Kā izveidot skaistu un praktisku apgaismojuma āra lapenei: idejas un padomi

 • Kā izveidot skaistu un praktisku apgaismojuma āra lapenei: idejas un padomi

Skaisti un pareizi izgaismota lapene dārzā ir saistoša visiem ģimenes locekļiem. Tā ir lieliska vieta, kur pavadīt laiku kopā ar draugiem un ģimeni, nodarboties ar iecienītākajiem hobijiem vai vienkārši atpūsties. Lai jūsu lapene būtu tieši tāda, pārliecinieties, ka tai ir kvalitatīvs un efektīvs apgaismojums. Šajā rakstā atradīsiet dažus noderīgus apgaismojuma ieteikumus.

Zonēšana izmantojot gaismu 

Pilnīgs apgaismojuma scenārijs āra lapenei ietver iekšējo un ārējo apgaismojumu. Iekšējais apgaismojums ir nepieciešams, lai jūsu atpūta brīvā dabā nebeidzas, iestājoties tumsai. Ēkas ārpusē lai nodrošinātu drošu teritorijas izmantošanu. 

Iekšējais apgaismojums ir paredzēts atpūtas zonai: tas izgaismo galdu, krēslus, solus un grilu. Šim nolūkam mēs piedāvājam daudzus apgaismes ķermeņu modeļus, kas var darboties atklātā vai daļēji atklātā telpā.

Ārējais apgaismojums tiek uzstādīts ārpusē - uz fasādes vai lapenes apkārtnē. Tā izgaismo lapenes pieejas, atsevišķus konstrukcijas elementus, kas atrodas piebūves tiešā tuvumā. Ārējais apgaismojums var būt tikai dekoratīvs. Piemēram, interesantu efektu var panākt, apgaismojot fasādi no apakšas pa visu lapenes perimetru.

Daudzlīmeņu apgaismojums

Viena spuldzīte griestu centrā ir acīmredzami nepietiekams "arsenāls", lai nodrošinātu patiesi skaistu un efektīvu dārza nojumes apgaismojumu. Pilnīgs apgaismojuma scenārijs ietver trīs apgaismojuma līmeņus: vispārējo, vietējo (akcentējošo) un dekoratīvo.

Pirmais līmenis: vispārējā apgaismojums

Viena no iespējām vispārējam apgaismojumam ir no griestiem piekārtā vadā piekārtā spuldzīte. Taču skaistam apgaismojuma scenārijam šāds gaismas avots, iespējams, būtu pārāk vienkāršs.

Vēl viena lieta - modernas lustras, to izvēle, tostarp izmantošanai ārpus telpām, ir milzīga. Ar šīm lustrām parastu lapeni var viegli pārveidot par stilīgu un mājīgu vietu garām vakara svinībām.

Jūsu lapenes forma ir labākais orientieris, izvēloties galveno apgaismes ierīci:

 • Apļveida lapenēm ir piemērots gandrīz jebkurš apgaismojuma variants: viena lustra, punktveida apgaismojums un LED lentes.
 • Taisnstūra lapenes vislabāk izgaismot ar vairākiem gaismekļiem, kas izvietoti vienā rindā gar griestu viduslīniju. Tie var būt piekaramie gaismekļi, virsmā montējami gaismekļi vai sliežu sistēmas. Interesanti var izskatīties arī LED lentes, kas piestiprinātas pa griestu perimetru vai gar atbalsta sijām, īpaši, ja konstrukcijas jumts ir kupola formā.
 • Nelielā lapenē var pilnībā iztikt bez pilnvērtīgas lustras. To var aizstāt ar virziena apgaismojuma lampām vai ar vienkāršām sienas lampām.

Galvenais pamatapgaismojuma mērķis ir nodrošināt vienmērīgu un pietiekami spilgtu apgaismojumu visā lapenē. Ir svarīgi, lai gaisma būtu ērta acīm: ne blāva, bet ne pārāk intensīva, lai nenogurtu tie, kas lapenē uzturas ilgstoši.

Otrais līmenis: akcenta ( lokālā) gaisma

Nelielai būvei var pietikt tikai ar vispārējo apgaismojumu, bet lielākās lapenēs noteikti jāapsver arī vietējais apgaismojumu iespējas.

Lokālās gaismas izvietojums būs atkarīgs no lapenes izkārtojuma un īpašnieku hobijiem. Papildu gaisma noteikti noderēs, piemēram, virs grilēšanas zonas vai pie iecienītā lasīšanas vai amatniecības krēsla.

