Kā izveidot skaisti izgaismotu puķu dobi

  • Kā izveidot skaisti izgaismotu puķu dobi

Ja ieguldāt daudz pūļu sava dārza veidošanā, padomājiet par to, ka varat priecāties par savām puķu dobēm ne tikai dienas gaismā, bet arī vakara un nakts pastaigu laikā. Tādēļ nepieciešams papildu apgaismojums puķu dobēm.

Ir dažādi veidi un līdzekļi, kā to izdarīt. Dārza apgaismojuma iespējas un idejas par puķu dobju apgaismojumu atradīsiet šajā rakstā.

Puķu dobju apgaismojuma veidi

Vispārīgais apgaismojums 

Šāds apgaismojums palīdz radīt vispārēju iespaidu par puķu dobēm, neakcentējot atsevišķus to elementus. Vispārējais apgaismojums vienmērīgi appludina apkārtējo telpu, padarot to mājīgu un ērtu. Tomēr ar vispārējo apgaismojumu vien var nepietikt, lai atrisinātu patiešām interesanta puķu dobes apgaismojuma dizaina problēmu.

Vispārējam apgaismojumam varat izvēlēties klasiskos stabus vai uz zemes uzstādāmus gaismekļus, kuru augstums ir pusmetrs vai vairāk. Vietās, kur jau ir ierīkots pamata apgaismojums, ir lietderīgi puķu dobes izkārtot tā, lai tās atrastos laternu gaismas laukumos. Tā ir saprātīgāka un ekonomiskāka pieeja nekā uzstādīt apgaismojumu atsevišķi pie katras puķu dobes.

Ja apgaismojumam izvēlaties izmantot zemes gaismekļus, izvietojiet tos pa puķu dobju perimetru tādā attālumā, lai puķu dobēs nepaliktu tumši laukumi.

Lokālais apgaismojums 

Lai izceltu īpaši interesantus vai pievilcīgus augus, skulptūras vai mini strūklakas puķu dobēs, tiek izmantots lokālais vai punktveida apgaismojums. Prožektoru gaisma neizkliedējas pa visu puķu dobi, bet gan izkliedējas, lai izceltu konkrētu objektu.

Punktveida apgaismojumu puķu dobēs var panākt, izmantojot prožektorus un zemes apgaismojumu. Lielākoties šie ķermeņi nav ļoti izteikti, lai ar to klātbūtni netraucētu dabisko ainavu.

Dekoratīvais apgaismojums 

Šāda veida apgaismojumam nav nekāda funkcionāla pielietojuma. Tas ir tikai tādēļ, lai puķu dobes padarītu vēl skaistākas un pievilcīgākas. Dekoratīvās gaismas pašas par sevi rada svētku noskaņu, rada mājīgu atmosfēru dārza teritorijā. 

Ir daudz dekoratīvā apgaismojuma variantu puķu dobēm. To vidū ir dažādas ķīniešu un japāņu laternas, izgaismotas figūras un virtenes. Šādi gaismekļi nodrošina maz gaismas, bet tiem nav pienākuma padarīt apkārtējo telpu gaišāku. Dekoratīvo gaismekļu priekšrocība ir formu un krāsu daudzveidība. Daudzi modeļi ir arī salīdzinoši lēti, un tas nozīmē, ka tos var izmantot, lai dārza laukumu viegli un rentabli pārveidotu vairākas reizes sezonā.

Pamatprasības dobes apgaismojumam

Aizsardzības līmenis pret putekļiem un mitrumu

Jūsu puķu dobēs uzstādītās gaismas regulāri tiks pakļautas negatīvai vides ietekmei. Tas ietver lietus, augstu mitruma līmeni, temperatūras svārstības un citus faktorus.

Lai nodrošinātu, ka gaismekļi darbojas nevainojami un nekļūst par elektrotraumu avotu, tiem jābūt ar atbilstošu aizsardzības līmeni pret mitruma un cietu daļiņu iekļūšanu vadošajos elementos. Šī apgaismes ķermeņu īpašība ir apzīmēta ar IP indeksu ar skaitlisku vērtību. Jo augstāks tas ir, jo gaismeklis varēs darboties sarežģītākos apstākļos. 

Puķu dobēm vislabāk izvēlēties ierīces ar IP44 vai augstāku klasi. To korpusi ir hermētiski noslēgti pret vismazākajām putekļu daļiņām un mitruma pilieniem. Šos gaismekļus neietekmēs spēcīgs lietus, vējš vai citas nelabvēlīgas dabas parādības.

Spožums un gaismas temperatūra 

Šīs īpašības lielā mērā nosaka izgaismojamo objektu uztveri. Jo lielāku jaudu izvēlēsieties savām puķu dobēm, jo spilgtākas un izteiksmīgākas būs puķu dobes salīdzinājumā ar neapgaismotām dārza vietām.

Spilgtāko un intensīvāko gaismu nodrošinās tradicionālie stabu gaismekļi, taču to gaisma neakcentēs un neizcels nekādus īpaši skaistus elementus. Tas vienkārši vienmērīgi izgaismos puķu dobi un daļu apkārtējās teritorijas, lai jūs varētu ērti staigāt pa īpašumu naktī.

