Magnētiskās sliežu sistēmas

 • Magnētiskās sliežu sistēmas

Magnētiskās sliežu apgaismojuma sistēmas ir apgaismojuma veids, kas izmanto magnētus, lai nostiprinātu un barotu gaismekļus. Šīs sistēmas parasti sastāv no sliedes, kas ir gara, šaura metāla sloksne, kura ir piestiprināta pie griestiem vai sienas, un atsevišķiem gaismas ķermeņiem, kurus var viegli piestiprināt un pārvietot pa sliedi.

Sliedēs ir elektriskie vadītāji, kas, izmantojot magnētiskos savienojumus, piegādā elektroenerģiju gaismekļiem. Gaismekļu pamatnēs vai savienotājos ir magnēti, kas ļauj tiem piestiprināties pie sliedes un saņemt elektroenerģiju. Šāda konstrukcija nodrošina gaismas ķermeņu izvietojuma elastību un ļauj tos viegli regulēt vai pārvietot, neveicot papildu elektroinstalācijas vai elektriskos montāžas darbus.

Viena no magnētiskā sliežu apgaismojuma priekšrocībām ir tā daudzpusība. Gaismekļus var viegli pārvietot un mainīt to novietojumu pa sliedi, lai radītu dažādus apgaismojuma režīmus vai izceltu konkrētas vietas vai objektus. Tāpēc tas ir populāra izvēle telpām, kur apgaismojuma vajadzības var bieži mainīties, piemēram, mākslas galerijās, mazumtirdzniecības veikalos vai izstādēs.

Magnētiskās sliežu apgaismojuma sistēmas ir pieejamas dažādos stilos un dizainā, tostarp dažāda veida gaismas ķermeņi, piemēram, prožektori, piekaramie gaismekļi vai regulējami leņķa sliežu gaismekļi. Visbiežāk sastopami gaismekļi ar jau iestrādātām LED diodēm. 

Jāatzīmē, ka, lai gan magnētiskais sliežu apgaismojums nodrošina elastību un vieglu uzstādīšanu, tas var nebūt piemērots visām vidēm vai pielietojumiem. Izvēloties magnētiskā sliežu apgaismojuma sistēmu, jāņem vērā tādi faktori kā svara ierobežojumi, elektrības prasības un nepieciešamība pēc precīziem apgaismojuma leņķiem. Ieteicams konsultēties ar apgaismojuma speciālistu vai piegādātāju, lai pārliecinātos, ka sistēma atbilst jūsu konkrētajām vajadzībām un prasībām.

Izvēloties magnētisko sliežu apgaismojumu, ir vairāki faktori, kas jāņem vērā, lai nodrošinātu, ka izvēlaties savām vajadzībām atbilstošu sistēmu. Šeit ir daži svarīgi aspekti, kas jāpatur prātā:

 • Mērķis un pielietojums: Nosakiet apgaismojuma mērķi un konkrēto pielietojumu. Vai meklējat vispārējo apgaismojumu, akcenta apgaismojumu vai darba apgaismojumu? Vai tas tiks izmantots dzīvojamā, komerciālā vai rūpnieciskā vidē? Mērķa un pielietojuma noteikšana palīdzēs jums noteikt atbilstošu nepieciešamās gaismas veidu un intensitāti.
 • Sliedes tips: Magnētiskās sliežu apgaismojuma sistēmas ir dažāda dizaina un konfigurācijas. Dažas sliedes ir paredzētas montāžai uz virsmas, bet citas ir iebūvējamas. Lai izvēlētos pareizo sliežu sistēmas tipu, ņemiet vērā uzstādīšanas prasības un atbilstību jūsu telpai.
 • Gaismas ķermeņi: Izvērtējiet magnētisko sliežu ceļu sistēmai pieejamos gaismas ķermeņu veidus. Dažādi gaismekļi piedāvā dažādus apgaismojuma efektus un funkcijas. Nosakiet, vai jums ir nepieciešami regulējami prožektori, piekaramie gaismekļi vai citi apgaismes ķermeņi, kas atbilst jūsu apgaismojuma prasībām.
 • Gaismas avots: Izvēlieties gaismas avotu, kas atbilst jūsu energoefektivitātes mērķiem un vēlamajam apgaismojuma efektam. Gaismekļi ar jau iestrādātām LED diodēm būs lielisks energoefektīvs risinājums. 
 • Saderība un daudzpusība: Pārliecinieties, ka izvēlētā magnētiskā sliežu apgaismojuma sistēma ir saderīga ar gaismas ķermeņiem un piederumiem, ko plānojat izmantot. Meklējiet sistēmu, kas nodrošina elastību attiecībā uz apgaismojuma leņķa un stāvokļa regulēšanu. Tas ļauj pielāgot apgaismojuma izkārtojumu pēc vajadzības.
 • Jauda un spriegums: Pārbaudiet magnētiskās sliežu ceļa apgaismojuma sistēmas elektriskās prasības. Pārliecinieties, ka tā atbilst jūsu telpas elektriskajai infrastruktūrai un drošības standartiem. Apsveriet pieejamās barošanas iespējas un izvēlieties savām vajadzībām atbilstošu sistēmu.
 • Estētika: Ņemiet vērā magnētisko sliežu apgaismojumu kopējo dizainu un estētiku. Meklējiet sistēmu, kas papildina jūsu telpas stilu un interjeru. Apsveriet lampu apdari, krāsu iespējas un vispārējo vizuālo pievilcību.
 • Budžets: Nosakiet savu magnētiskā sliežu apgaismojuma projekta budžetu. Izpētiet dažādus zīmolus un modeļus, lai salīdzinātu cenas un kvalitāti. Paturiet prātā, ka ieguldījumi augstākas kvalitātes gaismekļos var nodrošināt labāku veiktspēju un ilgmūžību. Pie mums Jūs varat iegādāties dažādu budžetu sliežu sistēmas. 

