Kā izplānot apgaismojumu mazā telpā

  • Kā izplānot apgaismojumu mazā telpā

Nelielās telpās ir nepieciešama ļoti rūpīga pieeja apgaismojuma organizācijai. Ja, iegādājoties un uzstādot gaismas ķermeņus, netiks ņemtas vērā dažas detaļas, šīs telpas vizuāli šķitīs vēl šaurākas, nekā tās ir patiesībā. Taču gaisma var arī novērst dažus izkārtojuma trūkumus.

Šajā rakstā mēs dalīsimies ar dažiem padomiem par to, kā apgaismojums var padarīt nelielu telpu plašāku, mājīgāku un harmoniskāku.

Katrai zonai sava gaisma

Pat mazākajā telpā parasti ir apvienotas vairākas zonas ar dažādām funkcijām. Piemēram, virtuvē ir ēdiena gatavošanas un ēdamistabas zona, bērnu istabā ir vieta mācībām un rotaļām, viesistabā ir vieta atpūtai un izklaidēm, un, iespējams, ir darba vai guļamvieta. Katrai funkcionālajai zonai piemērots apgaismojums palīdzēs efektīvāk izmantot telpu un padarīs to interesantāku.

Mazām telpām izvēlieties lakonisku un funkcionālu apgaismojumu. Lielākajā daļā gadījumu dekoru pārpilnība nav ieguvums. Daudzie dekori tikai pastiprina šaurās telpas sajūtu, savukārt atturīgais gaismekļu dizains palīdz vizuāli paplašināt un harmonizēt telpu.

Apgaismojumam darba zonās izmantojiet regulējamus modeļus. Tos ir ļoti viegli lietot, jo to konstrukcija ļauj regulēt gaismas stara virzienu.

Punktveida apgaismojums

Punktveida apgaismojums ir lieliska alternatīva klasiskajiem gaismas ķermeņiem nelielās telpās. Miniatūrās spotlampas var viegli aizstāt galvenās lustras, izgaismot dažādas darba virsmas (piemēram, virtuvē vai garderobē), kā arī tās var izmantot kā dekoratīvus interjera elementus.

Spotlampu apgaismojumu var izmantot ne tikai uz griestiem. Tās bieži tiek iebūvētas virtuves skapjos, drēbju skapjos, vannas istabas skapīšos un pat gultu galvgaļos. Tās praktiski neaizņem vietu, taču efektīvi apgaismo visas telpas.

Slēptais apgaismojums

Ja meklējat oriģinālu risinājumu savam mājoklim, noteikti apsveriet atsevišķu priekšmetu vai pat veselu telpu slēpto apgaismojumu. Šāda veida apgaismojumam parasti izmanto LED lentes vai padziļinājumā iebūvētos gaismekļus. Šie elementi ir uzstādīti nišās, grīdlīstēs, mēbeļu apakšējās virsmās tā, lai tie nebūtu redzami, bet gaisma no tiem maigi plūstu izvēlētajā virzienā.

Slēptā apgaismojuma scenāriji telpās galvenokārt pilda dekoratīvu lomu, taču to var izmantot arī, lai vizuāli koriģētu izkārtojuma iezīmes, piemēram, lai paaugstinātu telpas griestus vai nedaudz "pārvietotu" sienas. Pirmajā gadījumā LED lente parasti tiek līmēta uz griestu pamatnes, lai tā spīdētu tieši griestos. Otrajā gadījumā lente ir paslēpta apakšējās grīdlīstēs.

Spoguļi

Ja jūsu interjera koncepcija to pieļauj, atrodiet vietu vismaz vienam lielam spogulim. Ja vēlaties, to var atbilstoši iekļaut jebkurā mājas telpā. Atstarojošā virsma pavairos telpā ienākošo gaismu, padarot telpu vizuāli plašāku un mājīgāku.

Ideāla vieta spogulim ir pie sienas pretī logam. Šeit tas spēs atstarot maksimālo saules gaismas daudzumu. Izvēloties spoguļa atrašanās vietu, pārliecinieties, ka tas neaizsedz jūsu darba virsmas, televizora ekrānu vai datora monitoru.

Gaiteņiem un vannas istabām, kurās nav logu, varat iegādāties spoguli ar iebūvētu apgaismojumu. Tas ne tikai padarīs telpu gaišāku, bet arī būs uzticams palīgs ikdienas gaitās, jo ar kvalitatīvu apgaismojumu ir daudz ērtāk un patīkamāk veikt dažādas higiēnas procedūras un izvēlēties apģērbu.

Vairāk dabīgās gaismas

Dabiskās gaismas avotiem ir ļoti liela nozīme apgaismojuma kvalitātē un efektivitātē nelielā telpā. Tie pēc iespējas vairāk jāizmanto visās telpās, jo īpaši darba, ēdamistabas, viesu un rotaļu zonās.

Lai saules gaisma varētu viegli iekļūt jūsu mājoklī, mēģiniet telpas logus padarīt mazāk pārblīvētus. Noņemiet grāmatas, rotaļlietas, lielus augus un citus priekšmetus, kas aizsedz saules staru iekļūšanu.

Noņemiet no logiem smagus, blīvus aizkarus un to vietā uzkariniet plānus tilla vai gaišas žalūzijas. Guļamistabās un bērnu istabās logu aizkarus no gaismu necaurlaidīgiem audumiem var izmantot arī nakts stundās un īpaši karstās saulainās dienās.


Padomājiet ne tikai par apgaismojumu

Pat spilgtākie un funkcionālākie gaismekļi var nespēt pareizi apgaismot nelielu telpu. Tas notiek tad, kad pats telpas interjers darbojas pretējā virzienā. Ja sienu un grīdas materiāli ir tumšās krāsās, ja arī mēbeļu un tekstila krāsu gammā pārsvarā dominē melna krāsa un visi tās atvasinājumi, apgaismojums nespēs novērst vizuālo disonansi, un telpa jebkurā diennakts laikā izskatīsies drūma un neomulīga.

Mazām telpām dizaineri iesaka izvēlēties pārsvarā gaišu krāsu paleti. Tas jo īpaši attiecas uz sienām, griestiem un grīdu, jo tās ir galvenās virsmas, kas mijiedarbojas ar gaismu. Tumšā dizainā tie absorbē gaismu, savukārt gaišā dizainā tie to atstaro un pavairo apkārtējā telpā.

Apgaismojums ir šķietami vienkāršs, bet patiesībā ļoti daudzpusīgs līdzeklis telpas pārveidošanai. Izvēloties mājoklim piemērotus apgaismojuma scenārijus, jūs varat ievērojami palielināt jebkuras nelielas telpas telpu, ja vēlaties. Pat ja šis efekts ir tikai vizuāls, tas noteikti padarīs jūsu uzturēšanos šajās telpās ērtāku un patīkamāku.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2022-10-25 14:21:11
0
438

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!