Lineārie gaismekļi ir kļuvuši par regulāru sabiedroto mājas telpu, tirdzniecības, biroju, tirdzniecības zāļu un pat uzņēmumu apgaismojuma ierīkošanā. Šāda daudzpusība un pieprasījums ir saistīts ar daudzajām priekšrocībām, ko sniedz lineārie LED gaismekļi. Šādi gaismas avoti ir lēti, vienlaikus uzrādot zemu enerģijas patēriņu, ilgu kalpošanas laiku un augstu apgaismojuma līmeni. Ar to palīdzību var apgaismot tumšu nišu vai organizēt vispārēju apgaismojumu - viss ir atkarīgs no gaismekļu skaita un spilgtuma.
Kas ir lineārais LED gaismeklis?
Apgaismojums ir būtiska funkcija, kas uzlabo dzīves apstākļus, pagarina darba dienu un vairumā gadījumu ļauj to organizēt, kā arī veicina ērtu atpūtu. Tieši pateicoties gaismai, mēs varam lasīt vakarā, sēžot krēslā, vai nodarboties ar rokdarbiem jebkurā diennakts laikā, kad rodas iedvesma. Mūsdienās populārākie apgaismes ķermeņi ir aprīkoti ar gaismas diodēm, un starp LED lampām vispopulārākās ir lineārās lampas.
Lineārais LED gaismeklis ir garu un plakanu dienasgaismas luminiscences spuldžu analogs, tikai daudz videi draudzīgāks un ekonomiskāks. Luminiscences gaismas avoti saturēja dzīvsudraba tvaikus, tāpēc nepareiza izmešana vai spuldzes integritātes bojājums izraisīja vides katastrofu. Lineārās LED spuldzes izskatās kā šauras līstītes, kas vienmērīgi spīd visā garumā, tās nav kaitīgas, tām nav problēmu ar utilizāciju, tās darbojas klusi un nesakarst. Tajā pašā laikā tās var izmantot tajās pašās darbības jomās, kurās darbojas luminiscences spuldzes, novietojot tās mājās, uzņēmumos, birojos, veikalos utt.
Lineāro gaismekļu priekšrocības:
- energoefektivitāte;
- darbības ilgmūžība;
- ultravioletā starojuma neesamība;
- drošība cilvēku veselībai un ekoloģijai;
- noturība pret vibrāciju un sprieguma pārspriegumiem tīklā;
- trokšņa neesamība darbības laikā.
Lielākā daļa šādu gaismekļu ir aprīkoti ar augstas kvalitātes difuzoriem, tāpēc tie nerada atspīdumu uz atstarojošās virsmas un nerada atspīduma efektu. Tajā pašā laikā to spilgtums ļauj izmantot lineāros gaismekļus, lai organizētu pamata vai akcenta apgaismojumu, atsevišķu telpas zonu, skatlogu utt. apgaismošanu. Svarīgi ir tikai izvēlēties pareizos gaismekļus, pamatojoties uz to tehniskajiem parametriem un variācijām.
Pastāv vairāki galvenie lineāro gaismekļu veidi, un to klasifikācija ir balstīta uz fiksācijas metodi:
- Padziļinājumā iebūvētie LED gaismekļi. Nosaukums runā pats par sevi - gaismekli var viegli iebūvēt sienā vai griestos, lai pievienotu akcentējošu apgaismojumu vai organizētu orientējošu, ekspozīcijas vai galveno apgaismojumu. Šādus apgaismes ķermeņus ir ērti izvēlēties zem jebkura interjera stila, tie neprasa papildu vietu izvietošanai. Iebūvējamais gaismeklis tiek uzstādīts vienā līmenī ar virsmu.
- Virsapmetuma tipa virsmas LED gaismekļi. Gaismekļus var uzstādīt uz sienas virsmas, piekaramo skapīšu apakšpusē, pie griestiem - jebkurā vietā, kur tas ir nepieciešams. Šādu ierīci ir viegli uzstādīt, pamatnes materiālam nav nozīmes. Galvenais, lai virsma būtu pēc iespējas līdzenāka, pretējā gadījumā virsmai piestiprinātais gaismeklis tiks piestiprināts greizi un pievērsīs uzmanību sienas vai griestu nelīdzenuma problēmai.
- Piekaramie lineārie LED gaismekļi. Šāda veida apgaismes ķermeņi ir retāk sastopami, taču tie ir pilnvērtīgs interjera papildinājums ne tikai no funkcionālā viedokļa, bet arī no dekoratīvā viedokļa. Piekaramie, kā var noprast pēc nosaukuma, tiek piekārti pie griestiem, un tie var būt dažāda garuma, tāpēc jūs varat izvēlēties piemērotu gaismas ķermeņu, ņemot vērā griestu augstumu. Tas ir oriģināls interjera papildinājums minimālisma, hi-tech, loft, tehno u. c. stilā. Šos gaismekļus var izmantot, lai izveidotu akcenta apgaismojumu vai galveno apgaismojumu, izmantojot vairākas ierīces, kas piekārtas vienādā vai atšķirīgā augstumā.