Ieteicams konsultēties ar apgaismojuma speciālistiem, kuri sniegs ekspertu konsultācijas un ieteikumus, pamatojoties uz jūsu specifiskajām prasībām. Mēs varam palīdzēt novērtēt jūsu vajadzības un ieteikt piemērotus produktus.

Magnētiskās sliežu apgaismojuma sistēmas uzstādīšana ietver vairākus soļus, lai nodrošinātu pareizu uzstādīšanu un funkcionalitāti. Tālāk ir sniegta vispārīga pamācība par to, kā uzstādīt magnētisko sliežu apgaismojumu:

1. Plānošana un sagatavošana:

 • Nosakiet vēlamo apgaismojuma izkārtojumu un izvietojumu. Apsveriet tādus faktorus kā telpas izkārtojums, izgaismojamie objekti vai zonas un īpašas apgaismojuma prasības.
 • Izmēriet telpu, kurā tiks uzstādīts sliežu sistēmas apgaismojums, lai noteiktu vajadzīgo garumu un komplektāciju.
 • Aprēķiniet nepieciešamo elektrisko slodzi un pārliecinieties, ka elektriskā infrastruktūra to spēj nodrošināt.

2. Apkopojiet nepieciešamos instrumentus un materiālus:

Magnētiskā sliežu apgaismojuma sistēmas komplekts (ietver sliedi, savienotājus un piederumus).

 • ar sistēmu saderīgi gaismas ķermeņi
 • barošanas avots vai transformators (ja tas nav iekļauts komplektā)
 • Montāžas piederumi (skrūves, stiprinājumi u. c.).
 • Elektroinstalācijas vadi un savienotāji (ja nepieciešams)
 • kāpnes vai trepes
 • Elektroinstrumenti (urbjmašīna, skrūvgriezis u. c.)
 • stiepļu noņēmēji un elektriskā lente
 • Sprieguma testeris (lai pārliecinātos, ka uzstādīšanas laikā strāvas padeve ir izslēgta).

3. Uzstādīšanas process:

 • Izslēdziet strāvas padevi vietā, kur tiks uzstādīts magnētiskais sliežu apgaismojums, pie slēdža kastes.
 • Atzīmējiet sliežu ceļa montāžas kronšteinu vai stiprinājumu vietas uz griestiem vai sienas, ievērojot iepriekš noteikto apgaismojuma izkārtojumu.
 • Uzstādiet montāžas kronšteinus vai skavas, izmantojot atbilstošu aparatūru, un pārliecinieties, ka tie ir droši nostiprināti.
 • Piestipriniet magnētisko sliedi pie montāžas kronšteiniem vai skavām, pareizi to izlīdzinot.
 • Savienojiet sliedes daļas kopā, izmantojot komplektā pievienotos savienotājus vai adapterus. Lai nodrošinātu drošu savienojumu, ievērojiet ražotāja norādījumus.
 • Ja nepieciešams, pieslēdziet sliedi pie barošanas avota vai transformatora. Tas var būt saistīts ar sliedes pieslēgšanu elektriskajai sistēmai, ievērojot elektrotehnikas noteikumus un drošības vadlīnijas. Ja neesat pārliecināts par elektrisko darbu veikšanu, ieteicams konsultēties ar licencētu elektriķi.
 • Uzstādiet gaismas ķermeņus uz sliedes, salāgojot ķermeņu magnētus ar magnētiskajām joslām uz sliedes. Nodrošiniet drošu savienojumu.
 • Noregulējiet gaismas ķermeņu stāvokli un leņķi pēc vajadzības. Lielākā daļa magnētisko sliežu apgaismojuma sistēmu ļauj viegli mainīt un regulēt to atrašanās vietu.
 • Kad visi gaismekļi ir pareizi uzstādīti un novietoti, ieslēdziet strāvu un pārbaudiet apgaismojumu, lai pārliecinātos, ka tas darbojas pareizi.

Ir ļoti svarīgi ievērot ražotāja sniegtos norādījumus par magnētisko sliežu sistēmu, jo uzstādīšanas soļi var atšķirties atkarībā no zīmola un modeļa. Ja rodas neskaidrības vai šaubas par kādu uzstādīšanas procesa aspektu, vislabāk konsultēties ar profesionālu elektriķi, lai saņemtu palīdzību. Viņi var nodrošināt pareizu uzstādīšanu un atrisināt visas elektriskās problēmas. Mēs tomēr ieteiktu uzstādīšanu uzticēt profesionālam un sertificētam elektriķim. 


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-05-18 13:23:41
0
403

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!