Kā pareizi pieslēgt lustru

  • Kā pareizi pieslēgt lustru

Interjera stili un apgaismes ķermeņi var mainīties gadu no gada, turklāt diezgan bieži, taču viena lieta paliek nemainīga - griestu lustras un citi apgaismojuma elementi joprojām ir aktuāli. Vēl pirms 20 gadiem apgaismes ķermeņi nebija īpaši daudzveidīgi: standarta stāvlampas, lustras un sienas lampas izskatījās gandrīz vienādi. Tagad specializētie veikali piedāvā dekoratīvus izstrādājumus visām gaumēm un ikdienas vajadzībām. Jūs varat izvēlēties sienas lampu, padziļinājumā iebūvētu apgaismojumu vai kristāla lustru atbilstoši savam interjera stilam: klasiskajam, art deco, high-tech, baroka, modernajam un citiem. Daudzi cilvēki neuzskata apgaismojumu par svarīgu un iegādājas apgaismes ķermeņus, kad renovācijas darbi ir pabeigti. Tāpēc ir ļoti svarīgi jau plānošanas posmā padomāt par lustru un apgaismes ķermeņu izvietojumu un to tipiem, citādi nāksies pārkārtot elektroinstalācijas izvietojumu.

Pareiza lustras pievienošana

Lustra nav zaudējusi savu aktualitāti, mainās tikai tās dizains, izmantoto spuldžu skaits un veids, materiāli, no kuriem tā izgatavota, utt. Mūsdienās ir viegli iegādāties lustras, sienas lampas un galda lampas, galvenais pareizi pieslēgt tās strāvas avotam. Taču, lai gan pietiek ar galda lampu un stāvlampu pieslēgšanu kontaktligzdai, lustras pieslēgšana ir daudz sarežģītāk, un to nav ieteicams darīt pašam, ja vien neesat profesionāls elektriķis.

Lustras ar vairākām spuldzēm visbiežāk tiek pārslēgtas, izmantojot divkāršu vai trīskāršu slēdzi, un šeit rodas grūtības ar vadu savienošanu. Šādam savienojumam pie griestiem ir nepieciešami trīs vadi, no kuriem divi ir fāzes un trešais - neitrāls. Ja slēdzis jau ir pieslēgts, ir viegli noteikt, kur atrodas fāze un neitrāle: pārvietojiet taustiņus uz ieslēgtā stāvoklī un ar speciālu indikatora skrūvgriezi pieskarieties vadiem, kas izvirzīti no griestiem. Ja uz skrūvgrieža iedegas lampiņa, tā ir fāze. Ja skrūvgriezis iedegas tikai vienā vadā, vadi nav pareizi savienoti.

Ja lustra jau ir iegādāta, rūpīgi izlasiet instrukciju un turpiniet pieslēgšanu. No lustras jāiziet diviem kabeļiem, katrā no tiem jābūt diviem vadiem. Paņemiet pa vienam un pēc iespējas ciešāk savelciet tos kopā. Ja jūsu lustras un mājas elektroinstalācijas serdeņi ir no dažādiem materiāliem, iespējams, būs jāizmanto īpaši savienojuma bloki, lai tos savienotu kopā, bet, ja visi vadi ir vara vai alumīnija, pietiks ar vienkāršu izolētu vītni.

Ņemiet kopā savītos vadus un savienojiet tos ar nulli, bet abus atsevišķos vadus - ar fāzēm. Tad jūs varat piekārt lustru uz griestu āķa, bet, ja jūsu mājā ir piekaramie griesti vai ģipškartona griesti, jūs nevarat izmantot āķi, labāk to pakārt uz speciālam "ķepiņām".

Gaismas ķermeņu savienošanas noteikumi

Visus apgaismes ķermeņus - kristāla lustru, stāvlampu vai sienas lampu - darbina elektrība, tāpēc jāievēro daži svarīgi noteikumi:

  • Pirms ierīces pieslēgšanas vienmēr izlasiet lietošanas instrukciju.
  • Ja ierīce ir savienota ar tukšiem vadiem, pārliecinieties, ka nav strāvas.
  • Ieteicams valkāt gumijas cimdus, lai pasargātu no elektrošoka.

Tomēr darbus, kas saistīti ar elektrību, vislabāk ir uzticēt profesionāļiem.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv


2022-12-29 15:06:44
0
736

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!