KĀ APGAISMOT TELPU AR ZEMIEM GRIESTIEM?

  • KĀ APGAISMOT TELPU AR ZEMIEM GRIESTIEM?

Apgaismojuma veikali piedāvā pārsteidzošu produktu daudzveidību. Jūs varat atrast desmitiem gaismekļu, ko vēlaties izvietot savā dzīvoklī, bet ko darīt, ja traucē liela lustra? Kā izgaismot telpu ar zemiem griestiem, lai tā neizskatītos vēl mazāka?

Griesti tiek uzskatīti par "zemiem", ja to augstums ir mazāks par 240 cm. Tās visbiežāk sastopamas pagrabos un bēniņos, telpās, kas nesaņem dabisko apgaismojumu. Šajās zonās gaismas ķermeņi ir precīzi jāizmēra un jānovieto, citādi tie sāks radīt neērtības. Lai atrastu apgaismojumu, kas netraucē dabiskajai gaismai, ir vērts apsvērt kompromisus.

Nepareizi izgaismoti zemie griesti var viegli padarīt telpu par tumšu vietu vai, gluži otrādi, piepildīt telpu ar pārlieku daudz gaismas. Nepastāvīgs vai pārāk spilgts apgaismojums var apgrūtināt arī mājas darbus, īpaši neērti tas būs dzīvojamās telpās.

Tomēr jums nav jāraizējas par griestu augstumu. Izmantojiet to, lai radītu savu unikālo istabas dizainu! Izmantojot gaismu, jūs varat vizuāli palielināt telpu, un mēs jums palīdzēsim izdomāt, kā to izdarīt.

Gaismekļi zemiem griestiem

Telpās ar zemiem griestiem bieži vien nav pietiekami daudz vietas lustrām. Tās padara telpu vēl mazāku, nekā tā ir patiesībā. Turklāt, ja lustra būs piekārta pārāk zemu, tā apgrūtinās pārvietošanos telpā. Kā izvairīties no tā, lai telpa neizskatītos mazāka, bet tajā joprojām būtu pietiekami daudz gaismas?

! Lai radītu telpas ilūziju, nokrāsojiet griestus gaišā krāsā un noslīpējiet visas teksturētās vietas, lai tās izskatītos pēc iespējas gludākas. Tas maksimāli palielina gaismas atstarošanos, padarot telpu gaišāku un plašāku.

Zema profila gaismekļu izvēle izslēdz lielāko daļu piekaramo gaismekļu un lustru, taču neuztraucieties - arī bez tiem jūs varat izveidot unikālu dizainu:

  • Iebūvējamie un uz virsmas montējamie gaismekļi ir ideāls risinājums zemiem griestiem. Slēptā montāža un vienkāršais dizains ļauj tiem iekļauties jebkurā interjerā un nodrošināt pietiekamu apgaismojumu. Ir vērts apsvērt arī griestu lampas, kas nodrošina telpas dekoru dažādību, neaizņemot vertikālo telpu.
  • Padziļinājumā iebūvēts apgaismojums. Paneļi un lineārie gaismekļi, kas ir iebūvēti griestos, nevis virs tiem, un praktiski neaizņem vertikālu telpu, ir ideāli piemēroti telpām ar zemiem griestiem.
  • Sienas lampas un stāvlampas. Sienu apgaismojums palīdz radīt augstāku griestu ilūziju, tādējādi pilnībā novēršot vertikālās telpas samazināšanās problēmu. Izvēlieties gaismekļus, kas vērsti uz augšu, piemēram, sienas lampas, stāvlampas vai galda lampas ar vaļēju virsmu, un ieskrūvējiet tajos spilgtas spuldzes.

! Lai nodrošinātu vienmērīgu gaismas sadalījumu padziļinātajā apgaismojumā, izvēlieties lampas un gaismekļus ar plašu gaismas leņķi. Ja leņķis ir pārāk mazs, telpa netiks vienmērīgi apgaismota.

Kā saglabāt telpu?

Ja jūsu sirdslieta ir piekaramie gaismekļi un lustras, ir daži noteikumi, kas jāievēro, lai neviens netrāpītu ar galvu par abažūriem:

  • Atrašanās vieta. Piekaramās lustras un cita veida gaismas avotus nevajadzētu uzstādīt vietās, kur staigā cilvēki. Labāk tos piekārt virs ēdamgalda un sānu galdiem, virs izlietnēm - visur, kur tie netraucēs brīvi pārvietoties pa telpu.
  • Izmērs. Izvēloties lustru, dodiet priekšroku gludiem modeļiem, kuru platums ir lielāks par augstumu. Jo tuvāk griestiem tie atrodas, jo vairāk brīvas vietas jums būs. Vai arī apsveriet iespēju piekārt vairākas mazākas lampas, kas var nodrošināt tikpat daudz gaismas kā viena liela lampa.
  • Elastīgums. Izvēlieties gaismekļus ar regulējamu auklu vai ķēdi, lai jūs varētu pacelt un nolaist lampu un iegūt vēlamo izskatu. Atrodiet ideālo augstumu, lai radītu telpas ilūziju.
  • Mēriet divreiz. Lustrām, kuru augstums nav regulējams, pirms iegādes un uzstādīšanas vairākkārt pārbaudiet izmērus.  
  • Mazāk nozīmē vairāk. Lai telpā neradītu jucekli, ierobežojiet griestu gaismekļu skaitu, kas nav iebūvēti griestos. Gaismas avotu skaits ir atkarīgs no telpas, bet, ja rodas šaubas, izvēlieties vienu vai divus griestu gaismekļus un papildiniet tos ar sienas lampām, stāvlampām vai galda lampām.

Iespējams, zemie griesti netiek pieminēti daudzos mājas dekoru un dizaina žurnālos, taču tiem ir daudz apgaismojuma iespēju. Augstās lustras šeit var nebūt piemērotas, taču iebūvētais apgaismojums paver jaunas dizaina iespējas.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2022-11-29 12:52:49
0
413

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!