Apgaismojumam ir liela nozīme atmosfēras radīšanā jebkurā telpā. Pareizs apgaismojums var ne tikai padarīt telpu funkcionālāku, bet arī ietekmēt mūsu noskaņojumu un emocionālo stāvokli. Pareizi izvēlēts un pareizi izkliedēts apgaismojums var telpu padarīt patiesi mājīgu un relaksējošu.
Pirms mēs runājam par to, kā radīt relaksējošu atmosfēru, aplūkosim dažādus apgaismojuma veidus:
Vispārējais apgaismojums
Vispārējais apgaismojums kalpo, lai vienmērīgi apgaismotu visu telpu. Tā var būt griestu lampa, padziļinājumā iebūvēti gaismekļi vai piekaramie gaismekļi. Vispārējais apgaismojums ir svarīgs, lai telpā radītu pamata gaismu un nodrošinātu drošību.
Lai radītu relaksējošu atmosfēru, izmantojiet dimmerus ar vispārējo apgaismojumu. Ļaujiet gaismai būt maigai un siltai, kas radīs mājīgu sajūtu. Arī gaismekļi ar matētiem plafoniem veicina vienmērīgu un maigu gaismas sadalījumu telpā.
Darba apgaismojums
Darba apgaismojums ir paredzēts specifiskiem uzdevumiem, piemēram, lasīšanai, darbam ar datoru vai ēdiena gatavošanai. Lai radītu relaksējošu gaisotni, izvēlieties galda lampas vai virziena apgaismojumu, ko var regulēt atbilstoši jūsu vajadzībām.
Lai radītu intīmāku un relaksējošāku atmosfēru, izmantojiet galda lampas ar abažūriem un matētiem kupoliem. Tas radīs maigu apgaismojumu tieši tajās vietās, kur tas nepieciešams.
Akcenta apgaismojums
Akcenta apgaismojumu izmanto, lai izceltu atsevišķus dekoratīvus elementus, gleznas, augus vai citus objektus. Tas palīdz radīt interesantus vizuālus akcentus un piešķir telpai harmoniju.
Ja jums ir priekšmeti vai dekoratīvi elementi, kurus vēlaties izcelt, izmantojiet virziena akcentējošo apgaismojumu. Lai radītu noskaņu, piemēram, dzīvojamā istabā, izgaismojiet gleznas vai dekoratīvos elementus, lai piešķirtu siltumu un interesi.
Dekoratīvais apgaismojums
Dekoratīvais apgaismojums var būt sveces, sienas lampas vai citi funkcionāli apgaismes ķermeņi. Tie piešķir stilu un rada mājīgu atmosfēru telpā.
Lai radītu relaksējošu atmosfēru, izmantojiet zem mēbelēm izvietoto apgaismojumu. Šādi dekoratīvie elementi var piešķirt mājīgumu un radīt mājīgu telpu.
Gaismekļu izvēles noslēpumi
Siltā gaisma vai Aukstā gaisma
Gaismas krāsas temperatūra ir svarīga. Silta gaisma ar zemu krāsu temperatūru (2700-3000 K) rada mājīgumu un veicina atpūtu, savukārt vēsā gaisma ar augstu krāsu temperatūru (5000 K un vairāk) ir piemērotāka aktīvai atmosfērai. Krāsu temperatūru izvēlieties atkarībā no vēlamās atmosfēras.
Dimmeri
Ierīkojot dimmerus, varat regulēt gaismas spilgtumu atkarībā no situācijas. Tas ir ideāli piemērots relaksējošas atmosfēras radīšanai, jo gaismu var pielāgot atbilstoši noskaņojumam un vajadzībām.
Dabiskais un mākslīgais apgaismojums
Ir svarīgi atrast līdzsvaru starp dabisko un mākslīgo apgaismojumu. Kad vien iespējams, izmantojiet dabisko gaismu un, lai kontrolētu tās intensitāti, izmantojiet aizkarus vai žalūzijas. Kombinējiet to ar mākslīgo gaismu, lai radītu harmoniskāku atmosfēru.
Gaismas sadalījums
Apgaismojuma slāņi
Apgaismojuma slāņu veidošana ir galvenais faktors, lai organizētu atmosfēru. Apgaismojuma slāņi apvieno vispārējo, darba, akcentējošo un dekoratīvo apgaismojumu. Tas ļauj kontrolēt atmosfēru telpā un pielāgot to dažādām situācijām. Piemēram, jūs varat izmantot vispārējo apgaismojumu, lai radītu pamata spilgtumu, un pievienot galda lampas maigam darba apgaismojumam.
Izvairieties no asām ēnām
Lai apgaismojums būtu relaksējošāks, izvairieties no asām ēnām. Maigs apgaismojums, ko rada lampu abažūri, matēti kupoli vai akcentu apgaismojums, var palīdzēt mīkstināt gaismu un radīt patīkamāku atmosfēru.