Mēreni intensīva virziena gaisma tiek radīta ar uz zemes uzstādītiem gaismekļiem. Dekoratīvie gaismekļi nodrošina vismazāko gaismas daudzumu no visiem apgaismes ierīču veidiem, taču tas ir viss, kas no tiem tiek prasīts. To mērķis nav apgaismot, bet gan dekorēt.

Vēl viena svarīga īpašība ir gaismas krāsu temperatūra. Tas ietekmē to, kādā krāsā mēs redzam izgaismotos objektus. Gaisma var būt vēsā (zila), neitrālā (balta) un siltā (dzeltena vai oranža).

Neitrāla un silta gaisma vislabāk sader ar zaļumu un dabīgām krāsām - pēdējās palīdz piešķirt dārzam īpaši mājīgu noskaņu. Vēso apgaismojumu vislabāk izmantot ļoti kontrolētā veidā, piemēram, kā daļu no svētku apgaismojuma.

Gaismas avota veids

Ielu apgaismojumam visefektīvākās ir LED spuldzes vai iebūvētas LED spuldzes. Tie nodrošina augstas kvalitātes vienmērīgu gaismu, patērējot minimālu enerģijas daudzumu, un tādējādi ietaupīs jūsu budžetu. Citas LED avotu priekšrocības ir ilgmūžība, ugunsdrošība (tie nesakarst pat tad, ja deg ilgstoši) un gaismas toņu dažādība.

Parastās kvēlspuldzes, lai gan tās ir lētas, nav īpaši piemērotas izmantošanai ārpus telpām. Tās bieži izdegs un patērēs daudz elektroenerģijas. Tās nevajadzētu izmantot arī koku tuvumā, jo augstā spuldžu karstuma dēļ dārzā var izcelties ugunsgrēks. Vēl viena puķu dobēm paredzēta apgaismojuma iespēja ir luminiscences spuldzes. Tās var nodrošināt labu apgaismojumu vietās, kur tās tiek izmantotas, taču jāņem vērā, ka tās ir atkarīgas no stabila barošanas sprieguma un sliktiem apgaismojuma apstākļiem (zemā temperatūrā tās lēni deg, bet ir jāraugās, lai nodrošinātu to stabilu darbību).

Vairāki puķu dobju un puķu dobju apgaismojuma scenāriji

Daļa Japānas dārzā 

Ja jums patīk austrumu stils, iegādājieties vienu vai vairākas smalkas japāņu laternas savam dārzam. Tos var novietot uz akmeņiem vai tieši starp zaļumiem un ziediem.

Šīs laternas nodrošina ļoti patīkamu, neuzkrītošu gaismu. Tas padarīs ziedu kompozīcijas apjomīgākas un pievilcīgākas, izceļot to siluetus un radot interesantu ēnu spēli starp tiem.

Antīkas detaļas 

Grieķu iedvesmotu puķu dobi ir viegli izveidot, un tas ir ļoti pievilcīgs ainavas dizains. Puķu dobēm izvēlieties pāris grieķu stila māla burkas vai amforas un izgaismojiet tās ar nelielām zemē izvietotām lampiņām.

Pastaigājieties pa puķu dobēm maigā vakara gaismā, un jūs viegli sajutīsiet neatkārtojamo un aicinošo Vidusjūras atmosfēru.

Gaisīgas puķu dobes 

Dobes var apgaismot zemes līmenī - ap dekoratīvo augu perimetru vai tieši starp tiem. Visvienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir izmantot LED lentes. Kad naktī izgaismosiet savu dārzu, tas izskatīsies tā, it kā puķu dobes peldētu nakts gaisā. No apakšas izgaismoti bezsvara augi padarīs dārza atmosfēru svētku un pat nedaudz noslēpumainu.

Futūrisks dārzs

Ja vēlaties ko neparastu, iegādājieties dārzam lodveida gaismiņas vai puslodes. Izmantojot dažādas diametra variācijas, varat izveidot interesantus mākslas darbus savās puķu dobēs. Šādi ķermeņi parasti nenodrošina spilgtu gaismu, taču tumsā tie izskatās ļoti efektīvi, pat tad, ja tie spīd mēreni, it kā tieši uz zemes būtu parādījies gabals no tālās un noslēpumainās telpas.

Tematiski gaismekļi

Ar apgaismojuma palīdzību puķu dobes var izrotāt jebkuriem svētkiem vai nozīmīgam notikumam. Skaistas virtenes pa perimetru, nelielas lampiņas uz krūmiem, gaismas putni starp zaļumiem atdzīvinās jūsu puķu dobes. Ja jums ir bērni, varat iegādāties pasaku varoņu vai mīļu dzīvnieku figūriņas savām puķu dobēm. Tās ļoti organiski iekļaujas ainavas apstādījumos un ziedos.

Ar pareizu apgaismojumu jūsu puķu dobes izskatīsies skaisti jebkurā diennakts laikā. Izmēģiniet savā dārzā īstenot vismaz vienu vai vairākas no šajā rakstā minētajām idejām, un tad jūsu dārzs iegūs pavisam jaunas krāsas, un jūs nekad vairs negribēsiet to pamest, kad iestāsies tumsa.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2022-07-20 10:44:38
0
362

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!