Kā izvēlēties piekaramos āra gaismekļus

  • Kā izvēlēties piekaramos āra gaismekļus

Āra piekaramie gaismekļi ir vienkāršs un izdevīgs veids, kā izgaismot apkārtni. Tie paveic lielisku darbu un tajā pašā laikā izskatās ļoti harmoniski ainavā.

Šeit lasiet par galvenajām iezīmēm un niansēm, izvēloties āra piekaramos gaismekļus.

Piekaramo gaismekļu veidi

Visus āra piekaramos gaismekļus var iedalīt 3 tipos atkarībā no to pielietojuma:

  • Funkcionālie ķermeņi. Šie gaismekļi nodrošina tiem uzticētās zonas funkcionālo apgaismojumu. To galvenās prasības ir gaismas kvalitāte un vienmērīga darbība, un to izskats nav svarīgs. Funkcionālos gaismekļus izmanto dārza laukumos vai nu kā pagaidu apgaismojuma risinājumu, vai vietās, kur to skaistumam nav nozīmes: piemēram, pie saimniecības ēkām.
  • Dekoratīvie izstrādājumi. Šo gaismekļu galvenā iezīme ir to pievilcīgais dizains. Tie ne tikai izgaismo telpu, bet arī to rotā. Dekoratīvo apgaismojumu izmanto formālās zonās: gar celiņiem, pie lieveņiem vai vārtiem, pie lapenēm.
  • Jauktu funkciju ierīces. Daudzi ražotāji cenšas apvienot pirmo divu kategoriju stiprās puses, lai radītu daudzpusīgu gaismekli, kas var gan apgaismot telpu, gan vienlaikus izskatīties pievilcīgi un interesanti. LIeliski būs piemērotas virtenes ar LED spuldzēm. 

Barošanas avota tips

Dažādus gaismekļus var darbināt no dažādiem avotiem: elektrotīkla, baterijām, akumulatoriem vai saules enerģijas. Barošanas avota izvēle ir atkarīga no atrašanās vietas un lietošanas biežuma. Ja nepieciešams pastāvīgi apgaismot kādu teritoriju, apsveriet iespēju pieslēgt gaismekļus elektrotīklam.

Uzticamības un darbības kvalitātes ziņā tās ievērojami apsteidz citu konfigurāciju ierīces. Ja apgaismojums tiek ieslēgts neregulāri un nav ilgstoši lietojams, varat izmantot ar baterijām vai akumulatoriem darbināmus piekaramos gaismekļus. Jums nav jādomā par to pieslēgšanu elektrotīklam, taču ir labi vienmēr mājās turēt papildu barošanas avotu komplektu.

Dekoratīvo apgaismojumu, kam nav jānodrošina augstas kvalitātes vai augstas intensitātes apgaismojums, var darbināt arī ar saules baterijām. Tas ir ekonomisks risinājums mājsaimniecības zemes gabalam, taču svarīgs priekšnoteikums šādiem gaismekļiem ir pietiekams saules gaismas daudzums dienas laikā, ko ierīce var pārvērst enerģijā, lai tā darbotos diennakts tumšajā laikā.

Spuldzes tips

Āra apgaismojumam var izmantot šādus spuldžu veidus:

  • Kvēlspuldzes ir tradicionālās spuldzes, kas vēl pavisam nesen tika plaši izmantotas, taču tagad tās aizvieto modernāki gaismas avoti. Kvēlspuldzes ir lētas un nodrošina acīm patīkamu gaismu. Ar to to priekšrocības arī beidzas. Trūkumi ir lielais enerģijas patēriņš, īsais kalpošanas laiks un lielā karstums darbības laikā, salīdzinot ar citiem spuldžu veidiem.
  • Luminiscences spuldzes ir drošāki un ekonomiskāki gaismas avoti nekā kvēlspuldzes. Luminiscences spuldzēm ir plašs gaismas spektrs, lietošanas laikā tās nesakarst, tām ir liela gaismas jauda un ilgs kalpošanas laiks. Tomēr šīs spuldzes satur dzīvsudrabu, kas ir bīstams veselībai, un tās arī slikti reaģē uz zemu apkārtējās vides temperatūru, samazinot gaismas plūsmu līdz pat pusei.
  • LED ir energoefektīvākās spuldzes, un to popularitāte ar katru gadu pieaug. LED ir minimāls enerģijas patēriņš, tās rada augstas kvalitātes apgaismojumu neatkarīgi no vides apstākļiem un, ja tiek pareizi izmantotas, var kalpot gadu desmitiem. To galvenais trūkums ir augstās izmaksas, kas tomēr vairumā gadījumu ātri atmaksājas.

Vairāki faktori var ietekmēt āra piekaramo gaismekļu lampu izvēli. Tie ir, piemēram, lietošanas biežums, prasības attiecībā uz gaismas kvalitāti un jūsu budžets. Mēs iesakām lietošanai visām zonām labāk iegādāties LED spuldzes.

Gaismas temperatūra – krāsa

Gaismai var būt dažādi krāsu toņi. Šo īpašību sauc par krāsu temperatūru, un to mēra Kelvinos (K). Visu mākslīgās gaismas krāsu spektru iedala 3 daļās: siltā gaisma (līdz 3500 K), neitrāla gaisma (3500-5000 K) un aukstā gaisma (virs 5000 K).

  • Silta gaisma ir dzeltenīga vai oranža. Tā ir ļoti mājīga un patīkama acīm, tāpēc vislabāk piemērota lapenēm, terasēm un citām atpūtas vietām. 
  • Neitrāla gaisma ir balta, tuva dabiskajai saules gaismai. Tai ir vislabākā krāsu atveidošana, un tā vislabāk piemērota funkcionālajam apgaismojumam. Neitrāla gaisma jānovieto pie vārtiem vai ieejas durvīm, pie saimniecības ēkām.
  • Vēsā gaisma - zilgana vai zila. Izmantojiet to taupīgi, piemēram, kā dekoratīvā apgaismojuma sastāvdaļu. Ilgstoša aukstas gaismas avotu iedarbība var izraisīt nogurumu, aizkaitināmību un pat galvassāpes.

Aizsardzības līmenis pret putekļiem un mitrumu

Visiem gaismekļiem, ko izmanto ārpus telpām, jābūt ar paaugstinātu aizsardzības līmeni pret nelabvēlīgu vides ietekmi.

To var novērtēt katram atsevišķam gaismeklim pēc IP indeksa, kas tiek piešķirts visiem gaismekļiem. Jo augstāks indekss, jo labāk gaismeklis ir aizsargāts pret mitruma un sīkāko putekļu daļiņu iekļūšanu tā vadošajos elementos.

Āra apgaismojumam izvēlieties gaismekļus ar vismaz IP44. 

Lai izvēlētos piekaramo āra gaismekli, jums ir jābūt skaidrai izpratnei par to, kādam nolūkam jums tas ir nepieciešams un kādu funkciju tas veiks. Tieši šie punkti nosaka gaismekļa veidu un tā galvenās tehniskās īpašības. Visiem āra gaismekļiem neatkarīgi no modeļa ir izvirzīta vispārēja prasība, ka tiem jābūt ar paaugstinātu aizsardzības līmeni pret nelabvēlīgiem apkārtējās vides faktoriem. Tas ir priekšnoteikums jūsu drošībai un ilgam āra gaismekļu kalpošanas laikam.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-06-26 13:41:45
0
183

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!