Kā atsvaidzināt viesistabu izmantojot apgaismojumu

  • Kā atsvaidzināt viesistabu izmantojot apgaismojumu

Apgaismojums viesistabā: padomi, kas jāņem vērā

Pareizi izvēlēta gaisma palīdzēs pārveidot dzīvojamās istabas interjeru bez lielām izmaksām. Tas viegli atsvaidzinās telpas dekoru, padarīs to modernāku un ērtāku. Izmantojiet mūsu apgaismojuma padomus, lai pārdomātu savu mājas galveno istabu.

Mainiet uzmanības fokusu: 

  • Gaisma ļauj izcelt priekšmetus un lietas interjerā, kā arī tā var noslēpt nepilnības. Izvēlieties savā mājas vidē vietu, kas ir pelnījusi īpašu uzmanību un novietojiet tur priekšmetus vai lietas, kas ir pelnījušas īpašu uzmanību. 
  • Ja jūs glabājat skaistus traukus vai interesantus kolekcionējamus priekšmetus skapjos ar stikla durvīm, kombinējiet skapi ar LED lentām. Šāds risinājums ne tikai izcels īpašos priekšmetus, bet arī piepildīs māju ar mājīgumu un siltumu. Pēc šāda principa Jūs varat izcelt dažādas nišas sienās, kā arī atvērtus skapjus un plauktus. 
  • Mēbeles, kas apgaismotas no apakšas, interjerā izskatās neparasti un pievilcīgi. Gaisma rada gaisā "peldošu" priekšmetu efektu, kuru dēļ visa telpas vide tiek uztverta pilnīgi citādi.

“Izcel”gaismu 

Lai pārveidotu garlaicīgu interjeru nav nepieciešams iegādāties jaunas dekorācijas un rotājumus. Nepieciešami tikai pareizi – dizaina pielāgoti gaismekļi, kas ir tajā pat laikā skaisti un funkcionāli. Izvēloties pareizo gaismekli Jums nebūs nepieciešami papildus dekori. 

Daudzi mūsdienu interjeri izskatās organiski ar apgaismojumu, kas nav dekorēts vispār vai ir dekorēts minimālā stilā. 

Ja neesat gatavs šādām krasām izmaiņām vai interjera stils nekādā veidā nesaskan ar šādiem risinājumiem, pievērsiet uzmanību lampām bez dekoriem, ar vienkāršu ģeometrisko formu kupoliem. Šādas lampas organiski iekļausies jebkurā interjera dizainā. 

Spēlējies ar kontrastiem

Ja viesistabas sienas ir dekorētas neitrālās krāsās, varat droši novietot spilgtas lampas, kas izceļas uz mierīga fona. Tās nekavējoties pievērsīs uzmanību sev un kļus par interjera akcentu. 

Realizēt kontrastu telpā palīdzēs lampas ar apjomīgām stikla detaļām vai ar metāla kupoliem. Lai radītu kontrastu izmantojiet šādas krāsas: melnu, sarkanu, saulainu dzeltenu vai citas tīras krāsas. Kā arī lai atdzīvinātu neitrālu interjeru var izmantot arī lampas – prožektorus, stilīgas āra laternas vai LED gaismas virtenes. 

Eksperimentējiet ar faktūrām 

Uzmanību var piesaistīt ne tikai spilgtām krāsām, bet arī faktūrām, kas lampām nav standarta. Lampas ar plafoniem, kas izgatavoti no ģipša vai betona, lieliski sader ar mūsdienīgu interjeru.

Interesants risinājums var būt arī lampas, kas izgatavotas no materiāliem, kas imitē dabīgā akmens faktūru. Un klasiskajam interjeram varat izvēlēties iespējas ar koka pamatnēm.

Izmēģiniet jaunas kombinācijas 

Ja Jūsu mājās par galveno apgaismojumu atbild tikai griestu lustra un pārejie gaismekļi tiek izmantoti reti vai vispār nekad, tad padomājiet par lokālā apgaismojuma atjauninājumu. 

Atrodiet pareizo apgaismojumu katrai savas viesistabas zonai:

  • ēdamistabā ir vērts papildus novietot glītu piekaramo lampu;
  • atpūtas zonā novietojiet stāvlampu vai pāris sienas lampas;
  • uz darba galda novietot stilīgu un ērtu galda lampu

Izveidojiet mākslas priekšmetus telpā 

Gaismas kompozīcijas un instalācijas interjerā izskatās neparasti un ļoti iespaidīgi. Lai tos izveidotu, vispār nav nepieciešams iesaistīt profesionālus dizainerus.

Interesantu mākslas priekšmetu var izgatavot, piemēram, no vairākām baltām vai krāsainām dienasgaismas spuldzēm. Pietiek tikai haotiski pakārt tās gar vienu no brīvajām sienām, un mākslas darbs gatavs – šādā veidā ir bezgala daudz iespēju radīt unikālu apgaismojumu telpā, ko būs grūti atkārtot. 

Vēlviens variants dekorēt telpu ir 3D paneļi, kuriem iespējams piestriprināt LED lentas – tādā veidā panākot “tilpuma” gaismas efektu. Šim nolūkam lieliski noderēs LED lentas RGB funkciju, kurām var regulēt krāsas. 

Mainiet gaismas krāsu. 

Spuldžu nomaina ir diezgan darbietilpīgs process. Ja nav vēlmes visu laiku mainīt spuldzes, iesakām izvēlēties LED lampas ar dimmera funkciju – pēc noskaņojuma mainiet apgaismojuma krāsu. Atceraties, ja iegādājaties lampu ar dimmera funkciju, tad ir jāizvelas arī dimmējamas spuldzes. 

Ir arī lampas, kuru krāsu var regulēt ar tālvadības pulti vai mobilo telefonu. Tādā veidā Jums nebūs jāpieceļas no dīvāna vai atpūtas krēsla, lai mainītu apgaismojuma krāsu. 


Ja rodas jautājumu, lūdzam, zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu komanda palīdzēs izvēlēties pareizo preci, vai sakomplektēt labāko risinājumu.

T: +371 24 94 2444

E: info@balticled.lv

2021-07-30 17:12:19
0
744

Komentāri:

Uzmanību: HTML rakstzīmes nav atļautas!