Kā mazgāt lustras un lampas

  • Kā mazgāt lustras un lampas

Ziepju šķīdums, etiķis, mīksta drāniņa un zobu birste - viss nepieciešamais aprīkojums.

Auduma abažūri, masīvi kristāla piekariņi, trauslas sienas lampas - pat pavasara tīrīšanas laikā mēs bieži vien apejam šos aksesuārus, vienkārši nezinot, kā tiem pieķerties. Taču vismaz reizi gadā ir vērts pārvarēt sevi. Pirmkārt, liekais putekļu daudzums uz gaismekļa var izraisīt alerģiju, nemaz nerunājot par to, ka ilgstoši netīrīta lustra var nebūt skaista. Otrkārt, putekļainas lampas un spuldzes zaudē līdz pat 50 % no sava spilgtuma, tāpēc vakarā mēs ieslēdzam arvien vairāk gaismu un tērējam enerģiju.

Uzzināsim, kā tīrīt kristāla lustru ar piekariņiem, vai lampu abažūrus var mazgāt un kā cīņā par tīrību var palīdzēt parasta dzēšgumija.

Drošības pasākumi

Uzkopšanas drošības noteikumi pirmajā acu uzmetienā šķiet pašsaprotami, taču visbiežāk aizmirstam tieši vienkāršas lietas. Pirms sākat tīrīt gaismas ķermeņus, pārliecinieties, ka tie ir izslēgti (ja iespējams, no elektrotīkla) un spuldzes ir atdzisušas. Ja lustra ir jānoņem vai jāstrādā pie tās ar kāpnēm, pārliecinieties, ka tā ir droša, un aiciniet kādu ģimenes locekli to pieskatīt (skatiet tālāk sniegtos padomus par to, kā mazgāt lustras, tās nenoņemot).

Vai jums ir nosliece uz alerģijām, bet jums ir aizdomas, ka uz lustras mazajām daļām ir sakrājies pārāk daudz putekļu? Droši nēsājiet masku. Sagādājiet arī gumijas cimdu komplektu: sadzīves ķīmija un sadzīves līdzekļi nav saudzīgi pret maigo ādu uz rokām.

Papīra abažūri

Caurspīdīgie papīra abažūri rada asociācijas ar austrumiem un ļauj ieplūst maksimāli daudz gaismas. Patiesībā tīrīšanas problēmu var atrisināt vēl pirms uzstādīšanas: iesakām tūlīt pēc iegādes pārklāt papīru ar caurspīdīgu laku (ir pieejami aerosola varianti), un pēc tam nav problēmu ar tīrīšanu ar nedaudz mitru lupatu.

Ja šo soli jau esat izlaidis, traipu likvidēšanai var izmantot mīkstu putekļu slotiņu un pēc tam standarta dzēšgumiju. Ja gaismeklim ir daudz stiprinājumu un savienojumu, apstrādājiet tos ar vates kociņu. Var izmantot arī lipīgo putekļu rullīti, ko parasti izmanto drēbju tīrīšanai.

Auduma abažūri

Kā tīrīt lustru ar auduma abažūriem? Lai notīrītu auduma abažūrus, jums būs nepieciešams putekļu sūcējs ar zemāko jaudas iestatījumu un mīksto mēbeļu birsti. Ja tā ir lustra, abažūrus noņemiet uzmanīgi. Spuldzītes arī būtu vēlams notīrīt, lai tās sniedz pietiekamu gaismu arī turpmāk. (Pirms tam uzmanīgi atskrūvējiet tās), jo tās arī uzkrāj putekļus.

Alternatīva iespēja, kas ir piemērota samta un smagu audumu abažūru tīrīšanai, ir izmantot apaļu drēbju birsti un apstrādāt šuves ar vecu zobu birsti.

Kā tīrīt lustru, ja audums ir ļoti netīrs? - Dažus abažūrus var mazgāt maigā mazgāšanas līdzekļa šķīdumā (vai pat trauku mazgāšanas līdzekļa šķīdumā virtuves lampu gadījumā: uz tiem nosēžas ne tikai putekļi, bet arī mikro taukvielu daļiņas). Pēc mazgāšanas tekstilizstrādājumi nekavējoties jāuzvelk atpakaļ uz rāmja, lai novērstu to deformēšanos vai saraušanos.

