LED lampas - labums vai kaitējums?

  • LED lampas - labums vai kaitējums?


Vai gaismas LED spuldzes ir kaitīgas vai nē, var saprast, nodarbojoties ar pareizā apgaismojuma organizēšanu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem. Tajā tiek reglamentēts gaismas daudzums dažādas precizitātes darbu veikšanai un atbilstoši detaļu izmēriem, ar kurām jūs operējat darba gaitā.
Gaismas diožu gaismas avoti ļauj sasniegt vajadzīgo spilgtumu darbavietā ar minimāliem rēķiniem par elektrību. Jūs saglabāsiet redzi, jums būs vieglāk strādāt, kad istabā ir gaiši, un nav jāsaskata sīkas detaļas blāvā gaismā.
Liels veco kvēlspuldžu enerģijas patēriņš nav izdevīgs gan valsts, gan biznesam, gan individuāli (liels elektroenerģijas patēriņš un tās augstā cena).
Būs gaismas diožu spuldžu nulles ietekme uz cilvēka veselību, pareizi ievērojot dienas, miega un darba režīmu. Ja cilvēks ir pakļauts stresiem, pārmērīgai slodzei un nenopietni attiecas pret miegu – neviens gaismas avots nesaglabās viņa veselību.
Ir jāatceras: nevis LED ir kaitīgas cilvēka veselībai, bet nepareizs darba režīms ar sīkrīkiem un slikta apgaismotība.

Vai LED mirgo (pulsē)?


Faktors, kas ietekmē pašsajūtu – tas ir gaismas plūsmas pulsāciju koeficients. Gaismas kvalitāte un tās pulsācija ir atkarīgas no barošanas avota, no kura tās darbojas. Ir jāatcerās, pērkot LED gaismekļus pajautā pārdevējam, vai gaismekļiem ir ES sertifikāti, vai tie nemirgo?

LED spuldžu ietekme uz cilvēka redzi var būt negatīva, ja tām ir pulsējošā gaismas plūsma. To ir viegli pārbaudīt ar mobilo tālruni, ieslēdziet kameru un novietojiet uz gaismas diožu gaismekli!
Jūs varat nepamanīt pulsācijas, jo redzes orgāni cenšas adaptēt bildi uztverei. Smadzenes lieliski uztver šīs pulsācijas, kas izraisa nogurumu un citas blakusparādības.
Nav vērts uzstādīt spuldzes ar lielām pulsācijām mājās, tās ir derīgas tikai koridora, pieliekamās telpas, ieejas durvju un saimniecisko telpu apgaismojumam. Jebkuras telpas, kur jūs neveicat nekādu vizuālo darbu un neatrodaties ilgi.
Zemo cenu segmenta gaismas diožu spuldžu kaitējumu, pirmkārt, izraisa pulsācijas.

Netaupiet ar LED apgaismojumu, pērciet tikai pie sertificētām kompānijām. Balticled piedāvā tikai ES sertificēto produkciju, nāciet pie mums un kopā atradīsim tieši jums piemērotāko apgaismojumu.

__________________________________________________

Dalies ar šo publikāciju, jo varbūt tieši tagad Tavs draugs meklē risinājumus darba vietas apgaismojumam un tā uzlabošanai. Kopā mēs samazināsim elektrības patēriņu un padarīsim mūsu dabu “zaļāku”.  

☏ +371 24-94-2444

 

 

2018-07-06 15:44:09
0
4063

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!