Kā izvēlēties biroja apgaismojumu

 • Kā izvēlēties biroja apgaismojumu

Darba vietā komfortu nodrošina daudzas lietas, bet apgaismojums, iespējams, ir vissvarīgākā no tām. Tam jābūt kvalitatīvam: viendabīgam, drošam, efektīvam, bet ne kairinošam. Tāpēc biroja apgaismojuma iegādei nevajadzētu būt dizaina vai budžeta jautājumam. Lai nodrošinātu, ka jūsu komanda strādā produktīvi un jūtas labi, pirms pasūtīšanas uzziniet, kā izvēlēties biroja apgaismojumu.

Biroju apgaismojuma standarti

Galvenais un primārais ir tas, ka biroju apgaismojumam jāatbilst vairākiem diezgan stingriem noteikumiem un prasībām. Tajos jāiekļauj:

 • Apgaismojums. Šis parametrs nosaka gaismas spilgtumu: to aprēķina kā gaismas plūsmu lumenos uz 1 m2 un mēra luksos (lx). Saskaņā ar starptautiskajiem standartiem pie rakstāmgalda ir nepieciešami 500 luksi. Savukārt citās telpās apgaismojumu var samazināt, piemēram, līdz 300 luksiem konferenču telpā un 200 luksiem arhīvā. Nepieciešama korekcija atbilstoši dabiskajai gaismai un aktivitātēm (zemāka - darbam ar datoru, augstāka - lasīšanai un zīmēšanai utt.).
 • Krāsu temperatūra. To izmanto, lai norādītu apgaismojuma krāsu, un mēra Kelvinos (K). Saskaņā ar šo rādītāju vislabākā izvēle biroja gaismekļiem ir neitrāla "balta" gaisma 3500-4500 K diapazonā: tā ir universāla un līdzsvarota. "Aukstā" gaisma ar temperatūru virs 4500 K ir zilā krāsā, un tā palīdz koncentrēties, taču var būt nogurdinoša. Savukārt dzeltenīgā "siltā" gaisma zem 3500 K ir piemērota tikai atpūtai un relaksācijai. Par apgaismojuma ietekmi lasiet šeit
 • Drošība. Mirgošanas un stroboskopa efekti nav pieņemami - tie izraisa galvassāpes un kairinājumu. Izvairieties no gaismekļiem ar spīdīgiem gaismekļiem vai korpusiem, kas rada atspīdumu. Pievērsiet uzmanību arī elektroiekārtu sasilšanai (īpaši, ja runa ir par apgaismojumu piekārtajiem griestiem) un korpusa krāsai (tai jāsaskan ar citu dekoru, lai tā nenovērstu uzmanību ar asiem kontrastiem).
 • Dažādība. Tēmai par to, kā izvēlēties apgaismojumu birojā, ir nepieciešama kompleksa pieeja - jūs nevarat aprobežoties tikai ar viena veida gaismekļiem. Tas ir jāsadala vispārīgajā, vietējā un dekoratīvajā. Pirmais rada gaismu telpā kopumā, otrais ir vērsts uz darbinieka darba vietu, bet trešais palīdz piešķirt biroja telpai stilu un mājīgumu, izcelt interesantas detaļas – piemēram gleznu pie sienas. 

Aktuālās tendences biroja apgaismojumā 

Papildus obligātajām normām ir vērts ņemt vērā arī neobligātās, bet mūsdienās ļoti ieteicamās normas. Tās ir šādas īpašības:

 • Spuldžu veids. Optimālākais risinājums ir LED spuldzes: tās ir ekonomiskas, ilgmūžīgas, kompaktas, gandrīz nesilda un var būt ar dažādu krāsu temperatūru.
 • Gaismas regulēšana. Modernās tehnoloģijas ļauj elastīgi regulēt apgaismojuma spilgtumu un krāsu - tas ir noderīgi dažādiem darba uzdevumiem, dienas laikiem, individuālajām darbinieku vēlmēm utt. Var mainīt gan vietējo, gan vispārējo apgaismojumu.
 • Aizsardzība. Gaismekļiem darba telpās jābūt izturīgiem un drošiem. Tāpēc ir vērts izvērtēt gan korpusa materiālu (vēlams metāla un izturīgas plastmasas), gan aizsardzības pakāpi.

