Kā izvēlēties sienas lampu: pamata parametri sienas apgaismojuma izvēlei

  • Kā izvēlēties sienas lampu: pamata parametri sienas apgaismojuma izvēlei

No daudzajiem apgaismes ķermeņu veidiem aizvien populārāki kļūst sienas lampas, kas ir stabili uzstādītas ap gultām, galdiem, spoguļiem un citām mājas mēbelēm. Tās ļauj radīt interesantus efektus un dizainus, aizstāt pamata apgaismojumu un kalpot kā dekoratīvs gaismeklis. Ņemot vērā lielo dažādību, daudzi cilvēki apmulst, kā izvēlēties sienas gaismekli, tāpēc šajā rakstā mēs aplūkosim galvenos kritērijus, kuriem jāpievērš uzmanība, izvēloties gaismekli.

Kam jāpievērš uzmanība izvēloties sienas lampu? 

Jāatzīmē, ka katra lampa tiek izvēlēta individuāli atkarībā no interjera specifikas vai uzdevuma. Turpmāk ir aplūkoti svarīgākie parametri, uz kuriem būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties sienas gaismekli.

Stils

Jebkuru telpu vai atsevišķu sienu, mēbeli var noformēt dažādos veidos: klasiski vai moderni.

Katram no tiem būs piemērots kāds konkrēta stila sienas gaismeklis: 

  • Klasiskas - izgatavoti vintage lampu formā ar metāla rāmi un stikla korpusu vai stikla imitāciju. Piemēroti zem tāda paša stila tapetēm, spoguļiem ar kaltas dzelzs rāmi vai kaltas dzelzs imitāciju.
  • Eko- to raksturo ar koka abažūru, dabīgo akmeni, labi sader ar spoguli ar koka apmali, koka gultas galvgaļus u. c.
  • Moderns vai Hi-tech - ieteicams telpām ar modernu izskatu un labi sader ar taisnām interjera līnijām, futūristiskām formām utt.
  • Minimālisms - ir piemērots plašām, nepārblīvētām telpām, kas nav pārslogotas ar nevajadzīgām detaļām.
  • Etno - piemērots telpu kategorijai, kas iekārtotas austrumnieciskos toņos, lauku, japāņu motīvos un tamlīdzīgi.
  • Province - izgatavoti ar mežģīņu abažūriem un ziedu motīviem, tie izskatās ļoti eleganti un pievilcīgi.
  • Loft - daudzi no šiem modeļiem ir universāli apgaismes ķermeņi, jo tiem nav papildu detaļu. Tomēr pati apgaismes iekārta piešķirs senatnīguma noskaņu.

Izvēloties konkrētu gaismekli, paturiet prātā, ka stils, lai gan tas palīdz veidot visu kompozīciju vienā formātā, ne vienmēr ir izšķirošais faktors, pieņemot lēmumu par konkrētu modeli.

Funkcionalitāte

Jebkura sienas lampas galvenā funkcija ir apgaismojums, tāpēc visas papildu iespējas attiecas uz vadības procesiem. Piemēram, visi modeļi ir iedalīti fiksētos un grozāmos modeļos. Pirmais ir piemērots precīzi definētiem objektiem, piemēram, gultām, spoguļiem, kas nekustas telpā. Otrais variants tiek izmantots pie galda, lasīšanas krēsla un citiem interjera elementiem, kur nepieciešams pārvietot gaismas plūsmu.

Forma un izmērs

Ne sienas lampu izmērs, ne forma praktiski nav ierobežota, tāpēc pārdošanā atradīsiet dažādas iespējas lodes, konusa, caurules, diska utt. formā. Dažiem no tiem nepieciešama liela telpa, citiem - tikai neliela platība pie sienas. Taču ņemiet vērā šo īpatnību - sienas lampas ārējiem izmēriem jābūt saskaņotiem ar interjera elementu, pie kura tā pieder. Nevajadzētu izvēlēties gaismekli, kas ir vizuāli lielāks par spoguli, kuru tas izgaismo.

Plafona un abažūra tips 

Pēc veida visus plafonus var iedalīt trīs lielās grupās:

  • atklātas - tajās spuldzīte vai nu vispār nav aizklāta ar plafonu, vai ir daļēji aizklāta, un ir brīnišķīgi dekori, kuros plafons ir caurspīdīgs spuldzes formā.
  • slēgtas - ir izgatavotas no cietiem plafoniem, kuros lampa paliek aizsegta.
  • puslodes - plafons nosedz tikai daļu no gaismekļa, tāpēc gaisma nonāk noteiktā virzienā.

Gaismas sadales metode

Ir četri dažādi veidi, kā sienas gaismeklis izplata gaismu:

  • virziena - nodrošina gaismu noteiktā apgabalā, koncentrējot visu gaismu konkrētam uzdevumam;
  • daļēji virziena - gaisma ir daļēji izkliedēta, bet galvenokārt sadalīta noteiktā virzienā;
  • vienmērīga plūsma - pārplāno gaismu noteiktā apgabalā;
  • izkliedēta - gaisma tiek virzīta uz apkārtējo telpu visā gaismekļa tilpumā.

Jāatzīmē, ka gaismekļi, kuru gaisma vērsta uz augšu, vizuāli palielina griestu augstumu. Modeļi ar pretēju plūsmas virzienu padarīs telpu vizuāli zemāku.

Sienas lampu izvēle konkrētai telpai: 

  • Guļamistabai: Visu guļamistabas zonu var sadalīt kā gultas naktsgaldiņu, kosmētikas galdiņu vai guļamvietu. Apgaismojumam gultas tuvumā jābūt maigam un patīkamam, bet tajā pašā laikā netraucēt citiem gulēt, tāpēc izvēlieties gaismekļus ar izkliedētu plūsmu vai vērstus uz leju. Blakus nakts skapītim tas pats princips.
  • Dzīvojamā istaba: Ja jūsu viesistabā jau ir lustra, ieteicams izvēlēties tāda paša stila sienas gaismekli, kāds ir galvenajam apgaismojumam. Populārākās vietas, kur tos uzstādīt, ir dīvāni, krēsli un kamīns. Šeit var izmantot sienas lampas ar virziena gaismu, var izmantot arī spilgtākus modeļus.
  • Vannas istabai:  Šajā gadījumā ir piemēroti visu formu un konfigurāciju gaismekļi; pamatprasība ir pietiekama mitruma izturības pakāpe, ne tuvāk kā 0,6 m no ūdens avota. Taču arī šajā gadījumā IP indeksam jābūt vismaz IP44.
  • Gaitenī vai koridorā: Priekšnama gaismekļi nedrīkst izvirzīties priekšnamā, tāpēc kāju izvēle ir minimāla, izņemot modeļus virs 2 m. Šeit var uzstādīt sienas gaismekļus ar aukstās gaismas avotu, un uzstādāmo lampu jauda ir minimāla.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2022-08-26 15:37:26
0
448

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!