšiem. Šādā gadījumā labāk izmantot ierīces ar regulējamu piekarināšanas garumu un ar dimmēšanas opciju, lai jūs varētu pielāgot apgaismojumu savām vajadzībām.

Ideāla lampas forma guļamistabā ir lode vai puslode. Atpūtas telpā nevajadzētu izmantot piederumus un lietas ar asiem leņķiem un "agresīvām" formām. Gaismekļus labāk aprīkot ar siltas gaismas spuldzēm, to starojums ir visērtākais cilvēka acīm.

Virtuve

Piekaramā gaismekļa izvēle virtuvē ir atkarīga no tā, kādam nolūkam tas tiek izmantots. Mazās virtuvēs tas var būt galvenais gaismas avots, savukārt lielākās telpās piekaramie gaismekļi bieži tiek izmantoti lokāli, lai apgaismotu konkrētas zonas, piemēram, bāru, ēdamgaldu vai salu telpas centrā.

Virs ēdamgalda gaismekļi jānovieto tā, lai attālums no to apakšējās malas līdz galda virsmai būtu 80-90 cm. Šādā augstumā novietoti gaismas avoti neapžilbina pie galda sēdošos un netraucē saziņu vai, piemēram, ēdiena pārvietošanu no vienas galda puses uz otru.

Virs bāra gar darba virsmu var uzstādīt vairākus kompaktus gaismas avotus, lai bārs būtu vienmērīgi izgaismots un nerastos nevajadzīgas ēnas.

Vispārējs noteikums visiem virtuves apgaismes ķermeņiem ir tāds, ka tiem jābūt glītas formas un ne pārāk dekoratīviem, lai tos būtu viegli kopt. Vēlams, lai tie būtu stikla, plastmasas, akrila vai metāla. Vislabāk virtuvē nelietot auduma vai papīra abažūrus, jo tie ātri kļūst netīri un uzsūc ēdiena smakas.

Bērnistaba 

Vislabāk piekaramos gaismas ķermeņus izmantot jaundzimušā bērna bērnistabā vai pusaudža istabā. Maziem bērniem, kuri aktīvi iepazīst pasauli, šādi gaismekļi var būt nedroši: tie var traucēt, aktīvi spēlējot spēles vai sportojot, un tos var viegli sasist, salauzt un savainoties.

Lampiņa ar oriģinālu griestu zieda, zvaigznes, bumbas, putna u. c. formā var izdaiļot bērna istabu. Tai noteikti jārada maigs vienmērīgs un ne pārāk spilgts apgaismojums, lai nenogurdinātu bērnu acis. Noderīga iespēja šeit ir lampas ar dimmēšanas opciju, ar kura palīdzību var regulēt gaismas intensitāti.

Pusaudžu istabā interesanti izskatīsies oriģināli "zirnekļu" modeļi, ierīces ar vairākām lampām, gaismekļi ar neparastiem plafoniem no armatūras, sieta, papīra utt. Šeit labāk vadīties pēc paša istabas "īpašnieka" gaumes un vēlmēm.

Ja skolēna istabā nav lokālu gaismas avotu, gaismai no galvenā gaismekļa jābūt pietiekami spilgtai, lai bērnam būtu ērti pildīt mājasdarbus, lasīt un veikt citas līdzīgas darbības.

Priekšnams, koridors

Šajās telpās piekaramos gaismekļus ir lietderīgi izmantot tikai tad, ja griestu augstums ir augstāks par standarta un telpas parasti ir pietiekami lielas. Normāla izmēra gaitenī piekaramie gaismekļi būs vairāk neērti nekā noderīgi: tie apžilbinās cilvēkus, kas ienāk telpā, un paši gaismekļi būs pastāvīgi saskārušies ar rokām vai skapju durvīm.

