LED apgaismojuma izmantošana interjerā

  • LED apgaismojuma izmantošana interjerā

Kopš LED gaismekļu ieviešanas tirgū to popularitāte ir pieaugusi. Tagad to var sastapt gandrīz katrā mājā, birojā vai restorānā. Liela nozīme tam ir LED apgaismojuma rentabilitātei, taču galvenais tā popularitātes iemesls ir tā nepārspējamās dekoratīvās īpašības, kas ļauj īstenot visdažādākās dizaineru fantāzijas.

LED apgaismojums dažādās telpās

Mūsdienās apgaismojuma produktu klāsts ir milzīgs un piedāvā tūkstošiem interjera apgaismojuma iespēju. Apgaismes ķermeņi ir pieejami katrai telpai, un tie ir vislabāk piemēroti telpas kompozīcijai.

Viesistaba

Ko izvēlēties?

Telpās ar piekaramajiem/iekaramajiem griestiem, griestos un padziļinājumā iebūvētie modeļi ir ideāls dekoratīvs risinājums, un tie var būt īsts acis piesaistošs risinājums nelielās telpās (piemēram, ar kristāliem vai modernu, oriģinālu dizainu).

Izdevīga izvēle ir arī lustras ar visneparastāko dizainu (no vienkāršiem līdz ļoti unikāliem).

Kā kombinēt?

Dzīvojamā istaba sniedz plašas iespējas dizainera iztēlei. Un ar vienu lustru telpas vidū nepietiek, lai gan tai vajadzētu piešķirt toni pārējai kompozīcijai. Apgaismojuma shēmas centrālo elementu var izvēlēties kā pie griestiem piestiprināmu vai piekarināmu lustru - tas jāizvēlas, ņemot vērā izvēlēto stila virzienu un griestu augstumu.

Mūsdienu tendences bieži vien arī pilnībā izslēdz lustras no viesistabas interjera, ļaujot veidot ļoti oriģinālas un pārsteidzošas kompozīcijas, piemēram, "zvaigžņotās debesis".

Šāda veida apgaismojumam tiek izmantotas iebūvētu prožektoru rindas, ko papildina LED lentas, kas rada skaistu efektu. Atsevišķus akcentus var veidot, izmantojot prožektorus, kas rada virzītu gaismas plūsmu, vai krāsainas LED lentes.

Virtuve 

Ko izvēlēties?

Arī griestu un padziļinājumā iebūvētie modeļi ir piemēroti virtuves zonas apgaismošanai un nodrošina pilnīgu un vienmērīgu apgaismojumu. Spoti, sienas lampas un LED prožektori var palīdzēt sadalīt interjeru zonās.

Kompozīcijas centrālais elements ir piekarināmā lustra vai oriģināla lustra ar vieglu, modernu dizainu.

Kā kombinēt?

Virtuves apgaismojums ir arī ļoti universāls. LED apgaismojums ir ideāli piemērots tā dizainam, pateicoties maksimāli komfortablai izstarotajai gaismai. Ir vairāki virtuves apgaismojuma pamatveidi: galvenais, lokālais un dekoratīvais.

Vispārējo apgaismojumu nodrošina piekaramie gaismekļi un lustras (ja griesti ir pietiekami augsti). Vislabāk ir izvēlēties modeļus ar regulējamu augstumu un vairākiem darbības režīmiem. Šai funkcijai ir piemēroti arī spotu komplekti un sliežu sistēmas.

Tie ir vēl praktiskāki, jo galveno apgaismojumu var viegli pārveidot par lokālo apgaismojumu, novirzot gaismas plūsmas (ja nav nepieciešama virzīta gaisma, ieteicams tās virzīt uz augšu). LED lentes bieži izmanto vispārējā apgaismojumā, nodrošinot maigu un vienmērīgu gaismu ap griestu vai darba zonas perimetru.

Vietējais apgaismojums ir visu virtuves elementu - darba zonas, izlietnes, ēdamgalda, skapīšu un bāra (ja tāds ir) - zonālais apgaismojums. Šim nolūkam mēbelēs, kas ir uzstādītas rūpnīcā, bieži vien jau ir vieta iebūvējamo gaismekļu montāžai. Lustras var izmantot gan akcentu apgaismojumam, gan dekoratīviem elementiem. Prožektori ir vēl viens risinājums lokālam apgaismojumam.

Dekoratīvais ir visizteiksmīgākais variants, taču ērtības labad tas ir jākombinē ar kādu no iepriekš minētajiem variantiem. Šāda veida apgaismojumam mūsdienu dizaineri izmanto LED lentes, kas ievietotas slēptās griestu un grīdas padziļinājumos. 

Guļamistaba 

Ko izvēlēties?

Guļamistabā praktisks un dekoratīvs risinājums ir skaistas galda lampas (mūsdienīgas vai puķainas) un LED stāvlampas.

