Maksimāli daudz gaismas minimālistiskā interjerā

  • Maksimāli daudz gaismas minimālistiskā interjerā
  1. Ja jums patīk telpas, kurās valda gaisma un gaišums, ja jūs novērtējat tīras līnijas un dodat priekšroku mēbelēm, kas prasmīgi slēpj funkcionālās ierīces, jūs, iespējams, esat minimālisma piekritējs. Šajā stilā nav vietas smagnējām grieztām ozolkoka sienām, noapaļotām arkām, parakstītu eseju apjomiem, plauktiem ar kristāliem un gliemežvākiem no kūrortiem. Šeit valda glīti savienotas virsmas, harmoniskas toņu un faktūru kombinācijas. Īpašas prasības tiek izvirzītas arī gaismai, kurai jābūt daudz līmeņu un jāatspoguļojas no virsmām.
  2. Tikpat svarīgs ir lampu izgatavošanas materiāls, un minimālisms diktē savus noteikumus. Piemēram, stiklam jābūt vienkrāsainam un necaurspīdīgam, vēlams matētam. Izņēmumi pieļaujami tikai konceptuālās mākslas modeļos: stilizācijā, imitācijā un abstrakcijā. Caurspīdīgā plastmasa pēc savām īpašībām ir gandrīz līdzīga stiklam, taču tā ir vieglāka un izturīgāka, kas paver plašas kombināciju iespējas. Metāla lampas, kas var šķist smagnējas un aukstas, par tādām kļūst, dīvainā kārtā, apkārtējo priekšmetu dēļ. Minimālismā šis faktors nepiemīt, tāpēc metāla elementi izskatās pārsteidzoši harmoniski un silti. Stilā ir pieņemami arī koka, pītie un papīra izstrādājumi, taču ar tiem ir jārīkojas uzmanīgi, neizmantojot ekoloģisko stilu.
  3. Savs izskats ir arī gaismām virs galvas vai drīzāk pašām lustrām minimālisma stilā. Tāpēc neizmantojiet modeļus ar lokiem, spīdumiem, grezniem groteskas elementiem un citu pompu. Priekšroka jādod vai nu ģeometriskiem griestu modeļiem, kas kā "pelēkie kardināli" veido vienotu kompozīciju ar interjeru, vienlaikus paliekot ēnā un nepārvirzot uz sevi uzmanības centru. Vai arī veidot akcentu ar piekaramo gaismekļu palīdzību. Piemēram, izveidojiet gaismas kompozīciju no trim matētiem vai caurspīdīgiem plafoniem ar trīs dažādu kabeļu augstumu kupoliem. Piekarināmiem kubiem, piramīdām un citām daudzšķautņainām ģeometriskām figūrām vajadzētu kontrastēt ar interjera galveno krāsu un būt lakoniskām: bez ornamentiem, gleznojumiem un citiem rotājumiem.
  4. Viens no populārākajiem stila veidošanas paņēmieniem ir papildu apgaismojuma līmeņi. Slēptais apgaismojums var radīt sajūtu, ka gaisma, kas piepilda telpu, burtiski rodas no ne kurienes. Piemēram, aiz pārseguma paneļu malām vai karnīzes paslēptas LED lentes rada pieklusinātu apgaismojumu, kas ir ideāli piemērots guļamistabām un viesistabām. Peldošas gaismas efektu var panākt ar virknveida apgaismojumu. Iebūvētos lineāros gaismekļus ar matētu izkliedētāju var uzstādīt sienās, grīdās vai griestos, piepildot telpu ar izkliedētu gaismu.
  5. Arī sienas lampas ir izstrādātas tā, lai radītu apgaismojumu, nepievēršot sev uzmanību. Galvenais būs tās gaismas majestātiskums, kas izplatās pat šaurās staru plūsmās un rada satriecošus efektus, kļūstot par sava veida interjera rotājumu. Priekšroku dodiet ģeometriskām formām, un lakoniskos gaismekļus var apvienot nelielās kompozīcijās.
  6. Nelieli prožektori pie griestiem un sienām var pilnībā atraisīt virtuves potenciālu. Sliežu gaismekļi ir piemēroti, lai radītu akcenta apgaismojumu minimālisma stilā iekārtotā ēdamistabā vai viesistabā. Iebūvētie gaismekļi ar lielām ģeometriskām formām, piemēram, veikalos un izstāžu zālēs, līdzīgi prožektoriem un spuldzēm, ir piemēroti gaiteņiem vai zālēm.
  7. Minimālisma galda un stāvlampas ir vai nu ļoti vienkārši modeļi, kas vispār nepievērš uzmanību, saplūstot ar interjeru. Vai arī, gluži pretēji, tie kļūst par akcenta mākslas objektu, kas pārsteidz ar savu izmēru, formu un transformācijas iespējām. Galvenais ir ievērot noteikumu par to dekoratīvo elementu trūkumu.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-08-09 15:41:35
0
216

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!