Pareizas griestu lampas izmēra un augstuma izvēle

  • Pareizas griestu lampas izmēra un augstuma izvēle

Griestu lampas ir svarīgs dekoratīvs elements jebkurā telpā. Tas var uzlabot interjeru, bet var arī pilnībā izjaukt telpas harmoniju un estētiku, ja tas ir izvēlēts nepareizi.

Pērkot lustru, jāvadās ne tikai pēc tās dizaina un vizuālā pievilcīguma, bet jāņem vērā arī lustras izmēri un to, kā tie atbilst telpas, kurā tā tiks novietota, izmēriem.

Aprēķiniet nepieciešamo griestu lampas diametru

Griestu lustras platumu vai diametru mēra no galējiem izvirzītajiem gaismekļa punktiem. Ir formula, kā to noteikt, ņemot vērā telpas izmērus:

Gaismekļa diametrs = (platums + telpas garums) / 10

Piemēram, guļamistabā, kas ir 4 metrus gara un 3,5 metrus plata, maksimālais griestu lampas diametrs nedrīkst pārsniegt: (4+3,5)/10= 0,75 metrus jeb 75 centimetrus.

Ja lustra ir lielāka, tā var padarīt telpu šaurāku. Ja lustras diametrs ir daudz mazāks par aprēķināto vērtību, tā vienkārši "pazudīs" pie griestiem un izskatīsies pilnīgi nevietā.

Gaismekļu izvēle atkarībā no griestu augstuma

Pamata gaismekļa augstums ir vienāds ar gaismekļa garumu no tā zemākā līdz augstākajam punktam (veicot mērījumus, netiek ņemts vērā ķēdes vai cita veida piekares garums).  Saskaņā ar šo parametru gaismekli izvēlas proporcionāli telpas griestu augstumam.

To var noteikt, izmantojot šādu formulu:

Gaismekļa augstums = griestu augstums/4

Piemēram, viesistabā ar standarta 2,7 metrus augstiem griestiem jāizvēlas lustra ar maksimālo augstumu 67,5 cm. Ideālā gadījumā starp gaismekļa galējo ārējo punktu un grīdu jābūt 210 cm attālumam. Šādā veidā griestu lampu nekādā veidā nevar traucēt pat ievērojami garāki telpas iemītnieki.

Izvēloties gaismekļus dažādiem pielietojumiem, ir arī citas nianses, kas jāņem vērā, izvietojot gaismekļus:

  • dzīvojamā istabā vai virtuves ēdamzonā griestu lustrai jābūt vismaz 1 metra attālumā no ēdamgalda. Šis attālums ir optimāls, lai jūs varētu netraucēti redzēt personu, kas sēž galda pretējā pusē;
  • lustrai ēdamistabas zonā jābūt vismaz par 30 cm šaurākai par tā galda platumu, virs kura tā novietota.
  • guļamistabā griestu lampai jābūt novietotai tā, lai, atrodoties ceļos uz gultas, virs galvas būtu vismaz 20 cm attālums.

Vēl daži izvēles padomi:

  • Tikai telpās ar augstiem griestiem jāizvieto gaismas ierīces ar lejup vērstiem gaismekļiem. Ja griesti ir standarta vai zemi, šo lampu gaisma būs pārāk asa acīm.
  • Gaismekļi ar atvērtiem plafoniem, kas vērsti uz augšu, var vizuāli "pacelt" griestus.
  • Lustras izmēriem gaitenī vai koridorā jābūt tādiem, lai tā netraucētu atvērt un aizvērt skapju veramās durvis vai durvis uz citām telpām, kas atveras uz šo telpu.
  • Vannas istabā griestu apgaismojumam jābūt novietotam pēc iespējas tuvāk griestiem, lai būtu mazāks risks apliet ierīci vai aizskart to ar rokām vai dvieļiem.

Griestu gaismekļiem ir dažādas formas un izmēri. Izvēloties šādus gaismekļus, vienmēr jāņem vērā telpu, kurās tie tiks izvietoti, individuālās īpašības. Tikai tā iespējams izveidot maksimāli ērtu un funkcionālu apgaismojumu jūsu mājoklī.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-07-03 13:55:18
0
510

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!