Kā apgaismojums ietekmē jūsu garastāvokli

  • Kā apgaismojums ietekmē jūsu garastāvokli

Ja jums kādreiz ir pietrūcis motivācijas, jo debesis ir apmākušās un mājās ir tumšs, tad jūs jau saprotat, kā gaisma ietekmē jūsu garastāvokli. Ir daudz dažādu apgaismojuma veidu, un katrs no tiem jums radīs atšķirīgu noskaņojumu. Daži no tiem motivēs jūs būt produktīvākam, citi radīs mājīgu sajūtu, kas liks jums vēlēties vienkārši pagulēt ar grāmatu.

Izpratne par to, ka gaisma ietekmē jūsu garastāvokli, palīdzēs jums izmantot gaismu savā labā. Ja jums ir nepieciešams uzmundrināties, gaisma var palīdzēt jums piecelties. Ja vēlaties aizmigt, dažādi gaismas avoti var ieslēgt miega režīmu, lai jūs ātri aizmigtu. Šajā rakstā aplūkosim dažus veidus, kā gaisma var ietekmēt jūsu garastāvokli.

Zilā – vēsi baltā gaisma palielina enerģiju

Ja tieši pirms gulēt iešanas ieskatāties tālrunī vai planšetdatorā un pēc tam konstatējat, ka jums ir grūtības aizmigt, tā nav nejaušība. Zilā gaisma liek jums justies enerģiskākam, jo tā liek jūsu smadzenēm neizgatavot melatonīnu. Tas sniedz jums enerģijas pieplūdumu, kas var būt noderīgs dienas laikā, bet traucējošs naktī.

Ja laika gaitā tas notiek pietiekami bieži, var rasties miega trūkums, kas ietekmēs daudzus citus jūsu dzīves aspektus. Tāpēc tā vietā vismaz 30 minūtes pirms gulēt iešanas nolieciet tālruni un ieslēdziet galda lampas ar maigu apgaismojumu.

Dienas laikā, kad jūtaties, ka jums ir jābūt produktīvākam, mēģiniet kādu laiku izmantot zilo gaismu savā birojā, līdz jūtaties uzlādēts un gatavs ieguldīt vairāk pūļu. Zilo gaismu varat izmantot arī mājās, kad nepieciešama motivācija treniņiem vai jogas nodarbībām.

Dabiskā gaisma palīdz pārvarēt stresu

Pastaiga vai atpūta parkā ir lielisks veids, kā tikt galā ar stresu. Daudziem cilvēkiem patīk doties ārā, kad viņi jūtas sasprindzināti vai satraukti. Ejot ārā, ne tikai sūknējas asinis, kas palīdz pazemināt kortizola līmeni, bet arī gaismai ir liela nozīme .

Viens no iemesliem ir tas, ka dabiskā gaisma palīdz atjaunot mūsu ķermeņa dabiskos diennakts ritmus. Kad mūsu organismā viss ir līdzsvarā, mēs jūtamies laimīgāki. Piemēram, ir plaši zināms, ka cilvēki, kuru birojos ir logi, caur kuriem ieplūst dabiska gaisma, ir laimīgāki darbā un mazāk stresa un trauksmes.

Spilgta gaisma pastiprina emocijas

Ja atrodaties spilgti apgaismotā telpā un jūtat trauksmi, gaisma šo trauksmi pastiprina. No otras puses, ja esat noskaņots bezrūpīgi, spilgta gaisma vēl vairāk apreibinās jūsu galvu. Tas ir tāpēc, ka spilgta gaisma darbojas kā sava veida garastāvokļa pastiprinātājs un izceļ visu, ko jūs jūtat, augstākos decibelos. Paturiet to prātā, ja jums kādreiz ir slikts garastāvoklis, lai to nepasliktinātu, uzturoties spilgtā gaismā.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-07-12 13:29:42
0
191

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!