Kā pievienot gaismu tumšā telpā

  • Kā pievienot gaismu tumšā telpā

Krēsla ir mājīga atmosfēra, kas palīdz jums atpūsties, relaksēties un padomāt. Tomēr, ja telpā pastāvīgi trūkst gaismas, tā ir nomācoša. Tāpēc ir svarīgi dzīvojamās telpās saglabāt gaismas un ēnas līdzsvaru. Ja virtuvē, guļamistabā, dzīvojamā istabā vai bērna istabā trūkst gaismas, ir vairākas lietas, ko varat darīt, lai palīdzētu novērst šo situāciju. Katru no tiem aplūkojiet sīkāk

Krāsa un sienu apdare

Ja vēlaties telpu padarīt gaišāku, vislabāk ir izmantot gaišas krāsas apdari. Tas padarīs virsmas gaišākas neatkarīgi no tā, cik daudz dabiskās gaismas tajās nonāk. Piemēram, griesti var būt balti, bet sienas - smilškrāsas toņos. Sienu virsmas nevajadzētu krāsot un apstrādāt baltā krāsā, jo, ja logi ir ēnainā pusē, atmosfēra telpā kļūs drūma, auksta. Tāpēc vislabāk izvēlēties siltas krāsas.

Lai piešķirtu telpai (bērna istabā, guļamistabā) jautru noskaņu, varat izveidot akcenta sienu. Nokrāsojiet to daļēji vai pilnībā dzeltenu. Tas rada kontrastu un vizuāli papildina saules gaismu. Kas attiecas uz grīdas segumu, mazākās telpās tam jābūt gaišam. Lielās viesistabās un guļamistabās kontrastam var izmantot siltas, tumšas krāsas.

Vēl viens viltīgs aspekts, kas saistīts ar krāsu, ir tās virsmas apdare. Pretēji vispārpieņemtam uzskatam, labāk ir izvēlēties matētas kompozīcijas. Spīdumam ir lielāka atstarošanas spēja, taču atstarojumi nav vienmērīgi sadalīti. Tas var radīt atspīdumus un vēl vairāk ēnu. Savukārt matētas krāsas vienmērīgi atstaro gaismu visos virzienos.

Dekori un aizkari 

Izvēloties dekorus nepietiekamā apgaismojumā, priekšroka jādod arī gaišām krāsām. Tumšas gleznas un plakāti absorbē gaismu. Tāpēc labāk izvēlēties glītus, spilgtus rotājumus baltā krāsā.

Izvēlieties aizkarus tādās krāsās, kas neaizpludina gaismu no telpas. Tie var būt dzeltenā, oranžā vai smilškrāsas krāsā. Telpās, kas vērstas uz ziemeļiem, tas var palīdzēt padarīt gaisotni gaišāku un mājīgāku. Svarīgi arī, lai aizkari naktī neielaistu gaismu no ārpuses - tas ļaus efektīvāk izvietot mākslīgo apgaismojumu. Tills jāizvēlas tā, lai nodrošinātu maksimālu gaismas caurlaidību - tas nedrīkst aizsegt dienas gaismas iekļūšanu mājoklī.

Mēbeles

Tumšās telpās lielās mēbeles var būt papildu nospiedošas atmosfēras avots. Tāpēc neizvēlieties tumšas krāsas. Labāk izvēlēties kādu vieglāku, piemēram, alkšņa koksni. Ja mēbeles ir augstākas par sienas centru, to krāsa ir pēc iespējas tuvāka baltajai. Labs risinājums ir arī modeļi ar atstarojošām virsmām, piemēram, spīdumu vai stiklu. Tumšus kontrastus vislabāk rada, izmantojot mazākus objektus. Šim nolūkam ir piemēroti krēsli, kafijas galdiņi un stāvlampas.

Spoguļu izmantošana 

Spoguļu virsmām ir spēcīga ietekme uz gaismas uzlabošanu. Novietojiet spoguļus loga priekšā - tie atstaros saules gaismu, padarot to spilgtāku un izkliedējot to telpā. Ja mākslīgais apgaismojums ir veidots ar centrālo lustru, būtu lietderīgi izvietot 1-2 spoguļus tā, lai tie atstarotu lustras gaismu. Hromētas mēbeļu daļas var izmantot kā atstarojošas virsmas.

Pareiza apgaismojuma shēma 

Labi izstrādāta apgaismojuma shēma palīdzēs novērst gaismas trūkumu telpā. Vislabāk ir izvietot gaismu vairākos līmeņos:

  • centrālais avots ir lustra, piekārta lustra;
  • perimetra apgaismojums - iebūvētie gaismekļi, prožektori;
  • vidēja līmeņa – sienas lampas, stāvlampas, galda lampas.

Šis risinājums novērsīs ēnas un padarīs apgaismojumu telpiskāku.

Interesants risinājums ir aiz aizkariem uzstādītas nelielas lampiņas. Izmantojot dzeltenas spuldzes, tās radīs efektu, it kā caur aizkariem plūstu saules gaisma. Var izmantot arī LED apgaismojumu. To novieto uz mēbeļu apakšējās daļas, ap grīdlīstēm. Tas ne tikai palielina apgaismojumu, bet arī padara telpu plašāku.

Novērsiet šķēršļus

Telpās, kur jau tā ir maz gaismas, pie loga neierīko apjomīgus skapjus, plauktus un stendus. Arī šķērssienu starpsienas un ekrāni nedarbojas labi. Tie bloķēs gaismu telpā, radot nevajadzīgas ēnas.

Izmantojot šos vienkāršos padomus, tumšā telpā ir viegli atgriezt krāsu. Telpa kļūst dzīvāka, gaišāka. Atrašanās šādā dzīvojamā istabā, guļamistabā vai bērna istabā jums nesabojās garastāvokli un neliks justies miegaini. Izmantojot katru no šiem padomiem, varat eksperimentēt un atrast savu risinājumu tumšajam laikam.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-10 13:46:06
0
509

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!