Dienas gaismas priekšrocības

  • Dienas gaismas priekšrocības

Dienas apgaismojums ir arhitektūras ēku projektēšana, izmantojot logus, jumta logus, durvis un citas atvērumus, kas nodrošina dabisko gaismu. Ir veikti daudzi pētījumi, kas pierāda dabiskās gaismas priekšrocības, jo īpaši agri no rīta. Ja mājoklis ir projektēts, ņemot vērā dabisko gaismu, tas var uzlabot vispārējo veselību un labsajūtu.

Dažkārt jūsu mājas iekšpuse nesaņem tik daudz saules gaismas kā ārpusei tuvākās vietas. Izmantojot noteiktas durvis un sienas, kas apstrādātas ar caurspīdīgiem materiāliem, var palīdzēt izplatīt gaismu pārējā mājokļa daļā. Izmantojot atjauninātu mūsdienīgu dizainu savā mājoklī vai birojā, jūs varat izmantot visas priekšrocības, ko sniedz pareiza dienasgaisma.

Uzlabota veselība un garastāvoklis

Dabiskā gaisma var uzlabot veselību dažādos veidos. Dabiskā saules gaisma ir galvenais D vitamīna avots organismā, kas uztur augstu enerģijas līmeni un uzlabo garastāvokli. Strādājot vai dzīvojot vidē ar dabisku apgaismojumu, saulei norietot, palielinās arī melatonīna ražošana, kas palīdz izveidot un uzturēt veselīgāku miega ciklu.

"Spilgtas gaismas terapiju" ārsti ir izmantojuši arī, lai ārstētu pacientus ar sezonāliem afektīviem traucējumiem (SAD). Gada laikā, kad ir mazāk dienas gaismas, ir svarīgāk nekā jebkad agrāk iegūt pēc iespējas vairāk dabiskās gaismas un zilu debesjumu. Šī gaisma smadzenēs atbrīvo serotonīnu, uzlabojot cilvēka garastāvokli.

Uzlabota produktivitāte

Nav noslēpums, ka pareiza vide paaugstina jūsu produktivitāti un koncentrēšanās spējas darba laikā. Dažādi ziņojumi liecina, ka vides faktori uzlabo arī mācību rezultātus. Skolās, kas projektētas, ņemot vērā dienas gaismu, tiek ziņots, ka skolēni mācās labāk nekā citās skolās, kas atrodas līdzīgos rajonos. Dabiskā gaisma ne tikai palīdz uzlabot redzi, bet arī toņu un krāsu maiņa dienas gaitā rada labāku rezonansi nekā mākslīgā gaisma.

Saules gaisma labvēlīgi ietekmē arī cilvēka smadzenes, tostarp uzlabo īstermiņa atmiņu un koncentrēšanās spējas. Darbinieku produktivitāte birojos, kuros ir vairāk dabiskās gaismas, ir palielinājusies par 20 %. Spilgta dabiskā gaisma palielina modrību, ļaujot labāk koncentrēties un uzlabot garastāvokli svarīgākajos dienas laikos.

Uzlabota vide

Dabiskās gaismas izmantošana palīdz uzlabot vidi un veselību. Izmantojot dabisko gaismu, nevis elektrību, jūs ietaupāt izdevumus par apgaismojumu un samazināsiet oglekļa dioksīda emisijas jūsu mājās vai birojā. Dabiskā gaisma ir ilgtspējīga un bezmaksas, tāpēc tā ir viens no labākajiem atjaunojamajiem resursiem. Izmantojot augstas kvalitātes logus, durvis un jumta logus, jūs varat izmantot dabas sniegtās priekšrocības.

Dienas apgaismojums ir labākā prakse, ko varat izmantot savā mājoklī vai birojā, kad sākat projektēt vai pārbūvēt telpas. Piekļuve dabiskai gaismai uzlabo jūsu kognitīvās spējas un garastāvokli, tādējādi dienas ir produktīvākas. Turklāt papildus ieguvums ir regulēts miega cikls, tāpēc ir viegli saprast, kāpēc saules gaismas iedarbība ir tik svarīga. Izmantojot mājās vai birojā augstas kvalitātes gaismas izkliedēšanas materiālus, jūs varat uzlabot savu veselību un ietaupīt naudu par enerģijas rēķiniem.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-08-01 13:03:42
0
182

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!