Kāpņu apgaismojums

  • Kāpņu apgaismojums

Kāpnes, ir kļuvušas ārkārtīgi populāras daudzstāvu dzīvokļos un privātmājās, ir ne tikai funkcionāls savienojums, bet arī svarīgs dekoratīvs elements. Tāpēc tai pēc iespējas harmoniskāk jāsaskan ar esošo interjeru. Kāpnes parasti tiek izmantotas pastāvīgi, neatkarīgi no diennakts laika, tāpēc jautājums par apgaismojumu kļūst īpaši svarīgs. Lūk, daži pamata ieteikumi, kā glīti un stilīgi izgaismot kāpnes.

Koncentrēšanās uz materiālu

Lai nodrošinātu, ka iebūvētie gaismekļi pēc iespējas harmoniskāk iekļaujas interjerā, vispirms jāpaļaujas uz pašu kāpņu materiālu. Klasiskiem koka variantiem visveiksmīgākais risinājums ir spilgts, plūstošs gaismas avots. Jāizvēlas silti gaismas toņi, kas labi sader ar koka krāsām.

Metāls ir tikpat populārs kāpņu materiāls. Šajā gadījumā vispiemērotākie ir bēniņu tipa gaismas ķermeņi. Apgaismojumam jābūt piesātinātam, lai izvairītos no atspīduma. Ieteicams izvēlēties gaismekļus, kas izstaro vēsu, izkliedētu gaismu.

Ja par kāpņu materiālu izvēlēts stikls, jāuzmanās, lai izvairītos no tiešiem gaismas avotiem, citādi var rasties spoguļa efekts. Kāpnes vislabāk izskatīsies, ja tās tiks apgaismotas no augšas. 

Betona kāpnēm ir piemērots gandrīz jebkurš apgaismojuma veids, bez īpašām prasībām vai ieteikumiem.

Vispārējais un vietējais apgaismojums

Kāpņu apgaismojums var būt vietējs vai vispārējs. Vispārējais apgaismojums ir tradicionāls. To veido sienas lampas, padziļinājumā iebūvētas lampas un griestu lustras. Šāda veida apgaismojums neizceļ kāpnes, bet koncentrējas uz konkrētu zonu.

Ja vēlaties izveidot gaismas akcentu, izvēlieties punktveida apgaismojumu, kas izgaismo kāpņu telpu. Šis apgaismojuma veids ir vispopulārākais mājas interjerā, jo tam ir vairākas priekšrocības:

  • viegla uzstādīšana bez kabeļiem vai estētiska maskēšanas;
  • atsevišķs apgaismojums interjeram piešķir greznības pieskārienu;
  • vietējais apgaismojums vizuāli paplašina kāpnes un palielina telpu ap tām;
  • vietējais apgaismojums ir drošāks, jo kāpņu sākuma un beigu elementi ir skaidri izcelti.

Gaismas dekoratīvā izkārtojuma variācijas:

  • gaismas avoti pie sienas ir estētiski patīkams risinājums, radot gaismas un ēnu spēli, kas vizuāli paplašina kāpnes, parasti nelielu kāpņu telpu. Šis izkārtojums ir piemērots zemiem un vidēja izmēra griestiem;
  • griestu lampas - izmanto augstiem griestiem (no 3 metriem). Tas met ēnu uz kāpnēm un arī sašaurina kāpņu telpu;
  • iebūvēti pakāpienu vai margu lampas - orientējošs apgaismojuma veids, kas ir guvis lielus panākumus mājas interjerā.

Kāpnēm ir gan funkcionāla, gan dizaina funkcija, tāpēc apgaismojums jāizvēlas atbildīgi. Vispirms jāņem vērā kāpņu materiāls, pēc tam jāizlemj, kur un cik daudz gaismekļu tiks izmantotas.


Šie padomi Jums palīdzēs izvēlēties pareizo un piemēroto gaismekli Jūsu vajadzībām. 

Ja Jums rodas kādi jautājumi zvaniet vai rakstiet mums: 

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-13 11:40:07
0
853

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!