Gaismekļi bumbas formā

 • Gaismekļi bumbas formā

Apaļa forma asociējas ar rāmu, mierīgu vidi. Pazīstamie dabīgie gaismekļi (saule, mēness) ir lodes formas, tāpēc līdzīga dizaina lampas kļūst arvien populārākas mūsdienu interjeros. Apskatīsim sīkāk šāda apgaismojuma priekšrocības un to, kā to izmantot interjera kompozīcijā.

Apaļu gaismekļu labās īpašības 

Sfēriskie apgaismes ķermeņi ir universāls interjera elements, kas būs aktuāls arī pēc 10 gadiem. Tie spēj izdaiļot interjera kompozīciju un piešķirt tai akcentu. Šim apgaismojumam ir savas nenoliedzamas priekšrocības:

 • Forma nodrošina vienmērīgu, izkliedētu gaismu, kas ir patīkama acīm un nerada asas ēnas;
 • Apaļas formas gaismekli var izmantot, lai panāktu harmoniju savstarpēji savienotās telpās (piemēram, virtuve-dzīvojamā istaba);
 • Apgaismojuma laukumu var regulēt, mainot balstiekārtas augstumu - jo augstāk modelis ir pacelts no grīdas, jo vairāk telpas tas aptver;
 • oriģināls dizains, iespēja izveidot unikālu kompozīciju, mainot gaismekļa izmēru un novietojumu.
 • Viena no priekšrocībām ir plašais izmantoto materiālu klāsts - akrils, stikls, tekstils, papīrs un daudzi citi.

Gaismekļi visai mājai 

Bumbas formas apgaismes ķermeņus var izmantot jebkurā telpā. To daudzpusība ļauj tiem papildināt pamatkompozīciju:

 • Dzīvojamā istabā vienmērīgam, relaksējošam apgaismojumam ir izmantotas bumbas- lustras;
 • Virtuvē tas var būt mājīgs gaismas avots, savukārt lielas telpas var apgaismot ar vairākiem gaismekļiem;
 • Izkliedēta gaisma guļamistabā radīs romantisku atmosfēru, jo īpaši ar pieslēgtu dimmeri, regulējot gaismas temperatūru;
 • gaismekļa forma nodrošina maksimālu aizsardzību pret putekļiem un mitrumu vannas istabā, izvēlaties gaismekli ar vismzas IP44.
 • Sfēriskos apgaismes elementus izmanto ne tikai iekštelpās, bet arī ārējā apgaismojumā. Naktī šie gaismekļi nodrošina patīkamu atmosfēru un vienmērīgu gaismu, novēršot kontrastējošas ēnas. Tas nodrošina ērtāku pārvietošanos pa teritoriju.

Padomi izvietošanai

Lai izmantotu bumbas formas gaismekļus telpā, jāievēro daži vienkārši noteikumi:

Piekārtam gaismeklim jābūt vismaz 2 m augstumā no grīdas ;

virs ēdamgalda, gaismeklim jābūt piekārtam aptuveni 1 m augstumā;

Virtuvēs un vannas istabās priekšroka tiek dota modeļiem ar gludu virsmu, jo tos ir vieglāk tīrīt;

ja izmantojat vairāku lampu ar vairākām bumbas formas kupoliem, noteikti izvēlieties dažādus bumbu augstumus.

Šie ir vienkārši praktiski padomi, kas palīdzēs jums izvēlēties labāko gaismekļa atrašanās vietu un veidu.

Fona izvēle 

Bumbu gaismekļu veids interjerā lielā mērā ir atkarīgs no izvēlētā fona. Ir divas galvenās iespējas:

 • Gaišas krāsas fons. Kombinācijā ar baltām sienām ažūrais modelis radīs vizuālu vieglumu, gaisīgu kompozīciju. To bieži izmanto minimālisma interjeros, plašās modernās dzīvojamās telpās.
 • Kontrasts. Lai radītu vizuālu kontrastu, tiek izmantoti galda un piekaramie gaismekļi ar cietu plakanu virsmu. Tos izvieto uz koši krāsainu elementu (paneļu, dekoratīvo vāžu, figūriņu) vai tumšu sienu fona. Tas piešķir kompozīcijai sakārtotību, spilgtumu un dinamiku.

Kontrastējošie foni ir izvēlēti atbilstoši telpas stilam. Piemēram, bēniņiem tas var būt spilgts ķieģeļu mūrējums, augsto tehnoloģiju, ģeometrisko rakstu un mēbeļu ar stingrām kontūrām.

Izvēloties lodveida apgaismojumu savam mājoklim, vislabāk ir izmantot šo apgaismojuma veidu kā pamatu - pieskaņojiet lustru ar lodveida sienas lampām, piekaramajiem gaismekļiem un galda lampām. Tas palīdzēs saglabāt atmosfēras viengabalainību un apvienot visas mājas telpas vienotā tēlā. Lodveida lustras ir iespēja radīt komfortu un mājīgumu, panākt maksimālu atpūtu un pilnīgu relaksāciju.

Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-11 12:48:40
0
422

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!