Īpaši jums esam sagatavojuši noderīgu padomu "izlasi", kas palīdzēs jums izveidot pareizo apgaismojumu jūsu mājoklim vai pēc iespējas atvieglos izmaiņas esošajā apgaismojuma projektā.
- Pirmais un vissvarīgākais punkts ir tas, ka katrā telpā jābūt vismaz divām apgaismojuma iespējām. Galvenā loma ir atvēlēta pamata un funkcionālajam apgaismojumam, bet pilnīgai idillei var pievienot dekoratīvo apgaismojumu. Atkarībā no situācijas varat ieslēgt vienu vai abus gaismas avotus, lai telpā radītu patīkamu gaisotni. Galvenokārt apgaismojumu nodrošina lustras un griestu gaismekļi. Funkcionālu apgaismojumu darba virsmām un atsevišķām zonām var izveidot ar grozāmiem prožektoriem, sliežu apgaismojuma sistēmām, sienas lampām guļamistabā, stāvlampām viesistabā, apgaismojumu zem skapja virtuvē utt. Dekoratīvais apgaismojums nav obligāts, taču tas ir jauks elements, kas var piesaistīt uzmanību. Var izmantot gaismas elementus un vitrāžas, paslēptu aizkaru apgaismojumu vai mēbeļu apgaismojumu.
- Koridors un vannas istaba ir dzīvokļa daļas bez logiem, kurās dabiskās gaismas trūkums ir jākompensē ar mākslīgo apgaismojumu. Pirmajā gadījumā griestu apgaismojums ir jākombinē ar sienas apgaismojumu. Garā un šaurā gaitenī labāk izmantot iebūvējamus vai virsmu akcentējošus gaismekļus. Lai optiski samazinātu gaiteņa garumu, akcentējošais apgaismojums jānovieto pie tālākās sienas, jo spilgtas vai izgaismotas virsmas šķiet vizuāli tuvākas. Vannas istabā vienlīdz svarīgs ir pamata un funkcionālais apgaismojums. Tāpēc papildus griestu apgaismojumam ir nepieciešams izveidot spoguļa virziena apgaismojumu, lai būtu pēc iespējas ērtāk uzklāt grimu vai skūties.
- Dzīvojamā istabā un guļamistabā, neskatoties uz logu un dabiskās gaismas klātbūtni, nevar iztikt tikai ar vienu lustru, labāk ir izmantot visus trīs apgaismojuma veidus. Ja neievērosiet šo padomu, riskējat ar nepietiekamu apgaismojumu un diskomfortu mājās. Lai organizētu galveno apgaismojumu, ir piemērota skaista lustra vai futūristiska griestu lampa, kas rada mīkstu izkliedētu apgaismojumu. Svarīgi, lai tā neradītu ēnas un atspīdumus - pretējā gadījumā galvenā uzdevuma veikšana ar mīkstu apgaismojumu netiek atrisināta. Kā atpūtas zonas apgaismojumu dzīvojamās istabās var izmantot stāvlampas ar neparastiem plafoniem. Tās ir lieliski piemērotas vakara atpūtai un papildu apgaismojumam grāmatu lasīšanas laikā. To pašu iespēju guļamistabā veic sienas lampas, lampas uz grozāmās kājas vai galda lampas uz nakts skapīšiem. Funkcionālie prožektori var izgaismot atsevišķus telpas stūrus, gleznas, izcelt dekoratīvās ķieģeļu sienas vai apmetuma faktūru. Labs risinājums gaismas dekorēšanai būs LED lentes, ko var novietot aiz griestu karnīzes, nišās vai citās negaidītās vietās.
- Funkcionālajam apgaismojumam virtuvē ir būtiska nozīme. Nav tik svarīgi visu telpu pārpludināt ar vienmērīgu gaismu, bet gan apgaismot ēdamgaldu un gatavošanas zonu. Tāpēc centrālo lampu var pārvietot uz galda un nolaist 60-75 cm attālumā no galda virsmas. Alternatīvi virs galda var novietot vairākas dažāda augstuma piekaramās lampas. Darba zonai jābūt apgaismotai visā tās garumā. To var izdarīt, izvietojot LED lentes zem sienas skapīšiem vai sienas skapīšu apakšdaļā iebūvētos prožektorus.
- Bērnistabā galvenajam apgaismojumam jāizmanto lustra vai griestu perimetrā iebūvēts apgaismojums. Neaizmirstiet par nakts apgaismojumu, kas ļaus ērti aizmigt, nebaidoties no tumsas, un neklupt, ja bērns naktī izkāpj no gultas. Uz rakstāmgalda jāuzstāda lampa ar regulējamu kāju augstumu un grozāmu plafonu. Ja rakstāmgalds ir liels un garš, nav lieki otrā pusē pievienot pāri piekarināmo lampu. Kad bērns paaugsies, pie gultas var pielikt stāvlampu vai sienas lampu.
Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.
T: +371 24 94 2444
E: info@balticled.lv
2023-09-14 15:18:41
0
522