Plakanie gaismekļi, kas ir piestiprināti pie griestiem, ir jātīra biežāk nekā citi gaismekļi: zem plafona uzkrājas ne tikai putekļi, bet arī mazi kukaiņi. Ja difuzors ir izgatavots no gofrēta auduma, noderēs ota - vienkārši notīriet to pa visu virsmu un noslaukiet putekļus.

Stikla un plastmasas plafoni

Stikla un plastmasas gaismas ķermeņi ir visvieglāk kopjami (protams, pēc to noņemšanas no sienas vai griestiem). Var mēģināt atbrīvoties no putekļiem, nenoņemot lustru, taču tad, visticamāk, nebūs iespējams piekļūt lielākajai daļai grūti aizsniedzamo vietu, kur putekļi uzkrājas visvairāk. Kāds ir labākais veids, kā iztīrīt lampas no iekšpuses un ārpuses? Iemērciet tos siltā ziepju šķīdumā un noslaukiet ar drānu. Un pāris pilieni etiķa atgriezīs stikla detaļām spīdumu.

Stikla lustra nav pilnībā jāizjauc - vienkārši noņemiet plafonu, kas tiek piestiprināts ar skavām vai skrūvēm. Dažos modeļos plafonu vienkārši atskrūvējiet pretēji pulksteņrādītāja rādītāja virzienam.

Visiem elementiem jābūt pilnīgi sausiem, pirms lustra tiek uzkarināta atpakaļ.

Kristāla lustras un sienas lampas

Ja esat prātojuši, kā mazgāt kristāla lustru ar piekariņiem.  Pirmkārt, kristālu nedrīkst mazgāt karstā ūdenī (rodas mikroplaisas un lustra zaudē spīdumu). Otrkārt, ir divi veidi, kā rūpēties par kristāla lustru, un neviens no tiem nav viegls un ātrs.

1.metode: Noņemiet lustru, sadaliet to piekariņos, nomazgājiet tos ūdenī un pēc tam veiciet visaizraujošāko daļu - piekariet tos atpakaļ.

2. metode: apbruņojieties ar kāpnēm, mikrošķiedras drānu un mitru stikla drānu. Tagad noslaukiet katru piekārto detaļu, veicot apļveida kustības no augšas uz leju. Kristāla lustras tīrīšana, lai tā spīdētu, nebūs viegla. Jums būs jāturpina to pārvietot, tāpēc šis vingrinājums ir efektīvs sporta zāles aizvietotājs. Centieties lustru pārāk nesakustināt, lai nesabojātu elektroinstalāciju.

Spuldžu mazgāšana

Pateicoties bēniņu tendencei, dzīvojamo telpu interjeros ir sākušas parādīties spuldzes bez abažūriem ar atklātiem vadiem. Šajā gadījumā tas ir samērā vienkārši: spuldzes var notīrīt ar mīkstu drānu, un, ja tās ir ļoti netīras, tās var nomainīt.

Darbs ar metālu

Īpaša sadaļa ir gaismekļu ar metāla elementiem kopšana. Ja plānojat plafonu mazgāt siltā ūdenī, šis process nedrīkst būt ilgstošs: metāla rāmjiem parasti nav pretkorozijas pārklājuma.

Ja plāksne ir pilnībā vai daļēji izgatavota no metāla, tīrīšana ir atkarīga no pārklājuma veida. Vara un misiņa elementi spīdēs kā jauni pēc apstrādes ar tīru, amonjakā samērcētu drānu. Bronzai ir piemērots ūdens šķīdums ar zobu pūderi un pilienu amonjaka. Pēc tam plafonu noskalojiet ar siltu ūdeni (var pievienot pilienu trauku mazgāšanas līdzekļa) un kārtīgi noslaukiet.


Šie padomi Jums palīdzēs pareizi kopt Jūsu iegādātos gaismekļus, lai tie kalpotu pēc iespējas ilgāk. 

Ja Jums rodas kādi jautājumi zvaniet vai rakstiet mums: 

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-13 13:23:24
0
738

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!