Koks gaismekļu dizainā

  • Koks gaismekļu dizainā

Koks tiek aktīvi izmantots moderno gaismekļu dizainā, kas nevainojami iekļaujas jebkuras telpas interjerā - no virtuves un viesistabas līdz vannas istabai un guļamistabai. Koka apgaismes ķermeņi ir bijuši aktuāli jau vairākus gadu desmitus, pateicoties šī materiāla skaistumam un cēlumam. Koks izskatās ļoti dabiski un pozitīvi ietekmē cilvēka psihoemocionālo stāvokli. Šis materiāls estētiski papildina dažādus interjera stilus, tāpēc apgaismes ķermeņi ar koka elementiem vienmēr piešķir telpas dizainam oriģinalitāti un identitāti.

Gaismekļu ar koka elementiem īpašības un priekšrocības

Dažāda veida koka lustras ir iemantojušas īpašu popularitāti, pateicoties to pievilcīgajam izskatam, individualitātei un spējai radīt īstu mājokļa mājīgumu.

Gaismas ierīču ražošanā tiek izmantoti dažādi koksnes veidi:

  • ozols - visizplatītākais variants, pēc kura pieprasījums ir saistīts ar tā izturību un izskatu;
  • dižskābardis - blīva koksne, kurai netraucē mitrums;
  • priedes - ar smalku aromātu, kas var kļūt intensīvāks, gaismekļa ilgstošas izmantošanas laikā. 

Papildus šīm sugām apgaismes ķermeņu dizainā tiek izmantoti arī tādi vērtīgi un eksotiski koki kā sarkankoks.

Koka elementu izmantošana apgaismes ķermeņu ražošanā sniedz šādas priekšrocības:

  • Dabiskums. Dabisks un videi draudzīgs.
  • Pozitīva ietekme. Labvēlīga ietekme uz psihoemocionālo stāvokli.
  • plastiskums. Viegla koka apstrāde, kas paver plašas iespējas izveidot jebkāda veida, formas un dizaina apgaismes ierīces.
  • Komforts. Papildu mājīguma un patīkamas atmosfēras radīšana jebkuras telpas interjerā.

Koka gaismas ķermeņi interjerā

Koka griestu lampu, lustru, sienas lampu un stāvlampu dizains ir ļoti daudzveidīgs. Koka piekaramie gaismekļi bieži vien ir izgatavoti apaļā formā. Koka stāvlampas var būt pītas un pilnībā izgatavotas no šī materiāla vai arī tām var būt tikai koka pamatne klasiska gluda vai cirsta statīva formā. Sienas lampas un prožektori, kas izgatavoti no koka, bieži vien ir veidoti vintage vai antīkā stilā. Tiem var būt zemniecisks dizains vai arī sarežģīti un izsmalcināti elementi. Matēta stikla plafoni ir moderns apvienojums šādos izstrādājumos ar koka elementiem.

Koka gaismas ķermeņi tiek izmantoti augsto tehnoloģiju interjeros, padarot tos vēl mājīgākus. Galu galā tas lieliski sader ar modernām moduļu mēbelēm, bīdāmajiem skapjiem un dekoratīvajiem paneļiem. Apgaismes ķermeņi ar koka elementiem ir piemēroti arī minimālisma un lauku stila telpām. Šādos gadījumos interjera dizaina pamatā ir dabīgu materiālu, tostarp koka, izmantošana.

Bez koka gaismas ķermeņiem nebūtu iedomājama japāņu, ķīniešu un citu austrumu stilu telpu iekārtošana. Apgaismes ķermeņi parasti ir taisnstūra formas modeļi, kas izgatavoti no koka, stikla un tekstila, neizmantojot metāla detaļas.

Koka gaismas ķermeņi ir populāri arī klasiskajos interjeros. Tie var būt greznas lielas piekaramas lustras vai kompakti griestu modeļi, galda lampas ar masīviem grieztiem ozolkoka vai priedes pamatnēm, neuzkrītošas koka sienas lampas ar antīku dizainu utt.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-12 13:13:59
0
694

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!