Ar saules enerģiju darbināma prožektora priekšrocības un funkcijas

 • Ar saules enerģiju darbināma prožektora priekšrocības un funkcijas

Lieljaudas apgaismes ķermeņi pakāpeniski tiek aizstāti ar ekonomiskiem analogiem. Šie aizstājēji ir līdzvērtīgi apgaismojuma efektivitātes ziņā. Šajā grupā ietilpst solārās laternas un prožektori. LED gaismas avots nodrošina visintensīvāko gaismu ar vismazāko enerģijas patēriņu.

LED prožektori ar saules paneļiem ir efektīvs un ilgtspējīgs apgaismojuma risinājums dažādiem āra apgaismojumiem. Šīs sistēmas sastāv no LED prožektoriem, kurus darbina ar saules paneļu enerģiju. Lūk, kā tie darbojas:

 • Saules paneļi: Saules paneļus uzstāda uz prožektora stiprinājuma vai atsevišķā vietā, kur tie ir maksimāli izgaismoti ar saules gaismu. Šajos paneļos ir fotoelementu elementi, kas saules gaismu pārvērš elektroenerģijā.
 • Baterijas: Saules paneļu saražotā elektroenerģija tiek uzglabāta uzlādējamās baterijās. Šīs baterijas darbojas kā rezervuārs, uzkrājot enerģiju izmantošanai nakts laikā vai tad, kad saules gaisma ir nepietiekama.
 • LED prožektori: Šajās sistēmās izmantotie prožektori ir aprīkoti ar energoefektīvām LED diodēm. LED (gaismas diodes) patērē ievērojami mazāk enerģijas salīdzinājumā ar tradicionālajām apgaismojuma tehnoloģijām, tāpēc tās ir ideāli piemērotas ar saules enerģiju darbināmiem risinājumiem.
 • Apgaismojuma vadība: Sistēmā var būt apgaismojuma kontroles mehānisms, piemēram, taimeris vai gaismas sensors. Šī vadības funkcija var automātiski ieslēgt prožektorus krēslā un izslēgt rītausmā vai arī to var ieprogrammēt atbilstoši konkrētām prasībām.
 • Montāža un uzstādīšana: LED prožektori ar saules paneļiem ir paredzēti vienkāršai uzstādīšanai. Saules paneļa un prožektora komplektu var uzstādīt uz stabiem, sienām vai citām piemērotām konstrukcijām, nodrošinot elastīgu gaismas novietojumu un novirzīšanu vajadzīgajā vietā.

Priekšrocības un trūkumi

Šie gaismekļi var izgaismot jebkuru nelielu teritoriju: fasādes, ietves, celiņus, parkus, rotaļu laukumus, reklāmas stendus. Radītā gaismas plūsmas jauda ir pilnīgi pietiekama šiem uzdevumiem. Līdz ar to prožektori ar saules paneli ir universālas ierīces, ko var uzskatīt par priekšrocību.

 • Energoefektivitāte: LED tehnoloģija patērē mazāk enerģijas salīdzinājumā ar tradicionālo apgaismojumu, tādējādi samazinot elektroenerģijas izmaksas un ietekmi uz vidi.
 • Atjaunojamais enerģijas avots: Saules paneļi izmanto saules gaismas - atjaunojamā enerģijas avota - enerģiju, tādējādi novēršot nepieciešamību pēc elektroenerģijas no elektrotīkla.
 • Izmaksu ietaupījumi: Pēc uzstādīšanas ar saules enerģiju darbināmiem LED prožektoriem ir minimālas ekspluatācijas izmaksas, jo tie izmanto bezmaksas saules enerģiju. Nav ikmēneša rēķinu par elektrību vai pastāvīgu degvielas izdevumu.
 • Videi draudzīgas: ar saules enerģiju darbināmas apgaismojuma sistēmas palīdz samazināt oglekļa emisijas un atkarību no neatjaunojamiem enerģijas avotiem, tādējādi veicinot videi draudzīgāku un ilgtspējīgāku nākotni.
 • Viegla uzstādīšana: Šīs sistēmas ir samērā viegli uzstādāmas, un tām nepieciešama minimāla elektroinstalācija, tāpēc tās ir piemērotas attālām vietām vai vietām, kur nav piekļuves elektrotīkliem.
 • Viegla apkope: LED prožektoriem ir ilgs kalpošanas laiks, un salīdzinājumā ar tradicionālo apgaismojumu tiem nepieciešama mazāka apkope. Arī saules bateriju paneļiem ir izturīga konstrukcija, un, lai uzturētu optimālu efektivitāti, tos parasti nepieciešams laiku pa laikam notīrīt.

