Fasādes apgaismojums

  • Fasādes apgaismojums

Fasādes apgaismojums ir lielisks veids, kā radīt stilīgu dizainu un izcelt arhitektūras izsmalcinātību un oriģinālās detaļas ēkas ārpusē. Ir trīs galvenie mājas apgaismojuma veidošanas virzieni:

  • funkcionāls;
  • dizaina apgaismojums;
  • mākslinieciskais izgaismojums.

Pēdējais apgaismojuma veids visbiežāk tiek izmantots pilsētu apbūvē. Funkcionālais apgaismojums galvenokārt ir paredzēts, lai paaugstinātu ērtības un drošības līmeni cilvēku pārvietošanās un dažādu darbību veikšanai vakarā vai naktī. Par spilgtuma izvēli un montāžas elementu izvietojumu jālemj iepriekš. Optimālais risinājums lauku māju un privātmāju fasāžu apgaismojumam ir stilizēta apgaismojuma un funkcionāla apgaismojuma kombinācija. Galu galā fasādes dizainā estētiskais aspekts ir tikpat svarīgs kā praktiskais.

Fasādes apgaismojuma izveides un gaismekļu izvēles īpatnības

Jaunākie sasniegumi apgaismes ķermeņu un iekārtu jomā sniedz plašas iespējas mājokļu un brīvdienu māju apgaismojuma un apgaismošanas projektēšanā. Dažāda veida fasāžu apgaismojums un citas apgaismojuma tehnoloģijas āra teritoriju apgaismošanai nodrošina augstas kvalitātes elektrisko apgaismojumu, kas lieliski tiek galā ar visiem veicamajiem uzdevumiem. Fasādes apgaismojuma pamatā ir noteikta veida apgaismes ierīču kopums, kas atšķiras gan pēc mērķa, gan konstrukcijas veida.

Ārējā apgaismojuma projektēšana nav iespējama bez šīm lietām:

  • LED prožektori, kas ir viens no galvenajiem apgaismojuma elementiem;
  • citas apgaismes iekārtas kā galvenais redzamais apgaismojuma elements (āra sienas lampas), piekaramie un iebūvētie gaismekļi);
  • centralizēts kontroles elements.

Dažādi mājas fasādes apgaismojuma veidi

Ārējam apgaismojumam var izmantot gandrīz visu veidu ielu apgaismes ķermeņus. Lai izvēlētos apgaismes ķermeņus ēkas ārējam apgaismojumam, jums tikai jāizlemj, kāds ir fasādes apgaismojuma veids. Ir daudz citu ārējā apgaismojuma veidu, kas izskatās stilīgi un pievilcīgi salīdzinoši nelielā māju fasāžu platībā.

Arhitektūras apgaismojums

Mājas arhitektonisko apgaismojumu var izmantot, lai izceltu arhitektūras individualitāti vai paslēptu sīkas mājas konstrukcijas detaļas.

LED fasādes apgaismojums

Šis apgaismojuma veids kļūst arvien populārāks, jo tas dod iespēju "izcelt" jebkuras ēkas izskatu. LED apgaismojums var būt pieejams dažādās krāsās, un to ir viegli uzstādīt un uzturēt. Šīs konstrukcijas ir funkcionālas, uzticamas un rentablas.

Kontūru apgaismojums

Šāda veida fasādes apgaismojums ir īpaši pieprasīts, ja nepieciešams pievērst uzmanību kādam arhitektūras objektam. To izmanto, lai izceltu neparastas logu ailas, lieveņus un citus pēc pasūtījuma veidotus elementus. Kontūru apgaismojumu veido, izmantojot LED lentes vai citus gaismas ķermeņus.

Dinamiskais apgaismojums

Šajā gadījumā apgaismojuma organizācija ir balstīta uz visu mājas fasādes gaismekļu krāsas un intensitātes izvēli un regulēšanu. Dinamiskais apgaismojums ļauj izveidot vairākas apgaismojuma iespējas un programmēt dažādus gaismas efektus.

Ieejas apgaismojums (lievenis, kāpnes, ēkas ieeja)


Šāda veida fasādes apgaismojumam ir vairāki mērķi: izcelt netradicionālu dizainu, palielināt drošību un samazināt nelaimes gadījumu iespējamību tumsā. Tas viss ir saistīts ar estētikas un praktiskuma apvienošanu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

Esiet laipni gaidīti mūsu veikalā Gunāra Astras ielā 8 , Rīga, LV-1082.

2021-08-12 14:57:06
0
950

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!