Kā izmantot akcenta apgaismojumu interjerā

  • Kā izmantot akcenta apgaismojumu interjerā

Apgaismojuma dizaina arsenālā ir daudz interesantu iespēju, un viens no tiem ir akcentu apgaismojums. Tam nav būtiskas funkcijas interjerā, taču tas var padarīt mājokļa telpu patiešām īpašu un interesantu, atklājot tās unikālās iezīmes. 

Kas ir akcenta apgaismojums 

Galvenais akcenta apgaismojuma mērķis interjerā ir parādīt un pastāstīt apmeklētājam par noteiktām konkrētas dzīvojamās telpas iezīmēm: dizaina idejām un atradumiem, faktūrām un tekstūrām, lepnumu par īpašumu un citiem objektiem, kas var interesēt mājokļa īpašniekus un viņu viesus.

Akcentējiet telpu ar lokāliem gaismas stariem. Punktveida apgaismojums, sienas lampām, prožektori un sliežu sistēmas palīdz panākt vēlamo efektu.

Akcenta apgaismojums galvenokārt ir dekoratīvs apgaismojums. Tā funkcionalitāte dzīvojamā telpā ir minimāla, tāpēc ne katrā mājā vai dzīvoklī ir nepieciešams šāda veida apgaismojums.

Gaismas akcentu izvietojuma veidi interjerā

Ar apgaismojumu interjerā var izcelt šādus objektus

Māksla, rokdarbi un kolekciju priekšmeti

Attēlu, izšuvumu, fotogrāfiju, suvenīru, antikvāro priekšmetu apgaismošanu var veikt ar specializētiem mākslas darbu gaismekļiem, kā arī ar sienas vai griestu gaismekļiem: sliežu vai punktveida sistēmām, piekārtiem gaismekļiem, prožektoriem utt.

Šeit ir svarīgi pievērst uzmanību pašas gaismas īpašībām. Tam jābūt ar augstu krāsu atveides līmeni (vismaz 80 %).

Mēbeles

Ar gaismas palīdzību var pievērst uzmanību plauktiem vai skapjiem ar skaistiem traukiem, dekoratīvām figūriņām un svečturiem rotātiem plauktiem, senlaicīgām lādēm, krēsliem vai dīvāniem. Prožektori un LED lentes palīdz vislabāk izcelt šos priekšmetus un objektus.

Apgaismojums var būt no augšas, no apakšas vai iebūvēts. Izvēloties apakšējo versiju, jāņem vērā iespēja, ka gaismekļi var sakarst. Labākais risinājums šajā gadījumā ir LED - tie ir ugunsdroši gaismas avoti.

Plauktus un statīvus var iegādāties jau iepriekš izgaismotus, un atliek tikai sakārtot mīļākās vērtslietas un priekšmetus. Lielus priekšmetus, piemēram, antīkas kumodes vai galdus, var dekorēt ar galda lampām, kas ir tādā pašā stilā kā paši priekšmeti. Lampas gaisma skaisti "izkliedēsies" pa horizontālām virsmām, efektīvi izceļot materiālu cēlo tekstūru.

Arhitektūras elementi

Nišas, padziļinājumi, kāpnes un arkas ir apgaismojuma vērtas. Tās parasti izceļ ar padziļinātu apgaismojumu vai LED lentēm. Papildus estētikai galvenās prasības apgaismojumam ir uzticamība un ugunsdrošība.

Tā kā gaismekļi atrodas tiešā tuvumā un gandrīz "saskaras" ar apdares materiāliem, ir nepieļaujami, ka tie darbības laikā kļūst karsti. Šajā gadījumā ir vieglāk izmantot ķermeņus ar LED gaismas avotiem.

Kāpņu apgaismojumam jābūt triecienizturīgam, un spuldzēm jābūt iestrādātām matētā stiklā, lai neapžilbinātu cilvēkus, kas pārvietojas augšup un lejup pa kāpnēm.

Apdares elementi

Teksturēti paneļi, tekstila inkrustācijas, freskas, tapetes ar oriģinālu dizainu un reljefu - mūsdienīgi Wall-Washer tipa ķermeņi palīdz izcelt interjeru. Tie ir LED prožektori, kas aprīkoti ar īpašām lēcām, lai radītu vienmērīgu gaismas plūsmu. Tos var paslēpt aiz karnīzes vai iestrādāt grīdas segumā. Tad gaisma tiks " izkliedēta" no augšas vai no apakšas.

Izvēloties prožektora veidu, jāņem vērā kopējā interjera krāsu gamma. Ja interjerā dominē siltas krāsas, LED jāizvēlas no siltās spektra daļas. "Vēsām" krāsām piemērotākas ir aukstas krāsas lentes. Dažas gaismekļu kategorijas var darboties dažādos režīmos, un tos var izmantot apgaismojuma eksperimentiem, katrā gadījumā izvēloties atšķirīgu apgaismojuma scenāriju.

Akcenta apgaismojums paver plašas iespējas eksperimentiem un interesantiem interjera dizaina risinājumiem. Tomēr jāatceras, ka gaisma joprojām ir dizaina palīglīdzeklis, un tās uzdevums ir izcelt un noformalizēt objektu, kurus tā apgaismo, priekšrocības, bet ne aizēnot tās ar savu oriģinalitāti.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-10 12:19:48
0
488

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!