Izplatītākās akcentu apgaismojuma iespējas:

 • Sienas lampas - šie gaismekļi ļauj īpaši mājīgi izkārtot atsevišķas lapenes zonas, un tie ir visefektīvākie konstrukcijās ar tukšām sienām
 • Regulējama augstuma piekaramie gaismekļi - šie gaismekļi ir piemērotāki būvēm ar augstiem griestiem. Kā akcentus tos var novietot virs ēdamgalda, kafijas galdiņa, atpūtas zonas ar krēsliem vai dīvāna;
 • Prožektori - šo iespēju var izmantot, piemēram, ja lapenei ir vairāki griestu līmeņi. Prožektori vienā no šiem līmeņiem nodrošinās papildu apgaismojumu vietās, kur tas nepieciešams.

Ja ir vēlēšanās un tehniskā iespēja, kā vietējo apgaismojumu lapenē var izmantot arī stāvlampas, galda lampas un portatīvos gaismas ķermeņus.

Trešais līmenis: dekoratīvais apgaismojums

Dekoratīvā apgaismojuma galvenā funkcija ir izrotāt lapeni, izrotāt visu konstrukciju vai atsevišķas zonas atbilstoši izvēlētajai interjera koncepcijai.

Visbiežāk izmantotie rotājumi:

 • Virtenes ir lēts, praktisks un pievilcīgs dekorēšanas veids. Tās var būt tematiskas (īpašiem gadījumiem, piemēram, Jaungada vakaram), kā arī ikdienas dekorēšanai.
 • LED lentes ir vēl viens daudzpusīgs un ekonomiski izdevīgs apgaismojuma veids. Tos parasti izmanto, lai izceltu lapenes ģeometriju: jumta kontūru, pamatni, kāpnes un citus elementus. Elastīgās sloksnes ir piemērotas arī slēptam apgaismojumam.
 • Ķīniešu laternas ir neparasts, svētku apgaismojuma risinājums. Tas izskatās iespaidīgi un piesaista uzmanību. To var izmantot kā papildu apgaismojumu ieejas zonā vai atsevišķās ēkas zonās.
 • LED sveces – lielisks veids kā rotāt lapeni ir LED sveces. Tās izskatās kā īstas, tomēr ir ugunsdrošas. Daudzām ir iestrādāts taimeris, kas automātiski izslēdzas pēc, piemēram, 6 stundām. 

Apgaismojuma padomi

 • Koka lapenēs apgaismojums jāuzstāda tikai uz nedegošas pamatnes, un vadi jāierīko speciālos metāla kanālos vai kabeļos. Ir svarīgi, lai visas iekārtas būtu pēc iespējas ugunsdrošākas.
 • Lietošanai ārpus telpām ir nepieciešami gaismekļi ar augstāku aizsardzības līmeni pret putekļiem un mitrumu (IP indekss vismaz 44). Ja lapene ir slēgta, var izmantot arī parastus interjera gaismekļus ar IP ≤ 44.
 • Lapenes apgaismojuma ķermeņiem jābūt ne tikai pievilcīgiem, bet arī rentabliem. Vislabākais risinājums ir izmantot LED spuldzes: tās patērē minimālu elektroenerģijas daudzumu un vienlaikus ir uzticamas un izturīgas.
 • Gaismas temperatūra var ietekmēt lapenes apmeklētāju noskaņojumu un labsajūtu. Gaismu iedala siltā, aukstā un neitrālā gaismā. Silta gaisma ir piemērotāka atpūtai: tā ir mājīga, relaksējoša un nomierinoša. Neitrāla gaisma ir tuvāka dabiskajai gaismai; tā ir uzmundrinoša, enerģiska un rada aktīvu noskaņojumu. Aukstā gaisma nav piemērota relaksācijas zonām, tā liek acīm saspringt, nogurdina un var pat kairināt, ja ilgstoši saskaraties ar to.

Lai atrastu pareizos apgaismes ķermeņus savai lapenei, vispirms jāapsver visi apgaismojuma scenārija līmeņi - no vispārējā līdz dekoratīvajam. Izmantojot šādu pieeju, jūs varat pilnībā izmantot dārza lapeni jebkurā diennakts laikā.


Ja rodas jautājumu, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-10 12:49:37
0
611

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!