Kam jāpievērš uzmanība izvēloties apgaismojumu koridorim

  • Kam jāpievērš uzmanība izvēloties apgaismojumu koridorim

Domājot par gaiteņa apgaismojumu, jāņem vērā gan konkrētais telpas mērķis, gan tās individuālās iezīmes, piemēram, lielums. Runājot par priekšnama vispārējām apgaismojuma iezīmēm, pirmkārt un galvenokārt jāatceras, kāda ir priekšnama loma mājoklī. Šeit mēs atstājam savus mēteļus un apavus un šeit notiek mūsu pirmais kontakts ar māju. Svarīgi ir arī atcerēties, ka tā ir arī mājas vizītkarte mūsu viesiem.

Izstrādājot gaiteņa apgaismojuma dizainu, jāņem vērā šādi faktori: 

  • Gaismas intensitāte un krāsu spektrs blakus esošajās telpās. Tas var būt koridors, kāpnes mājā vai tiešas ieejas telpās. Piekritīsiet, ka, ja gaitenī tiks izmantots auksts apgaismojums, bet priekšnamā - silts, tas telpā radīs zināmu disharmoniju, ko mums ir nepieciešams novērst.
  • Centrālais/augšējo stāvu apgaismojums ieejas gaiteņos pārsvarā ir izkliedētais apgaismojums, kas ir vismiermīlīgākais un ērtākais un jau no mājas vai dzīvokļa sliekšņa rada mājīgu atmosfēru. Augstiem griestiem un plašām telpām tā var būt piekarināma vai pie griestiem piestiprināma lustra, bet šaurās telpās - pie sienas vai griestiem piestiprināts gaismeklis vai griestos integrēti prožektori.
  • Spogulim, kas tradicionāli atrodas priekšnamā, jābūt ar neatkarīgu vietējo apgaismojumu. Spoguļiem, kuru izmērs ir mazāks par 70 cm, pārsvarā izmanto gaismu virs galvas; spoguļiem, kuru izmērs ir no 70 līdz 180 cm, var izmantot apgaismojumu no sāniem vai gaismu virs galvas un apgaismojumu no sāniem. Svarīgi šim nolūkam neizmantot krāsainu apgaismojumu; vēlams, lai tā spektrs būtu neitrāls vai saskanētu ar vispārējo apgaismojumu gaitenī.
  • Lai padarītu gaiteņa apgaismojumu ērtāku, varat izmantot gaismas ar kustības sensoru. Šādā veidā apgaismojums automātiski izslēdzas dažas sekundes pēc tam, kad atstājat gaiteni, kas arī palīdz optimizēt enerģijas patēriņu.

Tagad parunāsim par konkrētām problēmām, ko mēs tradicionāli risinām ar gaiteņa apgaismojumu. Visbiežāk sastopamā problēma šajā mājas telpā ir vietas trūkums. Interjera dizaineri bieži izmanto paņēmienus, lai palielinātu neliela priekšnama telpu, izmantojot spoguļus, vitrāžas, spīdīgas virsmas, gaišu toņu pārsvaru dekorēšanā utt. Bieži vien šo mērķu sasniegšanai tiek izmantoti arī daži no apgaismojuma noslēpumiem.

Nelielu gaiteņu apgaismošanai un vizuālai paplašināšanai izmantojiet: 

  • Virsgaismas sienas apgaismojums ar virziena gaismu. Šī metode vizuāli paplašina pašas sienas, padarot telpas uztveri plašāku.
  • Lineāra, citādi saukta par galeriju, vairāku gaismekļu uzstādīšana vienā rindā. Šis paņēmiens palīdz vizuāli paplašināt telpu garumā vai platumā atkarībā no tā, kā izvietota gaismekļu līnija pie griestiem.
  • Ar zemiem griestiem jāizvairās no gaisvadu gaismām. Labāk ir izmantot vairākas sienas lampas. Šis paņēmiens palīdzēs noņemt akcentu no zemajiem griestiem un atvieglos ar to saistīto diskomfortu.


Ja rodas jautājumu, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-05 09:31:47
0
616

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!