Lai gan LED prožektori ar saules paneļiem sniedz daudz priekšrocību, ir arī daži trūkumi, kas jāņem vērā:

 • Sākotnējās izmaksas: Sākotnējās izmaksas, uzstādot LED prožektorus ar saules paneļiem, var būt augstākas salīdzinājumā ar tradicionālajām apgaismojuma sistēmām. Šajās izmaksās ietilpst saules paneļu, bateriju, lādēšanas kontrolieru un uzstādīšanas izmaksas. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka enerģijas izmaksu ietaupījums ilgtermiņā var kompensēt sākotnējo ieguldījumu.
 • Atkarība no laikapstākļiem: Ar saules enerģiju darbināmu sistēmu darbība ir atkarīga no laikapstākļiem, jo enerģijas ražošana ir atkarīga no saules gaismas. Mākoņainā vai lietainā laikā saules paneļi var saņemt mazāk saules gaismas, kā rezultātā samazinās enerģijas ražošana. Tas var ietekmēt LED prožektoru darbības laiku un spilgtumu, jo īpaši ilgstošos nepietiekamas saules gaismas periodos.
 • Uzturēšana un tīrīšana: Saules paneļi ir regulāri jātīra, lai notīrītu netīrumus, putekļus un gružus, kas var uzkrāties uz virsmas. Ja netiek veikta pienācīga apkope, paneļu efektivitāte var samazināties, tādējādi samazinot to enerģijas ražošanas jaudu. Turklāt saules enerģijas sistēmās izmantotās baterijas pēc vairākiem ekspluatācijas gadiem var būt nepieciešams nomainīt.
 • Izvietojums un novietojums: Saules paneļu izvietojumam ir izšķiroša nozīme to efektivitātes nodrošināšanā. Tie jāuzstāda vietā, kas saņem maksimālu saules gaismas iedarbību visas dienas garumā. Atkarībā no uzstādīšanas vietas var būt ierobežojumi vai problēmas atrast optimālu paneļu novietojumu, jo īpaši ēnainās vietās vai vietās ar ierobežotu brīvu telpu.
 • Gaismas intensitāte un pārklājums: Lai gan LED prožektori ir energoefektīvi, gaismas intensitāte un aptvēruma zona var nebūt tik plaša kā tradicionālajiem apgaismojuma veidiem. Ir svarīgi rūpīgi izvēlēties atbilstošus LED prožektorus ar piemērotiem spilgtuma līmeņiem un gaismas staru leņķiem, lai tie atbilstu konkrētās teritorijas apgaismojuma prasībām.

Neraugoties uz šiem trūkumiem, LED prožektori ar saules paneļiem joprojām ir piemērots un videi draudzīgs apgaismojuma risinājums daudziem āra apstākļiem. Ņemot vērā konkrētos uzstādīšanas vietas apstākļus un prasības, šīs sistēmas var nodrošināt efektīvu apgaismojumu, vienlaikus samazinot enerģijas patēriņu un oglekļa dioksīda emisiju.

LED prožektori ar saules paneļiem ir praktisks un videi draudzīgs apgaismojuma risinājums dažādām āra telpām, tostarp autostāvvietām, sporta laukumiem, dārziem, drošības apgaismojumam u. c.

Vairāk ieteikumus par prožektoru izvēli lasiet šeit


Ja rodas jautājumi, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2023-06-14 12:02:22
0
173

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!