Kā izvēlēties lampu lasīšanai

  • Kā izvēlēties lampu lasīšanai

Tikai nedaudzi lasīšanas entuziasti uzskata, ka ir nepieciešams investēt papildu telpā savam hobijam. Šķiet, nav nepieciešams iegādāties papildu gaismas ķermeņus, jo telpā ir citi gaismas avoti.

Patiesībā ir vērts iegādāties atbilstošu papildu gaismas avotu lasīšanai, lai jūs varētu pilnībā izbaudīt lasīšanu un, protams, novērst redzes traucējumus. Šajā rakstā aplūkosim, kuras gaismas vislabāk piemērotas lasīšanas entuziastiem.

Gaismekļu veidi

Sienas lampas

Šie ķermeņi ir vispiemērotākie, lai iekārtotu lasīšanas zonu guļamistabā. Ja jums patīk gulēt gultā ar interesantu grāmatu, sienas lampas būs lieliski palīgi šajā nodarbē jebkurā diennakts laikā.

Galvenā prasība šāda veida lampām ir ērtības ikdienas lietošanā. Tas lielā mērā ir atkarīgs no slēdža atrašanās vietas.

Mūsu veikalā ir pieejamas 3 veidu sienas lampas: 

  • Ar korpusā iebūvētu slēdzi tie ir estētiski vispievilcīgākie modeļi, jo pēc uzstādīšanas tiem blakus nav lieku vadu. Tomēr šo ierīču uzstādīšana var būt diezgan laikietilpīga. Elektroinstalācija jānodrošina iepriekš vai arī pēc uzstādīšanas jāatjauno sienu apdare.
  • Ar ķēdes slēdzi - šīs ierīces var pieslēgt elektrotīklam, izmantojot atsevišķu vadu, vai arī tās var iebūvēt sienā. Ķēdes slēdzis ir ērtāks nekā iebūvēts slēdzis, jo to parasti ir vieglāk aizsniegt gandrīz no jebkuras pozīcijas.
  • Ar slēdzi uz barošanas kabeļa - šie gaismekļi parasti ietilpst budžeta klasē. Nepieciešamība atstāt papildu vadu, uz kura atrodas ieslēgšanas/izslēgšanas slēdzis, padara šos gaismekļus nedaudz mazāk pievilcīgus dažu klientu acīs. Patiesībā tos var uzstādīt, netraucējot interjera estētiku, piemēram, rūpīgi nostiprinot vadu vertikāli, izmantojot īpašus turētājus.

Neatkarīgi no to veida sienas lampas jāuzstāda pareizā augstumā attiecībā pret gultas plakni. Optimālais augstums ir tāds, kurā, atrodoties guļus vai pusguļus, jūs varat bez grūtībām vai sasprindzinājuma aizsniegt gaismas slēdzi.

Stāvlampas

Stāvlampas ir ideāli piemērotas viesistabai ar ērtu dīvānu vai krēsliem, kur var ērti apsēsties un lasīt. Tagad pārdošanā ir stāvlampas, kas paredzētas tieši šāda laika pavadīšanas veida cienītājiem. Šīm ierīcēm ir ne tikai galvenā lampa, bet arī papildu lampa, kas parasti ir uzstādīta uz elastīgas kājas, lai jūs varētu mainīt gaismas stara virzienu un pielāgot to savai pozīcijai.

Ja vēlaties klasisku stāvlampu, izvēlieties modeli ar grozāmu lampas abažūru. Varat arī noregulēt lampu tā, lai gaisma no tās krīt pareizajā virzienā.

Ir svarīgi ne tikai izvēlēties pareizo stāvlampu, bet arī atrast tai piemērotāko vietu atpūtas zonā. Ja esat labrocis, novietojiet gaismas avotu kreisajā pusē, ja esat kreilis - labajā pusē.

Gaismas avota optimālais augstums virs sēdošās personas ir atkarīgs no lampas jaudas. Ja izmantojat standarta 60 W spuldzes vai to LED analogus, no tām līdz grāmatai jābūt aptuveni 60-70 cm, bet arī šeit viss ir individuāli. Ja gaisma pēkšņi kļūst nepietiekama vai, gluži pretēji, pārāk spilgta, to var regulēt, vienkārši nomainot spuldzi pret jaudīgāku vai mazāk jaudīgu.

Galda lampas

Galda lampa ir piemērota tiem, kam lasīšana ir ne tikai izklaide, bet arī darba procesa sastāvdaļa. Ja parasti lasāt vai strādājat ar dokumentiem pie rakstāmgalda, ir vērts izvēlēties šāda veida lampu, lai to labi apgaismotu.

Galvenās prasības galda lampai ir tās pamatnes stabilitāte vai ciets stiprinājums, lakonisks dizains un lai ierīce neatspīd uz darba virsmām. Būtu arī lieliski, ja ierīce būtu aprīkota ar gaismas plūsmas spilgtuma maiņas funkciju.

Lampai ir jārada virzīts gaismas plūsmas virziens, tāpēc labāk atteikties no iespējām ar caurspīdīgiem kupoliem, aizstājot tos ar metāla vai tekstila kupoliem. Ja plānojat izmantot šādus gaismekļus ar kvēlspuldzēm, ņemiet vērā, ka procesā metāls būs ļoti karsts, un tekstilmateriālam jābūt izturīgam pret sadegšanu.

