Kristāla gaismekļi interjerā: kā tos pareizi izmantot

  • Kristāla gaismekļi interjerā: kā tos pareizi izmantot

Skaistas kristāla lustras tikai no pirmā acu uzmetiena šķiet kaut kas pilnīgi bohēmisks un nepieejams plašam lietotāju lokam. Patiesībā šie gaismekļi var būt universāls risinājums jebkuram telpas stilam un mērķim.

Lai atrastu piemērotas kristāla lustras, sienas lampas un stāvlampas savam mājoklim, jāiepazīstas ar dažām to izmantošanas īpatnībām dažādos interjeros.

Kāda veida kristāla gaismekļi ir pieejami

Lustras

Šis, iespējams, ir vispazīstamākais un populārākais kristāla gaismekļu veids. Agrāk kristāla lustra bija luksusa prece un galvenokārt bohēmiskā interjera atribūts, bet mūsdienās šādu gaismekli var atrast gan šikā lauku mājā, gan arī lofta stila dzīvoklī. Kopumā kristāls nevainojami iederas visos interjera stilos.

Sienas lampas un stāvlampas

Šos gaismekļus parasti papildina kristāla lustra kā centrālais apgaismojuma sistēmas elements. Tomēr arī sienas un stāvlampas var būt lieliska alternatīva griestu apgaismojumam nelielās telpās, kurās nav nepieciešama spilgta mākslīgā gaisma (piemēram, guļamistabās vai nelielās viesistabās).

Sienas lampas un stāvlampas ir jāsaskaņo ar citiem interjera apgaismes ķermeņiem. Labāk ir iegādāties gaismekļus no vienas kolekcijas, lai pēc iespējas mazāk būtu iespējamas dizaina kļūdas. Taču neiegādājieties visus iespējamos apgaismes ķermeņu veidus vienā telpā. Spīdīgu priekšmetu pārpilnība pārslogos interjeru, un kristāla dekors zaudēs savu šarmu un izskatīsies pārāk pretenciozs.

Spotlampas

Spot apgaismojums ar kristāla elementiem interjerā izskatās neuzkrītošs, bet ļoti efektīvs. Gaismekļu malas lauž spuldžu gaismu, un dekoratīvie piekariņi rada unikālu gaismas spēli uz visām spīdīgajām virsmām.

Šo gaismekļu kompaktais izmērs un minimālisma dizains sniedz dizaineriem plašas iespējas iztēlei. Pat ļoti mazās telpās spotlampas var izmantot, nebaidoties, ka tie pārslogos interjeru.

Kā izmantot kristāla gaismekļus dažādās telpās

Viesistaba

Kristāla lustra ir ideāls dzīvojamās istabas aksesuārs neatkarīgi no telpas lieluma vai interjera. Šī lustra piešķir telpai viegluma, svinīguma un, protams, greznības sajūtu.

Izvēloties griestu lustru, ņemiet vērā griestu augstumu un telpas kopējo izmēru. Plašu telpu var izgaismot kaskādes lustra ar vairākiem kristāla piekariņiem. Standarta izmēra telpu var efektīvi izgaismot ar kompaktāku kristāla kupolu.

Papildus galvenajam apgaismojumam telpā var uzstādīt pāris sienas lampas vai stāvlampas. Tās parasti novieto atpūtas zonā blakus dīvānam vai krēslam.

Lokālajiem gaismas avotiem jābūt dizaina ziņā saskaņotiem ar centrālo gaismekli.

Guļamistaba 

Guļamistaba ir vēl viena telpa, kurai kristāla lustras ir vienkārši radītas. Un guļamistabai nav obligāti jābūt klasiskai guļamistabai. Mūsdienu apgaismojuma zīmolu kolekcijas piedāvā risinājumus jebkura stila telpām, sākot no baroka un art deco un beidzot ar high-tech un minimālismu.

Guļamistabai vajadzētu būt mierīgākai un lakoniskākai izvēlei nekā viesistabai, kas ir atpūtas telpa, tāpēc ekstravagantās dizaina iezīmes laika gaitā var kļūt traucējošas.

Guļamistabas apgaismojums var aprobežoties ar vienu griestu lampu vai tikt papildināts ar glītām naktslampiņām vai sienas lampām. Dažos gadījumos galvenos un papildu gaismas avotus var aizstāt ar pāris piekaramiem gaismekļiem ar kristāla dekoriem virs nakts skapīšiem.

Virtuve 

Kristāla lustras ir pilnīgi pieņemamas arī virtuvē. Tās lieliski sader ar porcelāna un stikla traukiem, kā arī ar spīdīgām virsmām virtuvē.

Virtuves lustras vēlams novietot tālāk no darba zonām un virtuves ierīcēm. Labākā vieta tām ir ēdamistabas zona. Skaista kristāla lustra vairākos līmeņos virs galda var viegli padarīt visu virtuves vidi svinīgāku un izteiksmīgāku.