Koncentrējieties uz telpas funkciju
Gaismas sadalījumam ir jāatbilst telpas funkcijai. Piemēram, guļamistabā labāk izmantot siltu un mīkstu apgaismojumu, lai veicinātu atpūtu un mājīgumu. Savukārt birojā spilgta gaisma palīdzēs palielināt darba ražīgumu.
Kā radīt relaksējošu atmosfēru dažādās telpās
Dzīvojamā istaba un viesistaba
Šīs ir telpas, kurās atpūšaties un socializējaties, tāpēc apgaismojumam šeit jābūt maigam un neuzbāzīgam. Ideāls risinājums ir grīdas lampas telpas stūros ar siltas krāsas LED spuldzēm. To gaisma būs vērsta uz augšu, radot maigu noskaņu apakšā. Varat pievienot arī sienas lampas vai lustru ar vienmērīgu apgaismojumu. Vislabāk izvairīties no spilgtas centrālās gaismas.
Guļamistaba
Galvenais ir radīt intīmu, relaksējošu vidi. Dodiet priekšroku pieklusinātām stāvlampām un naktslampām, kas izgatavotas no dabīgiem materiāliem. Varat izmantot lampas ar iebūvētiem dimmeriem, lai regulētu spilgtumu. Izvairieties no asas baltas gaismas no lustrām - tā nav piemērota guļamistabai. Ja jums ir gulta ar baldahīnu, apsveriet iespēju uzstādīt nelielas lampiņas vai gaismas virtenes baldahīna iekšpusē. Tas radīs romantisku atmosfēru.
Vannas istaba un tualete
Mitrā atmosfēra šajās telpās veicina atpūtu. Šeit labāk izvēlēties gaismekļus vai lampas ar siltu, simulētu mirdzumu. Maigam, izkliedētam apgaismojumam var pievienot spoguļlampas. Taču nepārspīlējiet ar spilgtumu - gaismas avoti ir jāpielāgo, izmantojiet dimmējamas gaismas, lai radītu relaksējošu vannošanās atmosfēru.
Virtuve
Virtuve ir vieta radošumam un eksperimentiem ar receptēm. Tāpēc apgaismojumam jābūt iedvesmojošam, bet ne nogurdinošam. Izvēlieties vairāklīmeņu sistēmu: spilgtas gaismas zem sienas skapīšiem darba zonās, ko papildina dekoratīvas gaismas virs ēdamistabas zonas. Izmantojiet dimmerus, lai radītu atbilstošu atmosfēru.
Priekšnams un gaitenis
Šiem gaiteņiem nepieciešams funkcionāls apgaismojums. Taču arī šeit var radīt relaksējošu atmosfēru. Izmantojiet vairākus vājas gaismas avotus pa perimetru, papildinot tos ar vietējo apgaismojumu pie spoguļa. Izvairieties no krasiem gaismas un ēnu kontrastiem. Uzstādiet kustību sensorus, lai automātiski ieslēgtu apgaismojumu.
Papildu padomi:
- Izmantojiet LED lentes, lai radītu pieklusinātu apgaismojumu un maigus apgaismojuma akcentus.
- Izmantojiet viedo apgaismojumu un lietotnes, lai kontrolētu apgaismojumu pēc scenārijiem.
- Izvēlieties vienmērīgu gaismas spilgtuma maiņu visa vakara garumā, lai gūtu relaksējošu pieredzi.
- Izmantojiet atstarojošas virsmas maigai, izkliedētai gaismai.
- Papildiniet interjeru ar gaismas vijumiem vai spuldzēm ar maigu un izkliedētu gaismu. Tās var radīt mājīgu atmosfēru, īpaši guļamistabā vai dzīvojamā istabā.
- Izvēloties abažūrus vai plafonus, priekšroku dodiet neitrālām un pasteļkrāsām. Spilgtas krāsas var radīt nepatīkamus atspīdumus un traucēt atpūtai.
- Apsveriet iespēju izmantot sveču gaismu: elektroniskās sveces ar maigu mirgojošu gaismu var radīt atmosfēru, kas tuva dabiskai sveču gaismai, neradot ugunsgrēka risku.
- Telpas sienu krāsa var būtiski ietekmēt gaismas uztveri. Gaišas un neitrālas sienu krāsas labāk atstaro gaismu un padara telpu gaišāku.
- Minimizējiet atspīdumu: lietojot datorus, televizorus un citus ekrānus, pārliecinieties, vai to atrašanās vieta nerada atspīdumu acīm. Tas palīdzēs jums justies komfortabli un atpūsties.
- Apsveriet dabiskus materiālus: no dabīgiem materiāliem, piemēram, koka vai rotangpalmas, izgatavoti ķermeņi rada dabisku sajūtu un veicina atpūtu.
Izvēloties pareizos gaismekļus un pareizi sadalot gaismu, jebkurā telpā var radīt patiesi relaksējošu atmosfēru. Tas ļauj jums pielāgot telpu atbilstoši jūsu noskaņojumam un komforta sajūtai.
Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.
T: +371 24 94 2444
E: info@balticled.lv