Dažādu formu spuldzes un to nosaukumi

  • Dažādu formu spuldzes un to nosaukumi

Spuldzes ir visdažādāko formu un izmēru. Lielākā daļa no tām vidusmēra patērētājam ir pazīstamas ar vienkāršiem nosaukumiem, piemēram, " bumbieru", bet kā pateikt pārdevējam, kāda veida spuldze jums nepieciešama, ja tās forma ir nestandarta? 

Spuldzītes ir apzīmētas ar burtu un numuru. Šis skaitlis norāda spuldzes izmēru un norāda platākās daļas diametru milimetros. Piemēram, A60 spuldzes maksimālais diametrs ir 60 mm. Burts norāda spuldzes formu. Apskatīsim visbiežāk izmantotās spuldžu formas un izmērus. 

A (arbitrary) – bumbieru formas spuldze 

Bumbiera forma ir viena no visplašāk izmantotajām formām, un to var izmantot gandrīz visur, tostarp mājās, viesnīcās un restorānos. Šīm spuldzēm ir tāda forma, kādu lielākā daļa cilvēku iedomājas, iedomājoties spuldzīti. Tās ieskrūvē parastās lustrās, stāvlampās un galda lampās. To izkliedes leņķis ir vairāk nekā 200°, tāpēc viena spuldze var izgaismot pietiekamu platību. Visbiežāk sastopamie izmēri ir A55, A60 un A65.

C (candle) – sveces formas spuldze

Dekoratīviem nolūkiem tiek izgatavotas spuldzes sveces formā. Tos var atrast dažāda veida lustrās, restorānos un viesnīcās. C spuldzes ar strupu galu dažkārt dēvē par "torpēdveidīgām" vai "lodes formas" spuldzēm. Šīm spuldzēm ir mazāks izkliedes leņķis nekā A formas spuldzēm, taču dizaina ziņā tās lieliski papildina lustras. Visizplatītākie izmēri ir C35 un C37.

G (globe) – bumbas formas spuldze

G spuldzes ir bumbas formā, un tās izmanto gan lustrās, gan lampās, gan pat fona apgaismojumā. Tās var redzēt pie spoguļiem frizētavās vai bārberu salonos. Bumbu spuldzes izmanto gan kā dekorāciju, gan kā pamata apgaismojumu. Šajā formā ir pieejami dažādi spuldžu izmēri. Mājsaimniecībā visizplatītākās ir G45, bet dekoratīvām vajadzībām ir G95 un pat G125.

! Ar G burtu apzīmē arī divus citus spuldžu veidus, kas nav balona formas - G4 un G9. Šo lampu burts un numurs norāda pamatnes tipu, nevis formu.

R (reflector) – atstarotāju veida spuldzes 

Visu veidu atstarotāju spuldzēm ir šaurs gaismas izkliedes leņķis. LED spuldzēs uz stikla spuldzes tika uzklāti atstarojoši līdzekļi, lai gaisma izietu tikai caur spuldzes augšējo daļu, no kurienes arī cēlies šīs spuldzes nosaukums, kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē " atstarotājs ". Šādas spuldzes tiek izmantotas iebūvējamos gaismekļos, sliežu apgaismojumā dzīvojamās telpās, viesnīcās un restorānos. Visbiežāk sastopamie izmēri ir R39, R50, R63.

MR (multifaceted reflector) - atstarotāju spuldzes ar GU10 un GU5.3 cokola pamatni

MR lampām, tāpat kā R lampām, ir šaurs izkliedes leņķis. Tos izmanto akcentu un punktveida apgaismojumam dažādās mazumtirdzniecības, dzīvojamās un komerciālās telpās. Visizplatītākais izmērs ir MR16, taču ir pieejamas arī  MR11.

T (tube) - cauruļveida spuldzes

T spuldzes ir veidotas kā cilindriska caurule. Atkarībā no izmēra T-veida spuldzes var izmantot dažādos veidos. T8 un T5 spuldzes ir pieejamas dažāda garuma - no 60 cm līdz 2,5 m. Šīs lampas izmanto vispārējam apgaismojumam birojos, mazumtirdzniecības vietās, slimnīcās un garāžās. Ievērojiet, ka skaitlis blakus šādas spuldzes formai norāda izmēru collas astotdaļās, nevis milimetros.

Spiral - spirālveida cauruļveida spuldzes

Tā ir pazīstamā kompaktās luminiscences spuldzes forma. Patiesībā tā joprojām ir T forma ar izliektu cauruli, bet ar mazāku diametru, piemēram, T4, T3, T2 vai T1, kas savīta spirālē, lai nodrošinātu maksimālu gaismas plūsmu minimālā telpā. Spirālveida spuldzes parasti izmanto kvēlspuldžu vietā, un tās var izmantot gandrīz visur, tostarp dzīvojamās un komerciālās telpās.

S (straight sided)

Mūsu piedāvājumā var atrast S formas spuldzes ar izmēru ST64,kas viesbiežāk ir dekoratīvas spuldzes. Lieliski piemērotas telpu dekoratīvajam apgaismojumam. 

F vai CF formas (flame) 

F formas spuldze izskatās kā liesma un ir līdzīga C tipa spuldzēm, taču spuldzes stikls ir izpūsts, tāpēc spuldzes gaisma mirgo kā liesma. F spuldzes izmanto dekoratīviem mērķiem lustrās, vannas istabās un restorānos.


Visas LED spuldzes

Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2022-01-19 13:54:14
0
709

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!