Arī LED lineārie gaismekļi var atšķirties pēc izmēra, LED diodēm, spilgtuma, jaudas un pat formas. Tāpēc pirms iegādes rūpīgi jāizpēta piedāvājums.
Attiecībā uz aizsardzību pret ārējām ietekmēm pastāv dažādas LED lineāro gaismekļu klases:
- IP20 ir zemākais, bet arī visizplatītākais apgaismojuma konstrukciju aizsardzības līmenis. Piemērots uzstādīšanai tikai iekštelpās, un uzstādīšana jāveic telpā ar zemu mitruma līmeni, kura ir apsildāma un nav putekļaina.
- IP40 - Esna, Liman un Lota gaismekļi ar šo aizsardzības līmeni ir piemēroti telpām ar augstu mitruma līmeni. To blīvie korpusi nelaiž mitrumu un ūdeni, kā arī putekļus un smiltis (ja pastiprinās vējš un sākas putekļu vētra). Gaismekļi ir ideāli piemēroti ražošanas telpu ar augstiem griestiem apgaismošanai.
- IP65/IP66 - šīs aizsardzības klases gaismekļus parasti izvieto telpās ar augstu putekļu un mitruma līmeni. Lai gan tiem nav pilnībā hermētiska korpusa, atmosfēras nokrišņi tos neizslēgs no darbības. Turklāt šādas ierīces var būt triecienizturīgas.
Kur izmanto lineāro LED apgaismojumu?
Dažādas jaudas un specifikāciju lineārā tipa gaismekļi tiek izmantoti dzīvokļu, tirdzniecības un izstāžu zāļu, biroju telpu, ražošanas cehu vietējam un vispārējam apgaismojumam. Dzīvokļa vai mājas apstākļos tās būs piemērotas jebkurā telpā, bet visbiežāk tās tiek uzstādītas tajās telpās, kur dabiskā gaisma neiekļūst - parasti vannas istabās, tualetēs, gaiteņos, dažkārt guļamistabās, kur nav logu.
Lielus lineāros gaismekļus ar lielu jaudu var uzstādīt lielos birojos, hipermārketos, noliktavās, kā arī virs kāpņu telpām, sabiedrisko un ražošanas ēku garajos gaiteņos.
Kā izvēlēties lineārā gaismekļa izmēru?
Patiesībā no lineārā gaismekļa izmēra un gaismas diožu skaita būs atkarīga tā jauda un spilgtums, un tādējādi noteiks uzstādīšanas iespējas. Standarta gadījumā visiem lineārajiem gaismekļiem ir apmēram vienāds platums, bet garums var būt 30 cm vai 2 m.
Garuma izvēle ir atkarīga no pielietojuma. Ja nepieciešams gaismeklis uzstādīšanai gaitenī ar augstiem griestiem vai lielā zālē, optimāli ir izvēlēties lielāku modeli. Vienlaikus vienmēr jāvadās pēc ražotāja deklarētajiem darbības parametriem.
Lineāro gaismekļu darbības parametri
Iegādājoties lineāro gaismekli, ir jāraugās ne tikai uz tā izskatu, bet arī tehniskajiem parametriem. Svarīgākie no tiem ir šādi:
- Jauda ir strāvas jauda, kas nozīmē, cik daudz elektrības patērē apgaismes ierīce. Nebūs gluži pareizi paļauties uz jaudas rādītājiem, lai novērtētu LED lampas spilgtumu, tam ir cits raksturojums - gaismas daudzums lūmenos.
- Gaismas daudzumu - gaismu mēra lumenos, tāpēc, jo spilgtāks gaismeklis jums ir nepieciešams, jo lielāks lumenu skaits ir jāmeklē.
- Energoefektivitāte - šis rādītājs raksturo, cik ekonomisks ir gaismeklis, vērtība tiek mērīta lumenos uz vatu. Nav slikts variants - izvēlieties ierīci ar rādītāju 80 lūmeni uz vatu, bet jo vairāk, jo labāk.
- Gaismas krāsa - gaisma var būt zilgana, balta, dzeltenīga, no tās krāsas ir atkarīga atmosfēra telpā. Un, ja birojā zilgana gaisma būs tikpat piemērota, dzīvojamā istabā tā ātri vien radīs vislielāko diskomfortu.
- Gaismas temperatūra – mājām izmantojot gaismas siltu gaismas temperatūru (līdz 3500K), birojiem 3500-4000K.
Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.
T: +371 24 94 2444
E: info@balticled.lv