Mīti par LED apgaismojumu, kas nav taisnība

  • Mīti par LED apgaismojumu, kas nav taisnība

No automašīnu lukturiem līdz kosmosa stacijām - LED gaismas diodes ir visur. Pēdējo pāris desmitu gadu laikā LED gaismekļi ir sekmīgi bruģējuši ceļu uz dzīvojamo un komerciālo sektoru. Aplēses liecina, ka arvien vairāk cilvēku pāriet uz LED ielas gaismām, iekštelpu gaismām un daudziem citiem enerģiju taupošiem LED ķermeņiem. Tomēr joprojām liels skaits cilvēku visā pasaulē joprojām izmanto ar LED nesaturošus apgaismes ķermeņus. Vai iemesls tam var būt informācijas trūkums par LED apgaismojuma tehnoloģijām? Vai arī pie vainas būtu jāuzskata nepatiesā informācija, kas izplatīta par LED gaismekļiem?

LED apgaismojums ir dārgs un nevajadzīgs

Jā, tās ir dārgākas, un tam ir pamatots iemesls. LED apgaismojuma tehnoloģija ir salīdzinoši jauna nozare. Gadiem ejot, LED stabu gaismekļu, sienas paneļu un citu gaismekļu izmaksas samazināsies. Lai gan pēdējos desmit gados LED gaismu cenas ir samazinājušās, un jūs varat sagaidīt, ka tuvākajos gados šīs gaismas kļūs ekonomiskākas. 

Tam, kurš saka, ka LED gaismas diodes ir nevajadzīga iezīme ikdienas dzīvē, jābūt no citas planētas. Šai planētai ir jābūt neizsīkstošam enerģijas avotam. Nebūtu vajadzības taupīt enerģiju vai izmantot tehnoloģijas, kas palīdz taupīt enerģiju. LED apgaismojums patērē 1/8 enerģijas un kalpo līdz pat 4 reizēm ilgāk nekā parastās luminiscences spuldzes. Mēs esam uz Zemes, un mums ir jāapzinās mūsu ikdienas enerģijas patēriņa rādītāji, jo lielākā daļa pasaules joprojām ir atkarīga no neatjaunojamiem enerģijas avotiem. LED gaismas nesakarst
LED gaismas nesakarst

Tāpat kā visi citi apgaismes ķermeņi, arī LED gaismas diodes pārvērš elektroenerģiju gaismā. Siltums ir pārveidošanas blakusprodukts. Tāpēc ikviens, kurš uzskata, ka LED spuldzes neskarst, kļūdās. LED apgaismes ķermeņi sakarst, taču lēnāk. Tie lielāko daļu ievadītās enerģijas (līdz pat 95 %) pārvērš gaismā, tādējādi siltuma veidā patērē ļoti maz enerģijas. 

LED gaisma ir kaitīga acīm

Nav taisnība, fakti apgalvo pretējo! Atšķirībā no parastajiem gaismekļiem LED gaisma nesatur tādas toksiskas ķīmiskas vielas kā dzīvsudrabs un svins. Tās neizstaro kaitīgo ultravioleto un infrasarkano gaismu, kas nodara kaitējumu veselībai. 

LED lampas ir drošas lietošanai un utilizācijai. Tomēr ir viena problēma - ja vispār jums par kaut ko vajadzētu uztraukties!  LED gaismas diodes ar augstāku krāsu temperatūru (aptuveni 6500K) var izraisīt fototehnoloģisko piesārņojumu. Tas nozīmē, ka tās var izjaukt cilvēku un citu nakts būtņu dienas un nakts ciklus, izraisot miega traucējumus. Viegli atrisināt šo problēmu, izvēloties LED apgaismojumu ar "siltu" krāsu temperatūru.

LED apgaismes ķermeņi kalpo mūžīgi

Labi, kā gan var gaidīt, ka kaut kas kalpos mūžīgi? Visam, kas tiek radīts vai piedzimst, ir noteikts mūžs. Tāpat ir arī ar LED apgaismojumu. Salīdzinot ar parastajiem gaismekļiem, LED apgaismojums nodrošina ilgāku kalpošanas laiku, taču tas nenozīmē, ka tie kalpos mūžīgi! LED apgaismojuma kalpošanas ilgums ir no 25 000 līdz 100 000 darbības stundu.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-09-14 17:44:29
0
999

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!