Centrālajam apgaismojumam vislabāk izmantot griestu vai piekaramās lustras (atkarībā no griestu augstuma). Sienas lampas un nakts lampas ir pastāvīgs telpas atribūts.

Prožektorus var izmantot, lai sadalītu telpu un akcentētu īpašus interjera elementus. LED lentas var izmantot arī, lai radītu maigu, dekoratīvu apgaismojumu.

Kā kombinēt? 

Guļamistabā galvenais ir komforts. Varat izmantot gandrīz visu, ko vien jūsu iztēle prasa - no sienas lampām un stāvlampām līdz prožektoriem un lustrām. Atkal neaizmirstiet par LED lentēm, kas var vizuāli paplašināt vai sašaurināt telpu atkarībā no jūsu vajadzībām.

Šim pašam nolūkam tiek izmantoti arī grozāmās sienas lampas. Virzot gaismu uz griestiem, jūs varat vizuāli "paplašināt" telpu. Lai sašaurinātu lielu telpu, gaisma tiek novirzīta stingri lejup pa sienām.

Koridors 

Ko izvēlēties?

Mazākām telpām lieliski noderēs kompakts LED griestu, sienas un nišā iebūvēts apgaismojums. Prožektori, kas apvienoti dažādās konstrukcijās, var nodrošināt mērķtiecīgāku un spilgtāku apgaismojumu.

Ja telpa to atļauj, var izmantot piekaramos modeļus vai pat lustras. Sienas lampas ir arī lielisks dekoratīvs risinājums.

Kā kombinēt?

Ar gaiteņiem tas ir pavisam vienkārši. Galvenais ir atcerēties, ka apgaismojumam jābūt vienmērīgam, bez ēnām un tumšiem laukumiem. Jūs varat izmantot sienas un griestu apgaismojumu kombinācijā ar spotiem. 

Bērnistaba

Ko izvēlēties?

Ir daudz griestu lustras, sienas lampas mākoņu un citās formās modernai bērnistabai.

Lielisks risinājums ir arī galda lampas dzīvnieku, piemēram, gliemežu, formā. 

Interesantas un spilgtas LED lentes var papildināt arī bērna istabas interjeru. Neaizmirsīsim arī par pazīstamajiem un praktiskajām mazajām naktslampām, ko var ielikt kontaktligzdā.

Kā kombinēt?

Galvenā prasība bērna istabas apgaismojumam ir pareizais spilgtums. LED apgaismojums ir drošs un praktisks, taču jāizvairās no atspīduma un pārāk spēcīgām spuldzēm. Lieliska izvēle ir glītas interjera galda lampas dzīvnieku formā, sienas lampas ar oriģinālu dizainu.

Darba kabinets 

Ko izvēlēties?

Biroja interjera kompozīciju var variēt gandrīz kā vien vēlaties, izmantojot visu veidu prožektorus, griestu un sienas lampas, virsmā montējamus un iebūvējamus modeļus ar LED diodēm. Šajā telpā neaizstājamas ir arī galda lampas, kas ir pieejamas gan praktiskā, gan dekoratīvā dizainā. Lai radītu neparastu un pārsteidzošu interjeru, tiek izmantotas arī stāvlampas.

Kā kombinēt?

Galvenais apgaismojuma elements birojā ir nevis centrālā lampa, bet gan vietējie gaismas avoti - galda lampas, stāvlampas, sienas lampas. Var izmantot arī prožektorus vai starmešus, taču tie jānovieto tā, lai uz galda nebūtu ēnas. Pārmērīgs spilgtums arī nav vēlams. 

Vannas istaba

Ko izvēlēties?

Sienas un griestu iebūvētie gaismekļi ar labu aizsardzību pret putekļiem un mitrumu ir piemēroti vidēm ar augstu mitruma līmeni. Spoguļa izgaismošanai varat izmantot arī stilīgas spoguļu lampas. Arī prožektori ir oriģināls un praktisks risinājums.

Vannas istabā vislabāk ir izmantot LED apgaismojumu, jo, pareizi novietojot, tas nerada ēnas. Tāpat ir vērts pārliecināties, ka apgaismojuma līmenis ir pietiekami spilgts, lai būtu ērti veikt visas nepieciešamās procedūras. Palīdzēs iebūvēti LED lejupgaismas gaismekļi ar pret šļakatām drošu korpusu un vismaz IP 23 aizsardzību. Sienas modeļus var izmantot arī spoguļa un skapīšu papildu apgaismojumam.

Kopsavilkums

Lai izveidotu iespaidīgu interjera kompozīciju, jums ne tikai jāiegādājas apgaismes ķermeņi, bet arī tie pareizi jāsavieno, lai veidotu organisku kopainu. Katrai telpai var izvēlēties dažādus risinājumus.

Iekšējam apgaismojumam jābūt vienmērīgam. Vislabāk ir izvēlēties lustru, lampu, stāvlampu un lampu modeļus no vienas kolekcijas (daudzi ražotāji piedāvā šādus komplektus).


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-11 16:34:33
0
935

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!