Bērnistabas apgaismojums

  • Bērnistabas apgaismojums

Bērna istaba ir kas vairāk nekā tikai mēbeļu komplekts un skaists dekors. Tā ir viņu mazā pasaule, kurā viņi aug, mācās un dzīvo. Tāpēc bērnistaba ir jāiekārto ar vislielāko rūpību. Ir pareizi jāizvēlas visi elementi, lai radītu ērtu, mājīgu un vienlaikus praktisku interjeru. Šajā rakstā uzmanība pievērsta vienam no svarīgākajiem interjera elementiem - pareizam apgaismojumam.

Labākā gaisma bērna istabā ir dabiskā gaisma. Tāpēc, plānojot telpas, vislabāk ir izvēlēties bērnistabu ar logiem uz austrumiem/ dienvidaustrumiem. Šāds logu atvērumu izvietojums ļauj maksimāli palielināt dabisko apgaismojumu visas dienas garumā. Turklāt mazāk uzmanības būs jāpievērš mākslīgajiem gaismas avotiem, un dabiskajai gaismai ir labvēlīga ietekme uz bērnu attīstību. 

Kopumā noteikumi par mākslīgo apgaismojumu bērnistabā ir līdzīgi kā visās telpās - pietiekami spilgti un bez kontrastējošas gaismas un ēnu pārejām. Pastāvīgi kontrasti kaitē redzei un var pat izraisīt galvassāpes. Šā paša iemesla dēļ bērnu istabā labāk neizmantot mēbeles un ķermeņus ar spoguļkrāsām vai pārāk spilgtām virsmām. Vispārējam apgaismojumam ideāli der griestu lustra ar izkliedētu matētu gaismu. Nav ieteicams izmantot kristālu un spīdīgu stiklu.

Vēl viens risinājums pamata, maigam un izkliedētam apgaismojumam var būt prožektori, kas izvietoti pa griestu perimetru. Tomēr šādās iekārtās (un arī bērnu istabās) nav ieteicams izmantot luminiscences spuldzes, jo šādu spuldžu pastāvīgā baltā gaisma bieži izraisa kairinājumu un pasliktina redzi. Bērnu istabās vislabāk ir izmantot spuldzes, kuru jauda nepārsniedz 60 W.

Bieži vien bērni slikti guļ vai vispār nevar gulēt bez gaismas. Šādā gadījumā istabā vajadzētu pievienot nelielu naktlampu vai naktsgaismas lukturīti. Naktslampa var palīdzēt vecākiem arī drošāk pārvietoties pa istabu naktī. Laba ideja ir arī uzstādīt dimmeri, lai atvieglotu pareizā apgaismojuma līmeņa nodrošināšanu. Minimālās prasības bērna istabai ir pie griestiem piestiprināts galvenais apgaismojums un nakts lampa. Jūs varat izvēlēties lampas dažādu dzīvnieku un rakstzīmju formā, lai tās atbilstu interjeram.

Nepieciešamo gaismu skaits palielinās, kad bērns kļūst par skolēnu. Šādā gadījumā ir jāiegādājas galda lampa. Vislabāk, ja tā ir galda lampa uz skavas vai piestiprināma, kas nenokritīs pie mazākās nemierīgā bērna kustības. Tāpat ir vērts atcerēties, ka gaismai uz galda ir jānonāk pretī un pa kreisi no sēdošā. Lai izvairītos no nevajadzīgas slodzes bērna redzei, rakstāmgaldu vislabāk novietot pie loga un darba laikā ieslēgt arī istabas galveno gaismu, lai kontrasts būtu spilgtāks.

Vēl viens svarīgs bērnistabas apgaismojuma aspekts ir drošība. Visiem gaismekļiem jābūt stingri piestiprinātiem pie virsmām vai bērniem nepieejamā vietā. Tas palīdzēs izvairīties no traumām. Arī slēdžiem un vēl jo vairāk kontaktligzdām jābūt novietotām tālu no bērniem. Kontaktligzdas ir jāaprīko ar plastmasas vāciņiem.

Ja istabā dzīvo vairāk nekā viens bērns, jāņem vērā katra bērna vecums un attiecīgi jānorobežo istaba. Šajā gadījumā starp rakstāmgalda un gultas zonām nedrīkst būt gaismas kontrasta.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-05 14:16:28
0
705

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!