Lai piekaramo gaismekli varētu ērti lietot, tas jānovieto tā, lai attālums no tā apakšējās malas līdz grīdai būtu vismaz 2 metri. Turklāt gaismeklim jāatrodas pietiekami tālu no skapjiem un plauktiem, lai jūs varētu aizsniegt un novietot tajā lietas, nebaidoties, ka gaismeklis tiks salauzts vai jūs pats gūsiet traumu.

Piekaramie gaismekļi īpaši interesanti un atbilstoši izskatīsies garos gaiteņos. Šeit gaismekļus var izvietot grupās vienā līnijā gar telpu. Šāds izkārtojums palīdzēs efektīvi apgaismot visu telpu, neradot nevajadzīgas ēnas un aptumšotas vietas.

Vannas istaba

Piekaramie gaismekļi ir piemēroti izmantošanai vannas istabā tikai tad, ja telpa ir pietiekami liela un tās griestu augstums pārsniedz standarta griestu augstumu. Mazā vannas istabā šāds gaismas ķermeņi traucētu ikdienas higiēnas procedūrām.

Ja telpas izmērs to atļauj, piekaramos gaismekļus var novietot, piemēram, abpus spogulim. Tie jāuzstāda tā, lai gaismas avoti būtu lietotāja acu augstumā. Izvēlieties neitrālus spuldžu toņus, kas ir pēc iespējas tuvāki dabiskajai krāsai. Ja šie nosacījumi ir izpildīti, attēls spogulī būs patiess, bez izkropļojumiem.

Piekaramā lampa vannas istabā var kalpot arī kā galvenais gaismas avots, taču tā jānovieto pie griestiem tā, lai no ierīces apakšējās malas līdz grīdai būtu brīvs attālums ne mazāks par 2 metriem. Vannas istabas aprīkojumam vienmēr jābūt ar augstāku aizsardzības līmeni pret mitrumu (IP 44 vai augstāks).

Daži padomi, kā izvēlēties piekaramo gaismekli

  • Uzstādot piekaramos gaismas ķermeņus ar kvēlspuldzēm uz piekaramajiem griestiem, ir svarīgi atcerēties, ka karstie gaismas avoti var sabojāt griestu segumu un pat izraisīt aizdegšanos. Lai apgaismojumu varētu droši lietot, no spuldzes līdz griestiem jāsaglabā vismaz 40 cm attālums.
  • Izvēloties, kā uzstādīt gaismekli pie griestiem, labāk dot priekšroku āķim - ar nosacījumu, ka tas ir pareizi uzstādīts, šāds stiprinājums ir visdrošākais un izturīgākais.
  • Gaismekļus ar caurspīdīgiem plafoniem bieži izmanto kā pamata gaismas avotus, jo tie rada mīkstu, izkliedētu apgaismojumu. Gaismekļi ar necaurspīdīgiem, kupoliem ir piemērotāki lokālam apgaismojumam. Tie nodrošina labi virzītus gaismas starus, ar kuriem var veiksmīgi izgaismot un izcelt atsevišķas zonas telpā.
  • Ja izvēlaties dekorēt telpu ar apjomīgu apgaismojumu, vienā telpā labāk neizmantot vairāk kā 2-3 šādas ierīces, citādi viss interjers šķitīs pārblīvēts un pārslogots.
  • Telpās, kuru griesti ir zemāki par 2,3 metriem, tradicionālos piekaramos gaismekļus labāk vispār neizmantot, jo tie " aizsegs" telpu, padarot griestus šķietami vēl zemākus. Par to kā izvēlēties pareiza izmēra gaismekli. 

Pareizi izvēlēti gaismas ķermeņi vienmēr pārveido interjeru, pat ja tie nav centrālais punkts. Lai piekaramais gaismeklis lieliski iekļautos kopējā dzīvokļa vai mājas dizaina koncepcijā, ir svarīgi apgūt šādu gaismekļu pamatiezīmes un to izvietojuma nianses dažādās telpās.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-07-06 11:09:44
0
542

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!