Kā izvēlēties profilu LED lentēm

 • Kā izvēlēties profilu LED lentēm

LED lentes ir cieši iekļautas mūsu dzīvē, šodien tās izgaismo veikalu skatlogus, virtuves darba virsmas, iestrādā tās piekaramos griestos pa perimetru utt. Daudzi, pieņemot lēmumu organizēt mājoklī vai birojā ekonomisku LED apgaismojumu, rūpīgi izvēlas LED, nedomājot par to, kāds ir nepieciešamais profils. Daži "prasmīgie" lenti pielīmē tieši uz mēbelēm vai griestiem, bez jebkādas aizsardzības, taču tas ir principiāli nepareizi.

Lai izveidotu LED apgaismojumu mājā, ir nepieciešams iegādāties LED lentes, speciālus barošanas avotus, piemērotu profilu. Šajā rakstā aplūkosim, kādi profili ir pēc formas un korpusa materiāla, tā montāžas veida, lai jūs varētu patstāvīgi izvēlēties un iegādāties profilu LED lentēm.

Profils pilda četras funkcijas - tas ir tieši piestiprina gaismas diodes, aizsargā no mehāniskiem bojājumiem, nosaka noteiktu gaismas virziena leņķi, dzesē sakarsētās diodes. Pamatojoties uz šiem parametriem, ir daudz produktu variantu, kurus ir svarīgi izvēlēties vēl pirms LED apgaismojuma uzstādīšanas. Padomājiet par lentes stiprinājuma vietu, padomājiet arī par to, kādu efektu vēlaties panākt ar apgaismojumu, kāda ir lentes jauda, iespējams, jums būs nepieciešams nevis plastmasas, bet metāla modelis, ja izmantojat jaudīgas gaismas diodes, lai efektīvāk izkliedētu no tām siltumu.

Izvēlieties materiālu

Šobrīd tirgū ir pieejami trīs profilu materiāli: alumīnijs, plastmasa un kompozītmateriāls. Katram materiālam ir sava izturība, siltum vadītspēja, elastība. Piemēram, budžeta plastmasas ir piemēroti tikai mazjaudas diodēm, kur apgaismojumam būs dekoratīva loma, ne vairāk, jo plastmasas izstrādājuma siltuma izkliedēšana ir gandrīz nulle.

Tajā pašā laikā tiem ir vēl viena priekšrocība - tā ir plastiskums, saliekt šādu izstrādājumu var gandrīz 90 grādu leņķī, to nebojājot. Bet šodien jau ražo saliekamā plānā alumīnija modeļus, tas siltumu aizvada labāk nekā analogi, tāpēc LED lentei tomēr šis variants būs drošāks, novēršot diožu pārkaršanu un to izdegšanu.

Tā kā LED apgaismojums tiek uzstādīts uz sienām, griestiem, mēbeļu skapīšos, uz pakāpieniem, ir vairāki formu un stiprinājumu varianti. Var iegādāties ne tikai dažādu formu uz virsmas montējamus modeļus, bet arī iebūvējamus, kas ir optimāli kāpņu, pakāpienu izgaismošanai mājā, tos ir viegli uzstādīt, ierīkojot ģipškartona griestus. Āra apgaismojumam labāk izvēlēties izstrādājumu no anodēta alumīnija, kas nav pakļauts korozijai, viegli panes lielas temperatūras svārstības, aizsargājot LED lentes. Iekštelpu apgaismojumam var iegādāties plastmasas profilu vai polikarbonātu, kas ne tikai ļauj piestiprināt lenti, bet arī ir ar gaismas izkliedētāju. Bet, protams, par labāko variantu jāuzskata alumīnija modeļi, pat no vis budžeta un plānākie, jo tā siltuma izkliedēšana ir vairākas reizes lielāka nekā plastmasas. Kad ir noteikts labākais materiāls, tagad ir svarīgi izvēlēties piemērotu stiprinājumu.

Izvēlieties nepieciešamo stiprinājumu

Mūsdienās varat izvēlēties no trim stiprinājumu veidiem, kas būtiski atšķiras viens no otra.

 • Uz virsmas montējams: Ārējai piestiprināšanai pie jebkuras virsmas, urbjot vai līmējot. Pareizi projektēts un novietots, tas var imitēt taisnstūra stilīgus ledus gaismekļus. 
 • Iebūvēts: Montāžas stadijā montāžai vienā līmenī ar koka, ģipškartona, skaidu plātnēm, mēbelēm. Vienmēr ir aprīkots ar īpašu izkliedētāju, kas vienmērīgi izkliedē diodes gaismu, padarot apgaismojumu harmoniskāku.
 • Stūra: Montāža sienu, griestu, skapju stūros. Komplektā ar difuzoru, var samazināt gaismas leņķi, un daži modeļi fokusē gaismu uz vienu pusi.

Izvēlēties izstrādājuma formu

Papildus stiprinājuma veidam var mainīt arī pašu formu. Līdz šim ir iespējams atšķirt šādus modeļus:

 • kvadrātveida;
 • plats taisnstūrveida;
 • trīsstūrveida;
 • trapecveida;
 • ovāls.

Ja vēlaties likt profilu uz nestandarta līnijām - līkumiem, noapaļojumiem, tad jums jāpievērš uzmanība polikarbonāta profilam. Tam piemīt labs plastiskums, tas lieliski pieguļ pie sienas, savukārt šāda modeļa izmaksas ir pieņemamas, salīdzinot ar speciālo elastīgo alumīniju. Tas ir piemērots arī ne gluži līdzenām sienām, kur alumīnija modelī būs redzamas spraugas un nelīdzenumi.

Izvēlēties optimālo difuzoru

Lai iegūtu vēlamo efektu no LED apgaismojuma, ir svarīgi izvēlēties difuzoru, jo tas ietekmē LED gaismas virzienu un gaismas caurlaidību.

 • Caurspīdīgs: Ja neplānojat samazināt gaismas plūsmu un jūsu mērķis ir vienkārši pasargāt lenti no vides ietekmes, caurspīdīgs - šis modelis ir labākais.
 • Matēts: ļauj maksimāli izlīdzināt pāreju no diodes uz diodi, nodrošinot vienmērīgu mirdzumu visā profila garumā, vienlaikus nedaudz "apēdot" spilgtumu, jo matēta virsma nepārlaiž tik daudz gaismas kā caurspīdīgi modeļi.
 • Krāsaini: ideāli piemēroti veikalu dekorēšanai, veikalu skatlogu nakts apgaismojumam, dārza apgaismojumam vai vienkārši, lai piešķirtu mājoklim krāsu. Izmanto tikai kā papildu apgaismojumu.

Jebkuru profilu ir labāk uzstādīt rūpīgi, t.i., uz skrūvēm, nevis uz līmes. Līme var izžūt karstumā, un galu galā profils nokritīs.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-11-08 11:08:19
0
146

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!