Kā izmainīt interjeru izmantojot apgaismojumu

 • Kā izmainīt interjeru izmantojot apgaismojumu

Kompetenta apgaismes ierīču izvēle var radikāli mainīt interjera uztveri, mainīt to un noslēpt noteiktus trūkumus. Tas neprasa mēbeļu pārkārtošanu vai remontu. Ir vairākas metodes, ar kurām jūs varat sasniegt vēlamo efektu. Mēs ierosinām tos izskatīt sīkāk. Šajā rakstā atradīsi arī, kā organizēt apgaismojumu dažādās telpās.

Akcentu izvietojums 

Lai pareizi veidotu akcenta apgaismojumu, rūpīgi jāizpēta telpas plānojums. Katru telpu var izcelt ar īpašiem interjera elementiem vai veselām zonām. Šādas jomas ir:

 • Darba galds;
 • Atpūtas zona (atpūtas krēsls, dīvāns uc);
 • Īpaši elementi (klavieres, vāzes un gleznas). 

Lai uzsvērtu šo zonu norobežošanos, tiek izmantoti grīdas un galda gaismekļi - galda lampas, sienas lampas un stāvlampas. Izvēloties ir svarīgi saprast, vai vēlaties nodrošināt fona vai akcenta apgaismojumu. Papildu apgaismojumam izvēlieties modeļus ar uz augšu vērstām lampām, lai gaisma būtu izkliedētāka. Kā arī gaisma lasīšanai un darbam ir vērsta uz leju.

Arī pats gaismeklis var darboties kā īpašs interjera objekts. Šim nolūkam tiek izvēlēti modeļi ar oriģinālu dizainu, kas izceļas kopējā kontekstā.

Gaisma un ēna 

Šī risinājuma mērķis ir mainīt apgaismoto telpu robežas un malas. Jūs varat izvēlēties no vienkāršiem, klasiskiem kupoliem līdz oriģinālām, ģeometriskām vai abstraktām formām. Interesants risinājums ir arī sieta un pīti abažūri, kas rada skaistu apgaismojuma rakstu. Kad citi gaismas avoti ir izslēgti, šāda lampa kļūs par sava veida interjera akcentu, pilnībā mainot telpas izskatu. Šim nolūkam ir piemērotas nelielas sienas lampas ar neparastiem kupoliem. Tāpat oriģināls risinājums būtu uzstādīt sliežu prožektorus. Tie ļauj mainīt apgaismotās zonas pēc vajadzības.

Gaismas krāsas maiņa 

Daudzfunkcionālie gaismekļi ir vēl viens veids, kā mainīt telpas atmosfēru. Šīs lustras, lampas un piekaramie gaismekļi spēj mainīt gaismas krāsu. Ja vēlaties, ar tālvadības pulti varat to mainīt no vēsas uz siltu, no dzeltenas uz zaļu vai zilu. Tas ļauj jums radīt pareizo noskaņu un noskaņojumu atbilstoši situācijai.

Mazāk radikāls veids, kā koriģēt atmosfēru, ir izmantot dimmerus. Šīs ierīces ļauj mainīt gaismekļa spilgtumu, padarot apgaismojumu vājāku vai spilgtāku (lampas jaudas diapazonā).

Interjera trūkumu slēpšana izmantojot apgaismojumu 

Viena no pareizi izstrādātas apgaismojuma shēmas priekšrocībām ir iespēja labot interjera nepilnības. Šajā ziņā apgaismojums piedāvā dažādas variācijas:

 • Telpas vizuāls paplašinājums. To izmanto dizaineri mazās dzīvokļu telpās. Tas tiek panākts ar gaismu, kas vērsta uz sienām pa telpas perimetru. Tas ir visefektīvākais uz gaišām un atstarojošām virsmām. Var izmantot arī nišas apgaismojumu.
 • Proporcionālā korekcija. Tehnika, kas piemērota šaurām telpām gaiteņos, ieejas zālēs un koridoros. Tas tiek panākts, apgaismojot tālāko sienu spilgtāk nekā pārējo telpu, lai tā šķistu tuvāka. Laba ideja ir uz augšu vērsts griestu gaismeklis. Lai nodrošinātu vienmērīgu gaismas izkliedi, laba ideja ir izmantot matētu modeli. Pretējo situāciju (liela telpa) koriģē ar virzītas gaismas plūsmas palīdzību. Tiek izmantotas stāvlampas bez plafona, griestu lampas, lustras.
 • Griestu augstums. Lai vizuāli paaugstinātu griestu līniju, tiek izmantots uz augšu vērsts perimetra apgaismojums. Otra iebūvēto gaismekļu rinda uz grīdas sniegs lielāku efektu. Var palīdzēt arī atstarojošas sienu virsmas. Ja griesti ir " jāpazemina", gaismu no lustrām vai piekaramiem gaismekļiem var novirzīt uz leju. Tad griestu virsma paliek ēnā.

Izmantojot šos dizaina risinājumus, jūs varat pilnībā mainīt telpas virsmu proporcionālo attiecību vizuālajā līmenī.

Atsevišķas istabas 

Ir vairāki triki, kas attiecas uz konkrētām telpām. Apgaismojuma izvēle ir atkarīga no telpas mērķa: 

 • Dzīvojamā istaba. Tajā apgaismojums tiek izmantots vairākos līmeņos. Centrā esošā lustra rada efektivitāti. Lai kompozīcija būtu vienmērīgāka, var izmantot papildu perimetra apgaismojumu, izmantojot padziļinājumā iebūvētas lampas vai nelielas sienas lampas. Atpūtas zonu izceļ atsevišķs gaismas avots - stāvlampa vai galda lampa.
 • Guļamistaba. Funkcionālais apgaismojums ietver nakts lampas vai sienas lampas. Papildu apgaismojumu var nodrošināt arī garderobes skapim, tualetes galdiņam. Kā vispārējo apgaismojumu izmanto piekaramo lustru vai lustru ar izkliedētu gaismu.
 • Bērnu istaba. Svarīgākais šajā telpā ir radīt pēc iespējas vienmērīgāku un spilgtāku apgaismojumu. Papildus dabiskajai gaismai tiek izmantotas 3 veidu ierīces - centrālā lampa (lustra, griestu lampa no droša materiāla), galda gaisma (labāk izmantot LED lampas) un nakts lampa. Šajā variantā ir iespējams gan pilns vispārējais apgaismojums, gan zonālais sadalījums. Tas ļaus bērnam vizuāli nošķirt rotaļu un mācību vidi.
 • Virtuve. Gluda, neapžilbinoša gaisma ir universāls risinājums. Oriģināls un ērts būtu arī darba un ēdamistabas virsmu nodalījums zonās. Ir svarīgi saprātīgi izmantot telpu un nepārslogot to ar lieliem apgaismes ķermeņiem. Atdaliet pusdienu galdu ar uz leju vērstu lampu, vēlams ar augstuma regulētāju. Darba zonai lieliski noderēs vienkāršs padziļināts apgaismojums. Dekoratīvam efektam var izmantot paslēptas LED lentes.

Pareiza apgaismes ķermeņu izvietošana katrā telpā pilnībā mainīs interjera attēla uztveri.

Šie ir galvenie paņēmieni, kā koriģēt interjeru, izmantojot gaismu. Iekārtojot interjeru, īpašnieki bieži vien vadās pēc personīgajām vēlmēm attiecībā uz funkcionalitāti un estētiku.


Ja rodas jautājumu, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-10 16:31:41
0
573

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!