Ko izvēlēties: vienfāžu vai trīsfāžu sliežu sistēmu

  • Ko izvēlēties: vienfāžu vai trīsfāžu sliežu sistēmu

Izvēloties sliežu apgaismojumu mājai, katrs patērētājs var izvēlēties, vai iegādāties vienfāzes vai trīsfāzes sistēmu. Abas sistēmas ārēji izskatās vienādi, taču funkcionāli katra sistēma darbojas atšķirīgi, un tām ir savas priekšrocības un trūkumi. Šajā rakstā lasiet par vienfāžu un trīsfāžu sliežu sistēmu galvenajām iezīmēm.

Kas ir vienfāžu un trīsfāžu sliedes

Sliežu apgaismojuma princips ir vienāds gan vienfāžu, gan trīsfāžu modeļiem. Vadošie vadi ir ielikti noteikta garuma metāla profilā (sliedes). Gaismekļi tiek piestiprināti pie sliedes. Tos piespiež pie kopnes sliedes apakšējās plaknes ar speciālu adapteru vai magnētu palīdzību un savieno ar strāvas avotu, izmantojot spaiļu atsperu kontaktus.

Gaismekļi ir brīvi piestiprināti pie kopnes, kas nozīmē, ka lietotāji tos var pārvietot pa sliedi, vajadzības gadījumā noņemt vai uzstādīt atpakaļ.

Atšķirība starp trīsfāžu un vienfāžu sliežu ceļu sistēmām ir vadītāju skaits sliedē. Vienfāžu sistēmās ir 2 (fāze un neitrāle), bet trīsfāžu sistēmās ir 4 (3 fāzes un 1 neitrāle). Vadītāju skaits nosaka neatkarīgo gaismas avotu grupu skaitu, ko var uzstādīt uz konkrētas sliedes. Vienfāzes sliedēm būs tikai viena šāda grupa, t. i., visas gaismas tiks ieslēgtas un izslēgtas vienlaicīgi. Trīsfāžu sliedēm ir iespējams uzstādīt līdz pat 3 neatkarīgām gaismu grupām, kuras tad var ieslēgt un izslēgt atsevišķi vienu no otras.

Trīsfāžu sliedes priekšrocības ir acīmredzamas: tās ļauj atsevišķi regulēt apgaismojumu un tādējādi ļauj izveidot daudz vairāk apgaismojuma scenāriju un efektīvākus apgaismojuma risinājumus

Vienfāzes sliedes ir pieejamākas un ir diezgan efektīvas lielākajai daļai interjera apgaismojuma lietojumu. Tās ir universālas, un tās var izmantot ar pamata vai akcentu gaismas avotiem. Ja lietotājam ir nepieciešama atsevišķa gaismas kontrole, uzdevums ir atrisināms, uzstādot paralēlas vai vienkārši neatkarīgas sliedes.

Kā vienfāžu un trīsfāžu sliedes tiek izmantotas interjerā

Vispopulārākās no visām sliežu apgaismojuma sistēmām ir vienfāžu sliežu sistēmas. Tās izmanto dzīvojamo telpu, biroju, veikalu, izstāžu telpu apgaismošanai.

Trīsfāžu sistēmas lielākoties ir augstākās kvalitātes produkti. Tās galvenokārt tiek izmantotas, ja ir jāīsteno sarežģīti apgaismojuma projekti lielās platībās. Viens no šādiem piemēriem ir teātra apgaismojums. Šeit katram gaismas avotam ir stingri jāatbilst neskaitāmām prasībām, lai radītu pareizo atmosfēru un pareizi nodotu skatītājiem uz skatuves notiekošo. Trīsfāžu sliedes tiek izmantotas arī gadījumos, kad vienfāžu kopnes nevar izturēt gaismekļu kopējo svaru.

 

Izvēloties sliežu sistēmu, jāņem vērā apgaismojuma projekta sarežģītība un pieejamais budžets. Ja jums nepieciešams vienkāršs iekštelpu apgaismojums, izvēlieties vienfāzes sliežu sistēmas. Ja jums ir nepieciešams apgaismot lielu platību ar augstas kvalitātes gaismu un ir svarīgi neatkarīgi apgaismot dažādas zonas, tad racionālāk ir izmantot trīsfāžu sliedes, ja vien projekta budžets nav ierobežots.

 

Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-06-29 13:32:27
0
302

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!