Ja virtuve ir neliela un ēdamgalds atrodas pie sienas, lustru var aizstāt ar pāris sienas gaismekļiem. Maigā, izkliedētā gaisma piešķirs telpai mājīgumu un mājīgu siltumu.

Kabinets

Kaskādes kristāla lustras un lustras ar smalku dekoru rada daudz atspīdumu, kas birojā nav īpaši piemēroti. Šai telpai piemērotāki ir klasiskie griestu gaismekļi ar gludām, kodolīgām formas lampām (sfērām, konusiem, šķīvīšiem, plāksnēm utt.).

Kā papildu gaismas avotu birojā var izmantot stāvlampu. Stāvlampa padarīs atmosfēru telpā mazliet mazāk formālu, bet ērtāku un mājīgāku. Tā izskatīsies ļoti piemērota gan blakus rakstāmgaldam, gan arī atpūtas zonā.

Ir grūti iedomāties rakstāmgaldu bez galda lampas. To var rotāt arī ar kristāla elementiem, taču nevajadzētu būt pārāk daudziem rotājumiem. Pirmkārt, tas ietekmēs apgaismojuma kvalitāti: gaisma tiks lauzta un "spēlēsies", tādējādi nogurdinot "lietotāja" acis. Otrkārt, lampa pati par sevi novērsīs uzmanību, neļaujot pievērsties darbam.

Priekšnams, vestibils

Plašs vestibils ar augstiem griestiem ir viena no piemērotākajām vietām skaistai kristāla lustrai. Atkarībā no kopējās interjera koncepcijas šeit var novietot tradicionālu kaskādes lustru ar daudziem piekaramiem un dekoratīviem elementiem vai oriģināla dizaina gaismekli ar neparastu formu.

Dzīvokļu ieejās reti kad ir pietiekami daudz vietas un brīvas telpas. Taču tām joprojām ir iespējams atrast interesantu kristāla lustras modeli. Šajā gadījumā nevajadzētu mēģināt izvēlēties daudz līmeņu lustras, jo tās ļoti apgrūtinās ierasto lietu kārtošanu un apjomīgu lietu pārvietošanu pa gaiteni. Vienkārša lustra ar kristāla griestu plāksnīti vai šķīvīti ir labs risinājums telpas izgaismošanai.

Garus gaiteņus var rotāt ar kristāla sienas lampām. Īpaši tas attiecas uz telpām, kur uz sienām ir gleznu, fotogrāfiju, mākslas priekšmetu kolekcijas u. c.

Lietojot gaismekļus gaitenī, pārliecinieties, ka tie neaizķeras uz atveramām skapju durvīm. Nepareizi novietoti gaismekļi var radīt to neatgriezeniskus bojājumus.

Ko ir svarīgi ņemt vērā, izvēloties un lietojot kristāla gaismekļus

  • Izvēloties lustru ar apjomīgu dekoru, vienmēr jāņem vērā telpas griestu augstums. Kad lustra ir uzstādīta, no lustras zemākā punkta līdz grīdai jābūt vismaz 210 cm atstatumam. Virs galda lustra jānovieto 70-80 cm no galda virsmas. Guļamistabā griestu lustrai jābūt uzstādītai tā, lai lietotājs nevarētu tai pieskarties ar galvu, atrodoties guļus uz gultas. Atvēliet vismaz 15-20 cm attālumu no galvas augšas līdz gaismas ķermenim.
  • Arī lustras diametram ir jāatbilst telpas izmēram. To aprēķināt ir vienkārši: saskaitiet telpas garumu un platumu metros un rezultātu daliet ar 10. Iegūtais skaitlis būs lustras diametrs.
  • Kristālam ir diezgan sarežģīta kopšana - to ir svarīgi paturēt prātā, iegādājoties gaismekli virtuvei. Ja telpa ir neliela, laba izvēle ir vienkārša forma ar minimālisma dekoru, jo tos ir vieglāk tīrīt un no tiem var notīrīt putekļus un netīrumus. 
  • Kristālu nedrīkst tīrīt ar līdzekļiem, kas satur abrazīvas sastāvdaļas. Šādas vielas uz dekoratīvajiem elementiem atstāj skrāpējumus un šķembas, kas nozīmē, ka gaismekļi ātri zaudēs savu sākotnējo izskatu. Kristāla izstrādājumus var tīrīt ar mīkstām drānām, speciāliem mazgāšanas līdzekļiem vai tīru ūdeni. Par lustru tīrīšanu lasiet šeit. 

Par to kā saglabāt kristāla lustras spožumu lasiet šajā rakstā. 

Kristāla gaismekļi tagad ir diezgan pieejami aksesuāri, kas mājās rada īpašu mājīguma, šarma un greznības atmosfēru. To iegādei un izvietošanai dažādās telpās ir savas nianses. Ja visas šīs nianses tiek pienācīgi ņemtas vērā, kristāla lustras var harmoniski papildināt un efektīvi izcelt jebkura interjera skaistumu un oriģinalitāti.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-06-27 13:09:44
0
241

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!