Lustras un lampas Austrumu stilā

 • Lustras un lampas Austrumu stilā

Austrumu tradicionālie motīvi un materiāli apvienojumā ar Eiropas priekšmetu dizaina tendencēm ir radījuši gaismekļu sēriju, kas ir gan ļoti eleganta, gan vienlaikus kodolīga un oriģināla austrumnieciskā stilā. "Austrumu gaismekļi" ir diezgan neskaidrs jēdziens. Galu galā šis stils ietver daudzu Āzijas valstu un dažu Āfrikas valstu kultūras un mākslas elementus. Tas var ietvert radikāli atšķirīgus apgaismojuma ierīču, kā arī citu mēbeļu dekorēšanas veidus un iespējas. Aplūkosim austrumu stila dažādību apgaismojuma dizainā.

Dizaina aktualitāte – Austrumu stila gaismekļi 

Visus apgaismes ķermeņus, kuru dizainā vai konstrukcijā izmantoti jebkuras Āzijas vai arābu valsts uz austrumiem no Eiropas mākslinieciskie principi, droši var uzskatīt par austrumu gaismekļiem. Nekas nav diametrāli pretējs pēc izskata, "stila" un noskaņojuma kā šiks arābu ražojums un atturīgs ģeometrisks modelis, kas veidots saskaņā ar japāņu tradīcijām.

Pētnieki jau pirms daudziem gadiem saprata, ka nav iespējams aptvert Austrumu kultūru "kopumā", tā ir ārkārtīgi neviendabīga. Viņi to iedalīja šaurākās tendencēs, un mēs uzskatām, ka ir pareizi sekot zinātnieku piemēram. Izšķirsim austrumu stila galvenās orientācijas, ir trīs no tām:

 • Arābu motīvi;
 • Japāņu tradīcijas;
 • Marokas tēmas.

Katram no tiem ir raksturīgas individuālas neaizmirstamas iezīmes un izpildes idejas. Vienā dominē miniatūri dekoratīvie elementi, citā - spilgtas spīdošas detaļas, trešajā - atturīgas dabiskās krāsas utt.

Gaismekļi Japāņu stilā

Japāņu austrumu gaismekļos nav izdomātu cilpu, izliekumu un līkloču. Tie izceļas ar vienkāršām un saprotamām formām, kā arī pievilcību. Tie parasti ir vienkārši, kvadrātveida vai taisnstūrveida, pieklusinātos toņos. Tos var izmantot bēniņu, minimālisma un augsto tehnoloģiju interjeros.

Šo apgaismes ierīču izgatavošanā izmantotie materiāli ir šādi.

 • dažādu sugu koksne;
 • tekstilizstrādājumi;
 • papīrs;
 • plastmasas, bet diezgan reti.

Apgaismes tirgū tagad var atrast modeļus, kas izgatavoti no materiāla, kurš diezgan veiksmīgi kopē tradicionālā japāņu rīspapīra vizuālās īpašības. Tie izskatās tik eleganti un dabiski, ka praktiski neatšķiras no oriģinālajiem japāņu oriģināliem.

Marokāņu stila gaismekļi 

Marokas apgaismes ķermeņi ir koši krāsaini izstrādājumi, bagātīgi dekorēti ar dažādu formu piekariņiem un citiem elementiem. Šī austrumnieciskā stila griestu un piekaramie gaismekļi parasti ir sešstūra formas, un to abažūri ir dekorēti ar krāsainu stiklu.

Turklāt marokāņu stila austrumnieciskajiem apgaismes ķermeņiem ir raksturīgas šādas iezīmes:

 • greznas formas ar daudziem līkločiem un pagriezieniem;
 • plašu piesātinātu krāsu gammu, no kurām populārākās ir zelta, sarkana, zila un zaļa;
 • rakstu un krāsainu stikla rotājumu pārpilnība;
 • sarežģīti un izsmalcināti kokgriezumi;
 • vara un misiņa kā pamatmateriāli pamatnēm un laternām.

Veidojot austrumniecisku interjeru, varat apsvērt vairāku nišu ierīkošanu uz telpas sienām. Ievietojiet tajās papildu apgaismes ierīces, piemēram, tradicionālos konusveida sienas gaismekļus marokāņu dizainā. Kopā ar austrumniecisku lustru tie piešķirs telpai mājīgu, romantisku un siltu noskaņu.

Arābu motīvi gaismekļu dizainos 

Šis austrumnieciskā stila lustras veids apvieno vairākus apdares variantus, kas ir līdzīgi pēc izskata un izmantotajiem materiāliem. Galvenā ideja ir krāšņuma vizuālais efekts, zeltījuma pārpilnība un miniatūri papildinoši elementi.

Šai austrumu stila tendencei ir raksturīgi apgaismes ķermeņi:

 • bagātīgu zelta, sarkanā, dzeltenā un zaļā toņu izmantošana. To mērķis ir radīt asociācijas ar pārpilnību un rotaslietām;
 • Daudzu dekoratīvo detaļu, visdažādāko piekariņu u. c. izmantošana;
 • sarežģīts kokgriezums, kura izliekumos izsmalcināti laužas lampu gaismas strūklas;
 • zeltījums, daudz mirdzošu kristālu un vara elementu.

Arābu stila interjeri pārsteidz ar bagātību un mirdzošu detaļu pārpilnību. Šādi ķermeņi var būt izgatavoti no dārgiem materiāliem un inkrustēti ar pusdārgakmeņiem.

Austrumu stils vienmēr būs aktuāls apgaismojuma dizainā ar visu veidu un stilu gaismekļiem. Tā ir sava veida klasika, kas ir pārbaudīta gadsimtiem ilgi. Jau daudzus gadus šis stils ir izplatīts ne tikai Austrumos, bet arī Eiropas valstīs, kā arī aizjūras zemēs. Vai vēlaties, lai katrs mirklis, kas pavadīts jūsu mājās, sniegtu atpūtu un relaksāciju? Austrumu lustras var palīdzēt radīt pareizo atmosfēru katrā telpā.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-11 17:23:17
0
1142

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!