Kā izveidot ērtu virtuves salas apgaismojumu

  • Kā izveidot ērtu virtuves salas apgaismojumu

Virtuves sala parasti atrodas virtuves centrā, tāpēc tās apgaismojums nosaka visas virtuves interjera toni un noskaņu. Izvēlieties salai piemērotu apgaismojumu, un tā būs lieliska vieta, kur ģimenei un draugiem pasēdēt un aprunāties pie labas tējas tases. Par to kādu lustru izvēlēties virtuvei. 

Noteikums “par trim” 

Lielākajā daļā salu virtuves apgaismojuma projektu dizaineri paļaujas uz neizteikto "trīs noteikumu". Tas iesaka apgaismojumam izmantot trīs piekaramo gaismekļu kombināciju. Tie ir novietoti vienādā attālumā viens no otra vienā līnijā ar salas virsmu.

Paši gaismekļi var būt pilnīgi vienādi vai nedaudz atšķirīgi. Vēlams tikai tad, ja tie ir izgatavoti vienā stilā, tad visa kompozīcija izskatīsies harmoniska. Piemēram, var izvēlēties trīs gaismekļus, kuru kupoli ir vienādi, bet dažādās krāsās. Vēl viens variants ir vienas krāsas un dizaina gaismekļi dažādos izmēros - mazāks pāris malās un lielāks centrā.

Ņemiet vērā, ka "trīs noteikums" nebūt nav interjera dizaina aksioma. Katrs interjers ir atšķirīgs, un jūs varat izvēlēties apgaismojumu tam, pamatojoties uz saviem priekšstatiem par stilu un harmoniju. Virtuves salu var apgaismot gan ar vairāk, gan mazāk gaismekļiem, ja vien tas ir ērti un pietiekami, lai labi apgaismotu telpu.

Izlemiet par gaismekļu skaitu un izmēru

Domājot par virtuves salas apgaismojuma scenāriju, vispirms ņemiet vērā šīs telpas daļas lielumu. Ja sala ir neliela, tās apgaismojumam var pietikt ar vienu vai divām lampām. Savukārt, ja sala ir liela, lampu skaitu var palielināt līdz 4 vai vairāk.

Dizaineri iesaka piekaramās lampas izvietot 75-80 cm attālumā viena no otras. No galda vai salas malas jānodrošina 15 cm attālums. Optimālais gaismekļu augstums ir 75-90 cm no galda virsmas līdz gaismas avotam.

Izvēloties gaismas ķermeņu izmēru un formu, var sākt no virtuves griestu augstuma. Jo augstāki tie ir, jo vairāk vietas jums ir izvēles laukumā un jo lielāki var būt gaismekļi.

Ja griesti ir standarta vai zemi, apsveriet cauruļveida gaismekļus, kas ir iegareni un ar nelielu diametru. Pārliecinieties, ka tie ir neitrālā, nekontrastējošā krāsā, piemēram, baltā matētā krāsā, lai atbilstu griestiem. Šīs papildu vertikāles vizuāli paaugstinās griestus un padarīs virtuvi nedaudz plašāku.

Nestandarta risinājumi

Piekaramie gaismekļi var tikt uzskatīti par klasisku risinājumu virtuves salas apgaismošanai. Tomēr dažos gadījumos virtuves plānojums, griestu augstums vai kopējā interjera koncepcija neļauj izmantot tradicionālo apgaismojuma veidu. Šādos gadījumos dizaineriem ir daudz interesantu apgaismojuma dizaina alternatīvu.

Ja virtuves galds ir atvirzīts pret kādu no telpas sienām, tā vietā, lai piekārtos, var piestiprināt vienu vai vairākas lampas pie sienas uz gariem grozāmiem kronšteiniem. Tie interjerā izskatītos ļoti oriģināli, turklāt ar to palīdzību var mainīt apgaismojumu dažādās situācijās: pacelt tos augstāk, lai apgaismotu visu salas virsmu, vai nolaist zemāk un pārvirzīt gaismu tikai uz vienu darba virsmas malu.

Ja jūsu virtuves sala ir kvadrātveida, jūs varat izlaist lineāro apgaismojuma shēmu un izvietot apgaismojumu aptuveni virs kvadrāta centrālās daļas vienā vai vairākās grupās dažādos augstumos.

Vairākus piekaramos gaismekļus var aizstāt ar vienu lustru pašas salas formā (taisnstūris vai kvadrāts). Oriģināla dizaina gaismekļi labāk izskatās lakoniskos interjeros.

Vienkrāsainas mēbeles bez papildu rotājumiem un sienas ar mierīgu apdari var kļūt šādām lustrām par lielisku fonu, nepiesaistot sev virtuves apmeklētāju uzmanību.

Papildus virsgaismas apgaismojumam var izveidot dekoratīvu apgaismojumu pašam salas galdam vai tā pamatnei. Šāda veida apgaismojumam ir piemērotas iebūvējamās vai LED lentes.

Apgaismotās salas izskatās īpaši atmosfēriski, ja ir izslēgts pamata apgaismojums. Šķiet, ka tās peld virtuvē, neskaroties ar grīdu, it kā interjera dizainā būtu izmantota īsta maģija, nevis vienkāršs paslēpts apgaismojums.

Apgaismojums var pārveidot virtuves telpu līdz nepazīšanai, taču, ņemot vērā, ka mūsdienās ir pieejams tik daudz dažādu dizainu un tik daudz dažādu gaismekļu, ir viegli apjukt.

Ja neesat pārliecināts, kurš apgaismojuma risinājums jūsu virtuves salai būs vispiemērotākais jūsu telpai, pamēģiniet aplūkot klasisko piekarināmo modeli. To abažūri ir vienkāršas ģeometriskas formas, un krāsu var izvēlēties atbilstoši virtuves interjerā atrodamajiem pamattoņiem. Tie ir universāli un iederēsies gandrīz jebkurā interjera stilā - no klasiskā līdz modernajam high-tech.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-07-07 13:10:41
0
292

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!