Kā izvēlēties āra apgaismojumu

  • Kā izvēlēties āra apgaismojumu

Pareizu āra gaismekļu izvēle ir saistīta ar vairākām prasībām un niansēm. Šajā rakstā mēs parādīsim, kā izvēlēties kvalitatīvu produktu, kas labi izskatīsies un nodrošinās jūsu apkārtnei gaismu gadiem ilgi.

Apgaismojuma veidi 

Vispirms ir vērts izlemt par apgaismes ķermeņu veidu. Skaistā ainavas dizainā obligāti ir apvienots pamata un akcentu apgaismojums, kam tiek izmantoti dažādi apgaismojuma tehnoloģiju veidi. Izvēlieties pamata gaismas avotus:

Laternas. Tās var izvietot gar galvenajiem celiņiem un pa perimetru.

Piekaramie un griestu varianti. Piemērots dārza lapenēm, terasēm un verandām.

Āra sienas lampas un sienas modeļi. Var izmantot gan kā galveno gaismas avotu nelielās verandās vai pie ieejas, gan kā papildu gaismas avotu.

Iebūvētie. Virsmas modeļus var iebūvēt tieši flīzēs, lai apgaismotu šaurus celiņus un taciņas, bet sienas modeļi ir piemēroti nelielu dārza ēku apgaismošanai.

Atdzīviniet savu eksterjeru un radiet iespaidīgus akcentus:

Svarīgi!

Apvienojiet dažādus gaismas avotu veidus, lai ārējais apgaismojums būtu vienots un pārdomāts. Zemes apgaismojums un laternu modeļi ir piemēroti kā pamats, bet akcentu apgaismojumam var izmantot sienas gaismekļus, prožektorus un dekoratīvo apgaismojumu. Sienas var skaisti izgaismot ar fasādes gaismām un ielu gaismekļiem.

Rekomendācijas izvēloties 

Izvēloties āra apgaismojumu, pievērsiet uzmanību šādiem faktoriem.

Pirmais skaitlis attiecas uz aizsardzības pakāpi pret svešķermeņu iekļūšanu, otrais skaitlis - uz aizsardzības pakāpi pret mitrumu un nokrišņiem. Jo lielāks skaitlis, jo lielāka gaismekļa aizsardzība. Ierīcēm, kas pilnībā atrodas ārpus telpām (novietoti uz zemes  vai piekārti vietās, kur nav jumta), jābūt droši aizsargātām pret mitrumu un putekļiem, un to aizsardzības klasei jābūt no IP44 līdz IP68. Gaismekļiem, kas uzstādīti zem nojumes, lapenēs vai uz terasēm, ir pieļaujami aizsardzības līmeņi IP20, IP21, IP33, IP40, IP43.

  • Materiāla izturība

Materiāla kvalitāte un izturība tieši ietekmē to, cik ilgi gaismeklis kalpos un cik ilgi tas saglabās savu izskatu. Vispopulārākās ir klasiskās tērauda laternas un to modernās versijas no nerūsējošā tērauda. Tās ir izturīgas un to kalpošanas laiks pareizas lietošanas apstākļos var sasniegt pat desmitiem gadu. 

  • Lampas tips

Lai taupītu elektroenerģiju, ielu apgaismojumam vajadzētu izmantot LED spuldzes. Tās patērē aptuveni 8 reizes mazāk enerģijas nekā kvēlspuldzes un var kalpot vismaz 5 gadus. LED spuldzes nesakarst, tāpēc temperatūras maiņu dēļ gaismas ierīces stikls nesakarst.

  • Veidojiet “gudru” apgaismojumu ārtelpām 

Tiem, kas vēlas, lai ainavu apgaismojums būtu pēc iespējas praktiskāks un ekonomiskāks, iesakām izvēlēties ar saules enerģiju darbināmus gaismekļus un kustību sensoru modeļus. Pirmās var darbināt bez elektrības, tikai ar saules enerģiju, ja tās ir aprīkotas ar LED spuldzēm. Pēdējās spīd tikai tad, kad kāds ir tuvumā, tāpēc tām ir nepieciešams ievērojami mazāk enerģijas.

Papildu padoms

Ainavu pakāpienu, krūmu un koku apgaismošanai vislabāk ir izmantot pārvietojamus vai stacionārus apgaismojumus 0,5 līdz 1 metra augstumā;


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-31 12:52:11
0
588

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!