Kādu apgaismojumu izvēlēties tumšam interjeram

  • Kādu apgaismojumu izvēlēties tumšam interjeram

Tumši interjeri vēl nav izplatīta parādība mūsu mājās. Gluži pretēji, tie galvenokārt interesē tikai īstus vienkāršu un estētiskuma cienītājus. Tomēr to atmosfēra un oriģinalitāte ir popularizēšanas vērta.

Veidojot šādus projektus, galvenā nozīme ir pareizam apgaismojumam. Ja jums patīk tumši interjera koncepti, iepazīstieties ar mūsu padomiem par apgaismojumu.

Padoms 1: Nepārspīlēt ar apgaismojumu

Ironiski, bet lēmums tumšu interjeru papildināt ar apgaismojumu, lai to harmonizētu, var būt kļūdains. Tam ir vismaz divi iemesli. Pirmkārt, tumšie interjeri nav veidoti tā, lai ar pārmērīgu apgaismojumu izjauktu to dziļumu un telpiskumu. Otrkārt, paši gaismekļi var darboties kombinācijā ar tumšām tekstūrām un virsmām, kas nemaz nav tādas, kādas jūs sagaidītu.

Spēcīgi gaismas avoti uz kontrastējošām plaknēm var radīt atspīdumus. Šo efektu dēvē arī par "gaismas apdegumu". Ja tā rodas uz noteiktām virsmām, nav iespējams atšķirt to precīzu krāsu un apdari.

Tā kā gaismas mijiedarbība ar dažādām tumšas krāsas virsmām ir atšķirīga, vairumā gadījumu pareizo jaudu var noteikt tikai izmēģinājuma un kļūdas ceļā. Pirms gaismekļu galīgās uzstādīšanas izmēģiniet spuldzes ar dažādiem gaismas plūsmas raksturlielumiem. Tas palīdzēs jums atrast vislabāko gaismu.

Padoms 2: Virziet gaismu uz augšu

Vienkāršākais un efektīvākais apgaismojuma scenārijs tumšiem interjeriem ir koncentrēt apgaismojumu griestu zonā. Tā kā šādās telpās visi vizuāli un vizuāli bagātīgie apdares materiāli parasti ir uz sienām un grīdas, dizaineri iesaka šādos gadījumos vismaz griestus atstāt klasiski baltus vai pēc iespējas gaišākus.

Ja apgaismojumu telpā ierīkojat tā, lai lustras, sienas lampas, stāvlampas un citi ķermeņi skatītos uz augšu, jūs iegūsiet ļoti maigu, izkliedētu gaismu, kas nenovērsīs uzmanību no interesantākiem interjera elementiem.

Padoms 3: Akcentu noteikšana

Veidojot tumšus interjerus, ir ļoti svarīgi rūpīgi pārdomāt apgaismojuma nozīmi. Tas palīdzēs jums izveidot saskaņotu un harmonisku koncepciju, nezaudējot funkcionalitāti.

Apgaismojuma "scenogrāfijas" atslēga ir noteikt akcenta punktus. Akcenta objekti ir tādi objekti, uz kuriem ir lietderīgi novirzīt papildu gaismu. Tie var būt dažādi sienas paneļi, gleznas, plakāti, skulptūras, vāzes vai pat mēbeles. Pateicoties individuālajam apgaismojumam, tie var pilnībā atklāt savu ārējo skaistumu un arī paši izkliedēt gaismu telpā, padarot to ērtāku un harmoniskāku.

Padoms 4: Izmantojiet dabiskos gaismas atstarotājus

Labākais veids, kā panākt tumšu interjeru, ir izmantot aizklātu gaismu. Ieejot šādās telpās, mēs parasti neredzam tiešu gaismu, kas nāk tieši no gaismekļiem. Drīzāk gaisma nāk no virsmām, kas atstaro gaismu. Tās var būt sienas, kas pārklātas ar speciālu dekoratīvu krāsu vai ar metāliskām tapetēm. Apdare var būt viendabīga vai fragmentāra.

Arī paklāji, grīdas segumi, tekstilizstrādājumi un mēbeles var kalpot kā dabiskās gaismas avoti. Ja šim nolūkam vēlaties izmantot darba virsmas, pārliecinieties, ka atstarotā gaisma netraucē turpmākajam darbam.

Padoms 5: Izmantojiet slēpto apgaismojumu

Slēptais apgaismojums tumšos interjeros ir neparasts un maģisks. Gaismas avoti ir izvietoti īpašās kastēs un nišās. Visbiežāk izmantotie gaismas avoti ir prožektori vai LED lentes. Tie tiek piestiprināti pa griestu vai grīdas perimetru, uz dzegas, gar logu ailēm.

Ar slēpto apgaismojumu ir iespējams izcelt atsevišķas mēbeles. Maigā gaisma, kas izplūst zem gultām, dīvāniem, nakts skapīšiem vai darba virsmām, padara šos priekšmetus trīsdimensionālus, vienlaikus nedaudz izpludinot to kontūras, kas tumšā interjerā izskatās vēl interesantāk un neparastāk.

Padomi tiem, kas vēlas izgaismot tumšu interjeru

Ja vēlaties izgaismot tumšu interjeru, varat izvēlēties kādu no vairākām apgaismojuma iespējām. Šeit ir pāris no mūsu iecienītākajiem.

Lustras: 

Lustras ir lielisks veids, kā telpai piešķirt gan gaismu, gan stilu. Tās ir dažādu formu un izmēru, tāpēc noteikti atradīsiet piemērotu savai istabai. Izvēlieties modeļus ar siltas krāsas spuldzēm. Iespējams, ka vēlaties apsvērt arī lustras ar vairākiem spuldžu līmeņiem, lai radītu vienmērīgāku apgaismojumu.

Galda lampas: 

Galda lampas ir vēl viens lielisks veids, kā telpā ienest gaismu. Tās ir ideāli piemērotas novietošanai uz galdiņiem vai kumodēm. Tāpat kā lustras, arī galdu lampas ir dažādu stilu, tāpēc varat atrast ideāli piemērotu savai telpai.

Stāvlampas:

Grīdas lampas vai stāvlampas ir vēl viens lielisks risinājums, kā telpā ienest gaismu. Tos var novietot stūros vai blakus mēbelēm, lai telpai piešķirtu gaismu un stilu.

Sienas lampas: 

Sienas lampas ir lielisks veids, kā telpai piešķirt izkliedētu apgaismojumu. Tos var novietot abpus kamīnam vai abpus mākslas darbam.

Tumšos interjeros ir plašas iespējas eksperimentēt ar apgaismojumu. Taču ir nepieciešama rūpīga un pārdomāta pieeja, jo nepareizi apgaismojuma scenāriji var sabojāt visu dizaina koncepciju. Gaismai ir jāsadarbojas ar interjera materiāliem, mēbelēm un dekoratīvajiem priekšmetiem. Tikai tad jūs varēsiet panākt nepieciešamo efektu un sajūtu no apgaismojuma un interjera kopumā.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2022-11-24 11:07:01
0
270

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!