Lasīšanas gaismas specifikācijas

Lampas jauda

Lai nodrošinātu, ka gaismas trūkums nenogurdina acis un pārāk daudz gaismas lasot nerada atspulgus, izvēlieties pareizo gaismas avotu ar atbilstošu jaudu. Lokālie gaismekļi parasti atrodas nelielā attālumā no lietotāja, tāpēc tos var izmantot ar aptuveni 60 W spuldzēm (kvēlspuldzēm). LED apgaismojuma jauda var būt 4-6 W.

Labs risinājums jūsu lasītavai ir dimmējamie gaismekļi. Tie ļauj regulēt gaismu, lai nodrošinātu jums vai jūsu ģimenei ērtu apgaismojumu. Tas ir svarīgi, piemēram, guļamistabā, kur gaismai jābūt ērtai ne tikai lasītājam, bet arī cilvēkam, kas atpūšas vai guļ blakus.

Gaismas temperatūra

Šī īpašība nosaka dažādu gaismas avotu nokrāsu. Atkarībā no temperatūras gaisma var būt vēsā (zila), neitrālā (balta) vai siltā (dzeltena vai oranža).

Dažādi gaismas toņi atšķirīgi ietekmē apkārtējo objektu uztveri, sajūtas un pat mūsu psihi.

  • Neitrālu uzskata par vistuvāko dabiskajai saules gaismai. Tā ir uzmundrinoša, enerģiska un nodrošina visprecīzāko krāsu un izmēru atspoguļojumu visam, kas ir mums apkārt. Tā ir pietiekami ērta, lai tajā varētu lasīt gan darba, gan izklaides nolūkā.
  • Silta gaisma ir patīkama acīm, tā nomierina un nomierina. To ieteicams izmantot atpūtas zonās: piemēram, guļamistabā, kur ir patīkami atpūsties pēc darba dienas, lasot savus iecienītākos literāros darbus.
  • Aukstā gaisma uzlabo koncentrēšanās spējas, palīdz koncentrēties un maksimāli labi veikt darba uzdevumu. Tomēr to vislabāk lietot ļoti mazās devās, jo ilgstoša šādas gaismas iedarbība nogurdina acis un var izraisīt kairinājumu un galvassāpes. Aukstā gaisma ir noderīga birojā vai pie rakstāmgalda. To var izmantot, piemēram, ja svarīgi dokumenti ir rūpīgi un salīdzinoši ātri jāizpēta, bet ilgstošai lasīšanai labāk ir nodrošināt citas temperatūras gaismu.

Gaismas avota veids

Lasāmajās lampās parasti izmanto šādus spuldžu veidus:

  • Kvēlspuldzes ir klasiskās spuldzes, kas mājsaimniecībās tiek izmantotas jau vairākus gadu desmitus. To galvenā priekšrocība ir maiga, silta gaisma, kas ir ērta cilvēka acīm. Vēl viena priekšrocība ir zemās izmaksas salīdzinājumā ar citiem gaismas avotiem. Turklāt kvēlspuldzēm ir daudz trūkumu, tostarp īss kalpošanas laiks, liela spuldzes sakaršana darbības laikā un liels enerģijas patēriņš.
  • Halogēna spuldzes ir modernizēta kvēlspuldžu versija. Tās kalpo vismaz divreiz ilgāk nekā to prototipi. Tās ir arī spilgtākas nekā parastās spuldzes. Tomēr arī halogēna spuldzes darbības laikā kļūst ļoti karstas, turklāt "necieš" pieskārienu vai jebkādu kontaktu ar spuldzi. Uz spuldzes atstātās pēdas var izraisīt spuldzes sprādzienu un savainot lietotājus. Šādas spuldzes principā var izmantot lasīšanai, bet noteikti labāk tās nelietot, piemēram, bērna istabā.
  • LED ir modernākais un praktiskākais gaismas avots. Diožu spuldzes var būt pieejamas jebkurā kvēlspuldzes temperatūrā: vēsā, neitrālā, siltā. Tās darbojas aptuveni 50 reizes ilgāk nekā kvēlspuldzes. Turklāt tās patērē minimālu elektroenerģijas daudzumu un neuzkarst pat tad, ja deg ilgstoši.

LED trūkums ir to salīdzinoši augstā cena, kas tomēr atmaksājas to kalpošanas laikā. Dažos modeļos diodes ir iebūvētas gaismekļos bez iespējas tās nomainīt. Konstrukcija ir tāda, ka pat tad, ja dažas diodes sabojājas, gaismeklis turpina darboties. Un tā kalpos pietiekami ilgi, lai jūs varētu izlemt to nomainīt pret jaunu, nevis tāpēc, ka tā nedarbojas tik labi, kā vajadzētu.

Luminiscences spuldzes nav ieteicamas kā lasīšanas apgaismojums. Lai gan tās nodrošina labas kvalitātes gaismu, to spuldzes iekšpusē ir pārklātas ar dzīvsudrabu saturošām vielām. Ja lampa ir bojāta, dzīvsudraba tvaiki var kaitēt lietotāja veselībai.

Kā redzams, pareizā lasīšanas gaisma ir tāda, kas ir piemērota tai atvēlētajai vietai, kā arī lietotāja individuālajām vajadzībām. Izvēloties gaismekli, galvenokārt jāvadās pēc tā komforta līmeņa, ko tas var nodrošināt. Pievērsiet uzmanību regulēšanas iespējām, slēdža novietojuma ērtumam, uzstādīšanas vai montāžas veidam un pārliecinieties, vai uzticaties savam vispārējam iespaidam par dažādiem modeļiem. Armatūrai ir ne tikai jāpilda sava funkcija, bet tai ir arī jāpiemīt jums un jābūt jums piemērotai visos aspektos.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2022-09-09 13:58:08
0
478

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!