Biroja apgaismojuma veidi 

Runājot par to, kā izvēlēties apgaismojumu birojā, nebūtu pilnīga bez tā veidiem. It īpaši tāpēc, ka jau ir norādīts, ka vislabāk ir uzstādīt dažāda veida apgaismojumu. Katram no tiem ir savas īpatnības:

 • Lustras. Šāda veida piekaramie gaismekļi bieži tiek izmantoti, piemēram, dzīvojamās telpās, nevis birojos. Lai gan tie iederētos lielās prezentāciju telpās, uzņemšanas telpās, atpūtas telpās u. c., kur nepieciešams iespaidīgs gaismas ķermeņi ar izkliedētu gaismu. Galvenais, lai griesti šajā interjerā būtu pietiekami augsti - zem lustras jābūt vismaz 2,5 m augstumam.
 • Virsmapmetuma gaismekļi. Patiesībā tās arī tiek pieskaitītas pie lustrām, taču to "piekarināmā" dizaina dēļ tās ir vērts pieminēt atsevišķi - vēl jo vairāk tāpēc, ka šāda veida lustras ir lieliski piemērotas biroja telpām. Modeļi, parasti aizņem minimālu platību, nodrošina maigu gaismu un ir veidoti stingrā stilā.
 • LED paneļi. Ir viens no praktiskākajiem un stilīgākajiem veidiem, kā organizēt apgaismojumu jebkura izmēra un mērķa telpām. Šīm apgaismes ierīcēm ir daudz priekšrocību: tās ir kompaktas, energoefektīvas, drošas, viegli uzstādāmas un izmantojamas. Par LED paneļiem darba telpai lasiet šeit
 • Spotlampas. Vēl viens populārs griestu gaismekļu veids pamatapgaismojumam. To galvenās iezīmes ir nelielais izmērs un iespēja uzstādīt pie jebkuriem griestiem (modeļus var gan iebūvēt, gan uzstādīt uz griestiem). Taču jāuzmanās: to gaismas plūsma ir šauri koncentrēta, tāpēc to izvietojums birojā jāplāno tā, lai nebūtu tumšu vai gaišu zonu.
 • Sliežu prožektori. Tie ir prožektori, kas uzstādīti uz speciālas sliedes, ar iespēju mainīt to ķermeņa stāvokli un gaismas virzienu. Šie modeļi var akcentēt svarīgus biroja vai blakus esošo telpu elementus un palīdz zonēt telpu.
 • Galda lampas. Galda lampai jābūt ar stingri virzītu gaismu un slēgtu plafonu, elastīgai ķermeņa stāvokļa maiņai, ērtai darbībai un neuzkrītošam dizainam.
 • Stāvlampas. Šādi gaismas ķermeņi birojos nav bieži sastopami, taču tie ir piemēroti dažādiem pielietojumiem. Piemēram, tos var uzstādīt pie ieejas durvīm vai pie reģistratūras. Stāvlampa makšķeres formā ir arī pievilcīgs risinājums konferenču telpas galdam, un neparastu dekoratīvu modeli var izmantot vadītāju biroja vai radošo telpu dekorēšanai.
 • Sienas lampas. Ir ideāli piemērotas biroju gaiteņos un priekštelpās, kur tās var pilnībā aizstāt griestu apgaismojumu un var tikt ieslēgtas ar kustību sensoriem. Tomēr tie ir noderīgi arī kā interjera akcents un dekoratīvs elements. Svarīgi, lai gaisma no tām plūstu vai nu uz griestiem, vai uz leju, vai arī tiktu izkliedēta uz sāniem, bet ne strādājošo cilvēku virzienā.
 • LED lentes. Mūsdienās biroja apgaismojuma izvēle galu galā ir saistīta ne tikai ar funkciju, bet arī ar dizainu. Tāpēc šādas gaismas avots, kas parasti tiek uzstādītas skaistam apgaismojumam guļamistabā, bieži vien tiek izvietotas arī darba telpās. Tos var novietot gar grīdlīstēm un pie iekšdurvīm, aiz spoguļiem, zem mēbelēm, plauktiem utt.

Daudzi ražotāji ražo pievilcīgus un funkcionālus gaismekļus, taču tikai daži var garantēt, ka tie ir droši un uzticami. Tāpēc birojiem ir vērts pasūtīt produktus no labi zināmiem un uzticamiem zīmoliem. Mūsu plašajā piedāvājumā Jūs noteikti atradīsiet savām vajadzībām piemērotus gaismekļus. 

Kā izveidot pareizu mācību vai darba apgaismojumu


Ja Jums rodas kādi jautājumi zvaniet vai rakstiet mums: 

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-13 16:48:19
0
946

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!