Baroka stila interjera apgaismojums

  • Baroka stila interjera apgaismojums

Baroka nosaukums (tulkojumā nozīmē "izsmalcināts", "krāšņs") labi raksturo pašu baroka stilu. Šis stils, kas radies 17. gadsimtā Itālijā, joprojām ir populārs plašu dzīvokļu un lauku māju īpašnieku vidū. Baroka stilu veido arī apgaismojums, par to sīkāk šajā rakstā. 

Pamata principi 

Ir vairākas lietas, kas raksturo baroka lustras, to izskatu un tehniskos parametrus:

  • Noapaļotas, greznas formas. Šajā stilā bieži tiek izmantotas spirālveida kāpnes, lielas vāzes un arkas. Arī apgaismes ķermeņi ir izvēlēti, ņemot vērā plūstošās kontūras.
  • Materiāli un dekori. Šī stila pamatmateriāli ir bronza, zelts, marmors, ziloņkauls un kristāls. Uz lampu korpusiem vēlami arī dekoratīvi rotājumi ar reljefiem, kokgriezumiem un zeltījumu.
  • Izmēri un simetrija. Visas mēbeles, apgaismes ķermeņi un telpu dekori ir veidoti, ņemot vērā mērogu. Liela lampas korpusa diametrs var sasniegt 2 m. Tādējādi tiek saglabāta perfekta simetrija.
  • Blāva gaisma. Šis stils dod priekšroku lielām telpām, taču tam nepatīk spilgta gaisma. Lampu jauda ir saskaņota ar sveču gaismu - nedaudz aptumšota, siltā spektrā.
  • Interjerā un gaismekļu dizainā dominē tekstils un dārgas tekstūras. Lampu plafoni un kupoli gandrīz nav - to vietā tiek izmantoti sveču formas spuldzes.

Baroka laikmeta lampas

Šī stila telpu apgaismojuma pamatā ir lustra. Izvēle ir liela bronzas, apzeltīta vai kristāla lustra. Elegantākie modeļi ir pilnībā izgatavoti no kristāla - tas piešķir gaismai īpašu spīdumu un veido mirdzošas plūsmas. Tēma ir ieturēta klasiskā stilā - ar augu elementiem, lapu un pērlīšu piekariņiem.

Fona apgaismojumam tiek izmantotas sienas lampas, galda lampas un nelielas spotlampas. Lai nodrošinātu attēla viengabalainību, ieteicams izvēlēties apgaismes ķermeņus no tās pašas sērijas kā centrālajā lustra. Ja tas nav iespējams, dizainers cenšas izvēlēties līdzīgus dekoratīvus paņēmienus - kalšanu, kristāla piekariņus, kokgriezumus. No ārpuses mazie gaismas ķermeņi bieži vien atgādina lielus arhitektūras objektus - kolonnas, torņus, balustras.

Izvēloties baroka stila apgaismojumu, atcerieties, ka viss ir labs ar mēru. Stils ir izteiksmīgs, bet ne pārmērīgs. Atrodiet vienmērīgu līdzsvaru starp greznību un atturību, lai jūs varētu notvert stila skaistumu, izcelt priekšmetus un radīt harmonisku atmosfēru.


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-08-11 09:23:23
0
720

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!